مهمترین عناوین روز

 

 

 


ایلام - به دنبال توفان و سیلاب شب گذشته در استان ایلام و به خصوص شهر و مرز مهران که شرایط حضور و تردد هزاران زائر اربعین را مختل کرد هم اکنون فضای مهران ارام و آمد و شد مردم و زائران روند عادی خود را بازیافته است.

با وقوع طوفان و باران شدید عصر روز گذشته در شهر مهران و تلاش های مردمی و امدادگران زائران در سلامت کامل در منازل عمومی و اماکن موقت اسکان داده شدند اگرچه منابع خبری از مرگ یکی از اهالی و مصدومیت 15 نفر از اقشار مختلف مهران از جمله زائران خبر دادند.
اتگرچه عصر روز گذشته بارش باران و وزش باد سهمگین در شهر مهران و پایانه مرزی موجب خسارت های مالی و جانی در این شهر شد و روند تردد زائران را مختل کرد،اما هم اکنون تردد زائران روند عادی خود را بازیافته است.

* تردد زائران در پایانه مرزی مهران از سر گرفته شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: جابجایی در پایانه مرزی مهران عادی شده و به روال قبل بازگشته است.
نورالله دلخواه افزود: هم اکنون تردد زائران به سمت پایانه مرزی با سهولت در حال انجام است و بدون مشکل از مرز خارج می شوند.


** زائران طوفان زده بی تاب از مشکلات ، مسئولان در تلاش
بمحض وقوع طوفان و باران شدید اکثر امکانات زیر ساختی و خدماتی از جمله آب ، برق و تلفن همراه و تلفن ثابت در شهر مهران قطع شد، کمک‌ رسانی به زائران با سرعت انجام شد و مسئولان مرتبط از لحظه حادثه درصدد رفع مشکلات موجود برآمدند.
گفتنی است که با تلاش گسترده مجموع نیروهای مردمی شهر مهران و امدادگران همه زائران در منازل و اسکان های دایر شده موقت در سطح شهر مهران اقامت داده شدند.
مردم و مسئولان نهادهای مختلف در ظرف مدت کوتاهی تلاش خستگی ناپذیری را برای مقابله با مشکلات ایجاد شده و تامین نیازهای ضروری زائران به کار بستند.

** وضعیت در مهران عادی است
مدیرکل ستاد بحران استانداری ایلام گفت: در پی وقوع توفانی که دیشب در شهرستان مهران رخ داد شاهد قطع درختان، تخریب مواکب و آسیب به زیرساخت های مهران بودیم که به محض وقوع حادثه تمام دستگاه های خدمات رسان پای کار بودند و شرایط اسکان اضطراری در مدارس، مساجد، منازل مهیا شد.
صیدرضا کریمیان گفت: تعطیلی شیفت صبح مدارس استان صرفا بابت این بود که دیشب در مدارس استان اسکان اضطراری زائرین داده شد هم اکنون وضعیت در مهران عادی و مشکل خاصی برای تردد زائران نیست.

** آماده باش فوریت های پزشکی برای کمک به حادثه دیدگان
رییس مرکز فوریت های پزشکی ایلام از سلامت کامل زائران خبر داد و از آماده باش کامل نیروهای این مرکز برای خدمات رسانی خبر داد.
صیدنور علیمرادی افزود: به دلیل بارش شدید باران و گرد و غبار همراه با طوفان در مرز مهران، یک نفر کشته و 15 نفر نیز مصدوم شدند که حادثه دیدگان برای مداوا به بیمارستان های شهر ایلام اعزام شده اند.

** ترافیک روان در محورهای ارتباطی ایلام - مهران
رئیس پلیس راه ایلام از باز شدن تمامی محورهای ارتباطی این استان خبر داد و گفت: هم اکنون تمامی مسیرهای منتهی به مرز مهران باز و زائران به راحتی خود را به شهر مرزی مهران می رسانند.

** تضعیف سامانه بارشی در استان/ ادامه ورزش باد در شهر مهران
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام از ثبت ۴۴ میلی متر بارندگی در این استان خبر داد و گفت: وزش باد در مهران امروز نیز وجود دارد.
مجتبی میهن پرست افزود: سامانه هم اکنون تقریبا تضعیف شده است اما کماکان برای امروز نیز انتظار بارندگی در سطح استان را داریم.
وی اضافه کرد: البته وزش باد شدید کماکان نیز برای امروز در مناطق مرزی به خصوص مهران پیش بینی شده است.
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام تاکید کرد: این سامانه بارشی از بعد از ظهر به تدریج از استان خارج می شود.
وی ادامه داد: طی روز سه شنبه تا جمعه در سطح استان بارندگی خاصی نیست، انتظار داریم در طی روز جمعه سامانه بارشی نسبتا قوی وارد استان شود./ایرنا

 

 

 

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 

ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات:  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

  

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group