مهمترین عناوین روز

 

 

 ایلام - نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال و در بودجه ۱۴۰۰ اعتباری معادل هزار میلیارد تومان خارج از لایحه دولت برای بخش کشاورزی و تولید در این استان پیش بینی شده است.

علی اکبر بسطامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های مهم استان ایلام کشاورزی است و توجه ویژه به این بخش می‌تواند چرخ توسعه را در این استان مرزی به حرکت درآورد.

وی توسعه و رونق بخش کشاورزی را یکی از راهبردهای اساسی در توسعه این استان دانست و افزود: پروژه بزرگ سامانه گرمسیری یکی از مطالبات به حق مردم ایلام از گذشته های بسیار دور بوده و هست که در صورت تکمیل خدمات زیادی به مردم خصوصا در شهرستان های ایلام، مهران و دهلران و همه نوار مرزی خواهد کرد.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای ایلام با بیان اینکه طرح سامانه گرمسیری سبب توجه به امنیت و اقتدار پایدار منطقه و بهره مندی مردم مرزی از قبل این پروژه ملی خواهد بود، یادآور شد: این پروژه که آغاز آن به فرمان رهبر معظم انقلاب و با سرمایه تامین شده از محل صندوق توسعه ملی انجام و تا کنون زیرساخت های بخش زیادی از آن تکمیل شده است.

بسطامی تصریح کرد: این طرح که می‌توان از آن به عنوان ابر طرح توسعه‌ای و موثر در ایجاد شیوه نوین کشاورزی در تبدیل زمین‌های دیم به آبی نام برد از مبدا استان کردستان آغاز و به شهرستان دهلران ختم می‌شود.

وی با بیان اینکه فرجام طرح سامانه گرمسیری در ایلام افزایش تولید و رونق کشاورزی را به همراه خواهد داشت، گفت: مطالبه ما این است که دولت بتواند این همه سرمایه گذاری که نظام برای این پروژه کرده است را به سرمنزل مقصود برساند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" بیان کرد: نام گذاری شعال نزدیک به یک دهه است که مقام معظم رهبری، محور شعار سال را وضعیت‌ عمومی کشور و مساله اقتصاد انتخاب می‌کنند، پیوستگی شعارهای سال بر مدار اقتصاد و تولید نشان از توجه ویژه ایشان به مساله تولید و اقتصاد کشور است.

بسطامی افزود: در واقع مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر نام‌هایی از جمله تولید داخلی، رفع موانع تولید، حمایت از تولید، جهش تولید و تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها مطرح کردند که نشان از اهمیت تولید داخلی و پیشران بودن این موضوع در رابطه با سایر موضوع‌های کشور دارد.

وی گفت: در واقع مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر نام‌هایی از جمله تولید داخلی، رفع موانع تولید، حمایت از تولید، جهش تولید و تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها مطرح کردند که نشان از اهمیت تولید داخلی و پیشران بودن این موضوع در رابطه با سایر موضوع‌های کشور دارد./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group