مهمترین عناوین روز

 

 

 

پویاخبر - دکتر کامران طاهرپور؛ رئیس مرکز علم و فناوری استان ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشکر از تعامل مثبت و سازنده اهل قلم با دستگاه‌های دولتی، آنها را رابط بین مردم و دستگاه‌های دولتی دانست که وظیفه دارند نقطه نظرات مردم را به گوش مسولان برسانند وی ابراز امیدواری کرد این ارتباط تنگاتنگ همچنان ادامه داشته باشد.

دکتر طاهرپور تأکید کرد: مراسم هفته پژوهش امسال با شعار (پژوهش هدفمند- فناوری ارزش آفرین در خدمت تولید ملی) نوزدهمین سال متوالی خود را سپری می‌کند و این مراسم در سال 97 با همکاری دانشگاه ایلام و سایر نهادها برگزار می‌شود.
این مسئول خاطر نشان ساخت: برنامه‌های هفته پژوهش از 24 آذرماه آغاز و تا 28 آذر ادامه دارد و هر روز به مناسبت خاصی نامگذاری شده است ازاینرو برنامه روز نخست با عنوان روز پژوهش، فناوری، مدرسه نامگذاری شده است و در این روز فعالیت‌های مختلفی انجام می‌شود.
رئیس مرکز پارک علم و فناوری استان ایلام افزود: برای اولین بار بازدید مدرسه نبوت شهرستان ملکشاهی به مناسبت هفته پژوهش انجام گرفت وی اضافه کرد: دانش‌آموزان استان و حتی دانشگاهیان با بازدید از پارک علم و فناوری می‌توانند در آینده خود تاثیر‌پذیری بیشتری داشته باشند.
دکتر طاهرپور ادامه داد: با هماهنگی پژوهش‌سرای دانش‌آموزی فرهیختگان و آموزش‌و‌پرورش استان کارگاه ساخت افزایشی و چاکن‌های سه بعدی ویژه دبیران متوسطه اول و دوم به مناسبت هفته پژوهش انجام شده است.
وی ادامه داد: در روز دوم و 24 آذرماه با عنوان (روز پژوهش و تجلیل از پژوهشگران و فناوران است) و البته پژوهش، فناوری و رسانه هم به این روز اختصاص داده شده است و در این روز از پژوهشگران و فناوران  برتر استان نیز تقدیر خواهد شد.
طاهرپور گفت: روز سوم نیز با عنوان (پژوهش و فناوری و چالش‌های ملی است) و روز چهارم هم با عنوان وحدت حوزه و دانشگاه و همچنین در 28 آذرماه و آخرین روز از هفته پژوهش با نام پژوهش، فناوری و مسئولیت‌های اجتماعی، پژوهش و تعاملات بین‌المللی نامگذاری شده است.
ایشان خاطرنشان ساخت: به کمک پژوهش‌سرای دانش‌آموزی و آموزش‌وپرورش استان رابطین پژوهشی و شورای پژوهش تشکیل شده است تا تجارب و دیگاه‌های دو طرف مبادله شود و همچنین تقدیر از دانش‌آموزان برتر استان در هفته پژوهش انجام می شود.
این مسئول اضافه کرد: یکی از عوامل اساسی برای توسعه کارآفرینی و اشتغال در استان، تقویت پارک‌ علم و فناوری است که توجه به آن لازم و ضروری به نظر می‌رسد و باتوجه به اینکه استان ایلام در مسیر توسعه قرار گرفته، مرکز پارک علم و فناوری استان ایلام تلاش دارد نقشی مثبت و ارزنده در این بین ایفا نماید.
طاهر پور ادامه داد: اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم به تعداد 660 مورد در طرح‌های پارک علم و فناوری استان ایلام محقق شده است. وی ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و حمایت مالی از این شرکت‌ها را از اقدامات پارک علم و فناوری برشمرد.
ایشان افزود: کارگاه‌های متعدد آموزشی و پژوهشی، رونمایی از سند زیست بوم فناوری استان ایلام، تقویت پارک‌ علم و فناوری ایلام و رونمایی از چند محصول دانش بنیان از جمله دیگر اقدامات است.
دکتر کامران طاهرپور در پایان گفت: در مسیر توسعه و تلاش مسئولان برای تحقق این امر، استان ایلام در آینده به سوی رشد و فزونی امکانات پیش می‌رود و مرکز پارک علم و فناوری استان نیز برآن شد تا نقش مثبت و اثرگذار خود را در این مسیر برای شهروندان به زیباترین روش به انجام رساند.


 

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 

ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات:  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

 



 

عضویت در تلگرام

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group