مهمترین عناوین روز

 

 

 


ایلام - استاندار ایلام و استاندار واسط عراق در دیدار و نشستی که عصر شنبه درپایانه مرزی مهران انجام شد ارتباط گسترده برای بهره مندی مناسب و بیشتر از ظرفیت های مرز نشینی را ضرورت و محرک توسعه این دو استان همجوار عنوان کردند.

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در این نشست بامحمدجمیل المیاحی استاندار واسط درباره ارتباطات این دو استان همجوار در حوزه های مختلف فرهنگی، مذهبی، اقتصادی و گردشگری بحث و تبادل نظر کردند.
استاندار واسط خواستار حداکثر همکاری بین مسئولان استان های ایلام و واسط و همچنین گسترش روابط مرزی، تجاری، اقتصادی و زیارتی ایلام وکوت شد.
وی انجام دیدار و گفت وگو مسئولان وفعالان خصوصی را فرصت تفاهم و توسعه مرزنشینان دانست و ابراز امیدواری کرد: دیدارها دو طرف منجر به تحول بیشتر در روابط و مراودات تجاری و زیارتی و میان دو استان شود.
محمدجمیل المیاحی به تازگی به عنوان استاندار واسط منصوب شده است.
استان ایلام در طول 430 کیلومتر خط مرزی با سه استان دیالی ،واسط ومیسان کشور عراق همجوار است که دربین انها واسط به مرکزیت کوت به عنوان مسیر و مدخل بغداد و عتبات عالیات و کانون های جمعیت عراق از اهمیت بیشتری برخوردار است.
واسط و ایلام در چند سال گذشته به واسطه حضور و میزبانی جمعیت میلیونی زائران کنگره اربعین حسینی موقعیت و جایگاه منحصری یافته اند که از تبعات ان ضرورت هماهنگی و دیدارهای منظم و مستمر مسئولان دو طرف است.
استان واسط به مرکزیت کوت حدود یک میلیون و 500 هزار نفر جمعیت دارد./ایرنا

 

 

 

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 

ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات:  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

  

عضویت در تلگرام

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group