مهمترین عناوین روز

 

 

 


ایلام - رئیس سازمان جهادکشاورزی ایلام گفت: 22 پروژه با اعتبار افزون بر 330 میلیارد ریال اعتبار در زیربخش های کشاورزی استان همزمان با هفته جهادکشاورزی افتتاح یا کلنگ زنی می شود.

سیدمحمدتراب میری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: ۲۰ طرح با اعتبار بیش از ۱۷۲ میلیارد ریال با اشتغال زایی ۷۲۲ نفر و بهره مندی ۹۲۴ خانوار به بهره برداری می رسد.


وی افزود: همچنین ۲ پروژه با اعتبار ۱۵۸ میلیارد ریال کلنگ زنی می شود که با تکمیل این ۲ طرح زمینه اشتغال زایی برای یک هزار و ۲۵۰ نفر و بهره مندی پایدار ۵۸۰ خانوار در استان ایلام فراهم می شود.


میری یادآور شد: از جمله مهمترین این طرح ها ایستگاه های پمپاژ آب، شبکه های آبیاری تحت فشار، برقی کردن چاه های آب کشاورزی، تسطیع اراضی کشاورزی، پروژه های خاکی سنگی ملاتی و نیز طرح های جنگل کاری است.


وی گفت: این طرح ها در طول هفته جهادکشاورزی از ۲۱ تا ۲۷ خردادماه جاری با حضور مسئولان استانی و شهرستان ها در نقاط مختلف استان ایلام مورد بهره برداری یا کلنگ زنی قرار می گیرد.


استان ایلام دارای ۳۴۰ هزار هکتار اراضی زراعی است که از این مقدار ۹۰ هزارهکتار آن را اراضی آبی و مابقی دیم تشکیل می دهد.


۶ هزار هکتار از اراضی استان ایلام باغ هستند./ایرنا

 

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group