مهمترین عناوین روز

 

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)

ایلام - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: طرح‌های بزرگ که قابلیت اجرا در نواحی صنعتی را دارند باید در اولویت پرداخت قرار گیرند تا اجرای آن‌ها موجب رونق بیشتر در شهرک‌های صنعتی استان شود.

حیدر نعمتی روز دوشنبه در نشست بررسی طرح های اشتغالزایی بانک توسعه تعاون ایلام اظهار داشت: طرح‌هایی که مجری پای کار نیست و پیگیر تکمیل پرونده برای جذب تسهیلات نمی‌شود باید از دستور کار خارج و طرح جایگزین معرفی شود.

وی تاکید کرد: با توجه به فرصت کم جذب تسهیلات اشتغال روستایی باید روند جذب تسهیلات تسریع یابد و اگر تعلل مجری و عدم پیگیری وی روند جذب تسهیلات را کند کرد پس از اخطار از سوی بانک از دستور کار خارج و طرح جایگزین معرفی شود.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: نماینده بانک توسعه تعاون به همراه بازرسان کمیته نظارت از طرح‌های معرفی شده بازدید کرده و روند اجرای آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

نعمتی بر ضرورت جذب تسهیلات از سوی بانک‌ها و اجرای طرح‌های اشتغالزا تاکید کرد و افزود: دولت سعی دارد با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت رونق تولید و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی را بیشتر تقویت کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام نیز در این نشست گفت: هم اکنون ۱۶ طرح در بانک توسعه تعاون با مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال در دست بررسی است که مجریان طرح‌ها در مراحل تکمیل پرونده هستند.

شکرالله شیرخانی یادآور شد: مجموع اعتبار اشتغال توسعه روستایی استان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است که ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال آن به طرح‌های حمایتی و غیرحمایتی پرداخت شده است.

وی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده، بانک توسعه تعاون دارای ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات غیرحمایتی و ۱۹۴ میلیارد ریال تسهیلات بخش حمایتی است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح‌های بهزیستی از سوی کمیته فنی ملی معرفی می‌شوند به طور معمول روند جذب تسهیلات طولانی‌تر می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: هم اکنون به ۱۲۱ طرح کمیته امداد، ۳۰ طرح بهزستی و ۸۳ طرح بنیاد شهید به ترتیب ۵۰ میلیارد ریال، ۱۳ میلیارد ریال و ۳۸ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

وی طرح‌های غیرحمایتی را ۲۴۴ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد که بخشی از آنها تسهیلات جذب کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد: با جذب به موقع تسهیلات و پای کار آمدن مجریان طرح‌های بسیار خوبی با کمک تسهیلات اشتغال روستایی در ایلام اجرا شود./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

×××

   

 

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید - این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

     ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

  واتساپ - بَله: 09398433916

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group