مهمترین عناوین روز

 

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)  

ایلام- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: بمباران زمین فوتبال چوار در سال ۶۵ توسط رژیم بعث عراق حادثه ای تلخ و بی مانند است که هیچ‌گاه از حافظه تاریخ پاک‌ نخواهد شد.

محمد نوذری روز چهارشنبه در آیین یادواره گرامیداشت شهدای زمین فوتبال چوار و بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: این حادثه تلخ در طول تاریخ حتی در تمامی جنگ ها مانند نداشته است، این رخداد اتفاق نادری است که در هیچ جای جهان مشابهی ندارد و شهدای آن مظلومانه در یک مسابقه ورزشی به خاک و خون کشیده شدند.

وی با اشاره به اینکه این حادثه حامل ارزش های ناب انقلابی جوانان این مرز بوم است، افزود: این حادثه که منجر به شهادت و زخمی شدن بهترین جوانان و نوجوانان فوتبالیست تیم منتخب استان ایلام شد بعنوان یکی از جنایت های تاریخی صدام و رژیم بعث در تاریخ ثبت شده است.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: رژیم بعث که در رویارویی با رزمندگان اسلام ناتوان شده بود، برای جبران شکست ها به بمباران شهرها و حتی میادین ورزشی مبادرت ورزید و با بمباران زمین فوتبال چوار که از آن بعنوان یک حادثه ای تلخ و دردناک در تاریخ جنگ های دنیا نام می برند یکی از ننگین ترین حوادث عالم را رقم زد.

نوذری به رشادت های ایل ارکوازی از توابع بخش چوار اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود ۴۰ کیلومتر مرز این منطقه با کشور عراق ایل بزرگ ارکوازی در هشت سال دفاع مقدس همواره مدافع کشور بودند و اینک حق بزرگی بر گردن نظام دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های خاص بخش چوار تاکید کرد: تلاش های زیادی برای ارتقا این بخش به شهرستان انجام شده که این وعده نویدبخش را به مردم این دیار می دهیم که به زودی این مهم عملی شود.

معاون استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت سردار شهید سردار سلیمانی افزود: این بزرگ‌مرد هم‌ در زمان حیات و هم در زمان شهادتش همواره باعث تقویت روحیه و همبستگی ملی شد.

نوذری به بحث انتخابات پیش رو اشاره کرد و یادآور شد: چیزی که ما به عنوان متولیان انتخابات به دنبال آن هستیم انتخاباتی سالم با مشارکت بالاست.

وی ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای سدی در برابر هجمه های سنگین دشمنان در شرایط حساس کنونی است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام نیز در این یادواره گفت: حادثه زمین فوتبال شهر چوار در سال ۶۵ سند مظلومیت مردم استان در دوران دفاع مقدس است.

سردار جمال شاکرمی افزود: سال ۶۵ یک سال پرمخاطره نسبت به دیگر دوران دفاع مقدس بود، در این سال هم از لحاظ چالش های سیاسی، راهبردی و هم‌ نگاهی که دولت به جریان جنگ داشت به نسبت متفاوت تر بود.

وی تاکید کرد: باید حادثه زمین فوتبال چوار را به عنوان یکی از یادمان های دوران هشت سال دفاع مقدس با رویکرد مردمی و اجتماعی معرفی کنیم و شاهد عزیمت کاروان های راهیان نور به این‌ منطقه باشیم.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام همچنین با اشاره به گرامیداشت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی افزود: شهید سلیمانی مصداق بارز انسان کامل بود که در عین داشتن تجارب، علوم و نبوغ جنگی فردی متواضع، خاشع و مردمی بود که حضور بی آلایش و محجوب ایشان در بین اقشار مختلف مردم از وی چهره ای دوست داشتنی و ملی ساخت که ترور مظلومانه و ناجوانمردانه ایشان موجب خشم و اندوه عمیق مردم و مسوولان ایران اسلامی و کشورهای منطقه شد.

سردار شاکرمی اضافه کرد: دشمن گمان می کرد با ترور سردار سلیمانی وی را برای همیشه خاموش می کند در حالی که این شخصیت عزیز در زمان حیات فردی مدبر و تابع محض ولایت بود و بعد از شهادت نیز موجب افزایش و درهم تنیدگی بیشتر اتحاد مردم ایران و منطقه و مسوولان شده و حتی شهادت ایشان نیز موجب برکت و اقتدار بیش از پیش ایران اسلامی در منطقه و جهان شد.

وی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه آمریکایی ها در عراق تاکید کرد: بعد از سقوط صدام آمریکایی ها قویترین پایگاه خود را از همه جهات در عراق احداث کردند که این مقر آنان توسط نیروهای سپاه پاسداران با عظمت و قدرت تمام در هم کوبیده شد.

هواپیماهای عراقی در ۲۳ بهمن سال ۱۳۶۵ زمین فوتبال بخش چوار را در استان ایلام بمباران کردند. در این زمین دیدار دوستانه بین تیم منتخب چوار و جوانان ایلام در جریان بود و اقدام نظامی علیه انان موجب شهید شدن ۱۵ فوتبالیست، داور و تماشاگر شد./ایرنا

 

 

 

 

 

×××

   

 

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید - این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

     ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

09185138854 - واتساپ - بَله: 09398433916

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group