مهمترین عناوین روز

 

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)

ایلام - پویاخبر - بهروز مردانی/امسال و در روز سیزده بدر به لطف وجود منحوس کووید ۱۹ توفیق اجباری شد تا همه مردم در کنار هم به یک شکل و یکسان در کنار آن عده خانه نشینی را گزیده و در خانه بمانند تا کمی از بار الام کسانی که شرایط اقتصادی آنها اجازه ی حضور در این روز را نمی داد کاسته شود.

در تاریخ ما سیزدهم فروردین ماه را روز طبیعت نام گذاری شده است و همه ساله مردم در این روز به اصطلاح سیزده بدر به رسم دیرینه از خانه خارج و به تفرج و تفریح به دامن طبیعت می روند.

مردم این رسم دیرین را با خانواده در طبیعت جشن میگیرند، لکن رفتن به طبیعت و بساط خوشی و شادی مستلزم نیازها و ابزارهایی است که اولین و مهمترین آنها داشتن وسیله نقلیه است که بسیاری از آن محروم و با توجه به شرایط اقتصادی حتی توان اجاره آن را ندارند در کنار این فراهم آوردن مایحتاج یک روز بیرون رفتن از خانه است که عده ای از مردم سفره آنها خالی بوده و توان تهیه این نیازها را ندارند.

لذا همواره دغدغه سیزده بدر داشته و فرا رسیدن این روز کابوسی در زندگی آنها بوده است.فی الواقع سیزده به معنی واقعی کلمه در زندگی آنها نحس و این روز را در کنج خانه مغمور و دلشکسته میگذرانند.

اما امسال به لطف وجود منحوس کووید ۱۹ توفیق اجباری شد تا همه مردم در کنار هم به یک شکل و یکسان در کنار آن عده خانه نشینی را گزیده و در خانه بمانند تا کمی از بار الام آنها کاسته شود.

 .

 .

 .

 

 

×××

    (گروه رسانه ای ندای زاگرس (ندای زاگرس – سپهرروز – پویاخبر – ماناسپهر - نگاه اقتصاد

 

http://www.nedayezagros.ir  -  http://www.manasepehr.ir  - http://pooyakhabar.ir  - http://negaheghtesad.ir 

 

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

      ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

 09185138854 - واتساپ: 09398433916

*** 

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group