مهمترین عناوین روز

 

 

 ایلام‌ - شخصیت های اجرایی، نظامی و انتظامی و همچنین دستگاه ها و نهادهای مختلف استان ایلام در بیانیه های جداگانه ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، با وجود عدم برگزاری راهپیمایی به علت شیوع کرونا بر ماندگاری و اهمیت این روز تاکید کردند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام در اطلاعیه ای به مناسبت روز جهانی قدس بر ضرورت زنده نگه داشتن و بزرگداشت این روز تاریخی بعنوان یادگار جاوید امام راحل با وجود شیوع کرونا تاکید کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است :

یوم‌الله قدس، روز حیات مجدد اسلام و روز فریادرسای مسلمانان علیه غده سرطانی و جرثومه فساد و فتنه‌انگیزی در منطقه، نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل و مظهر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر سیاست‌های خباثت‌آلود صهیونیسم جهانی در به فراموشی سپرده‌شدن مسئله فلسطین و تأمین امنیت رژیم جعلی، کودک‌کش و غاصب قدس شریف است.

زنده نگه داشتن روز قدس این یادگار ارزشمند و ابتکار معجزه‌گون معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) یک تکلیف الهی و فریضه دینی است که به لحاظ تشدید سیاست‌های خصمانه نظام سلطه به سرکردگی ددمنشان دولت حاکمه شیطان بزرگ، آمریکای تروریست‌پرور علیه آرمان مقدس فلسطین از جمله طرح توطئه رذیلانه معامله قرن با همراهی سرسپردگان ذلت‌پیشه و حکام مرتجع از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار شده است.

دعوت از مردم ایلام برای استماع سخنان رهبری

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان از عموم مردم شریف، نوع‌دوست و متدین استان مرزدار و همواره در صحنه ایلام دعوت به عمل می‌آید تا همراه و همدل با امت سرافراز اسلام و خیل عظیم انسان‌های آزاده و حق‌طلب جهان در شرایطی که شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در انجام راهپیمایی به مانند سالهای گذشته ایجاد کرده ، آخرین جمعه از ماه پرفیض رمضان که روز حمایت از مظلومان فلسطین و آرمان های قدس شریف است را با استماع و بهره گیری از بیانات گهربار و راهگشای مقتدای عظیم الشأن و مقتدر امت اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ( مدظله العالی ) که در ساعت ۱۲ ظهر جمعه ۲ خرداد ماه ۹۹ از طریق شبکه های داخلی و بین المللی بصورت زنده پخش خواهد شد ، پاس داشته و بار دیگر عزم و اراده پولادین خود در نابودی رژیم جعلی، غاصب و اشغالگر صهیونیستی و بیزاری از حامیان آن در مجامع بین‌المللی را به عنوان مطالبه اول مسلمین عالم را اعلام و تجلی‌بخش نماد عینی وحدت و حمایت همه‌جانبه امت اسلامی از آرمان‌های فلسطین پاره تن اسلام و قدس شریف باشند.

در بیانیه سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز به مناسبت روز جهانی قدس آمده است:

قدس شریف و فلسطین عزیز پاره تن اسلام و تمدن اسلامی است. توجه و اهتمام به روز جهانی قدس ، اهتمام اسلامی و مربوط به همه امت اسلامی است ، چرا که رژیم نامشروع صهیونیستی به همه منافع امت اسلامی یورش برده است. در طی ۷۲سال از این جنایت بزرگ ما ازیک سو شاهد یک پرونده ننگین و از سوی دیگر شاهد درخشش فلسطینیان و محور مقاومت امت واحده اسلام هستیم.

با پیروزی انقلاب اسلامی معادلات جهان تغییر کرد و بلافاصله آرمان فلسطین مطرح شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد آن بودیم که رژیم جعلی اسراییل به محاصره نیروهای مقاومت درآمده و هر روز بیش از گذشته خود را در معرض نابودی و محو کامل می بیند.

بیش از نیم قرن است که تجاوز و اشغالگری رژیم منحوس اسراییل به شکلی سازمان یافته در مقابل سکوت خفت بار نهادهای بین اللملی و به اصطلاح حقوق بشری انجام می شود. اسرائیل نماد یک رژیم جعلی و غده سرطانی است که بر بستر انواع تجاوزات ، بد اخلاقی ها و قانون شکنی ها شکل گرفته است. امروز بسیاری از فجایع منطقه و جهان را از همین زاویه می توان تحلیل و پیامدهای آن ارزیابی کرد که حتی خارج از مرز های فلسطین اشغالی در حال وقوع است.

طرح معامله قرن و الحاق کرانه باختری و تغییر پایتخت اشغالگران به قدس شریف اگرچه اوج وقاحت و نیت واقعی صهیونیست ها برای حذف موجودیت فلسطین و هویت زدایی از این سرزمین مقدس را آشکار کرده است اما به هیچ وجه موضع جدیدی نیست و از آغاز اشغالگری هدف بوده است.

سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در آستانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس با تاسی به اندیشه بلند معمار کبیر انقلاب اسلامی درنامگذاری روز قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین وگرامیداشت یادوخاطره همه شهیدان ومجاهدان راه مقاومت خصوصا شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش ،بار دیگر ضمن انزجاراز سیاست هاوتحریم های ظالمانه کشورهای غربی علیه حزب الله لبنان و فشارهای بین المللی که باهدف نابودی مقاومت اسلامی انجام می شودرا شدیدامحکوم نموده واتحادراهبردی همه گروه های فلسطینی را لازمه رهایی وتحقق آرمان قدس شریف تامحو کامل رژیم جعلی صهیونیستی می داند.

اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار ایلام نیز به مناسبت روز قدس در بیانیه ای تاکید کردند:

روز جهانی قدس، روز نمایش وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است؛ روزی که نماد صف بندی آزادی خواهان و عدالت طلبان جهان در مقابل غاصبان و اشغالگران صهیونیست است.

نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با عنوان روز قدس نخستین قبله مسلمانان ازآن‌جهت حائز اهمیت است که نور امید در دل مستضعفان جهان روشن کرد و به فرصتی همیشگی برای توجه به سرنوشت فلسطین عزیز مبدل گردید تا جهانیان بدانند سرنوشت قدس و مسلمانان با یکدیگر پیوندی عمیق و ارتباطی جدانشدنی دارد.

امسال مردم مومن و ولایت مدار ایلام که همواره در راهپیمایی ویژه این روز حضور فعال داشتند به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت هایی که جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری ناشی از این ویروس وجود دارد، امکان و توفیق برگزاری راهپیمایی وسیع روز جهانی قدس را ندارند، با استفاده از ابزارها و روش های ارتباطی نوین و مجازی، بار دیگر ثابت خواهند کرد که تحت هر شرایطی، روحیه ایثار و مقاومت و مبارزه علیه استکبار و حکومت های ظالم را در خود حفظ نموده و در انحصار مرزها و شرایط نخواهند بود و همواره در کنار فلسطین و خصم دشمنان آن می مانند./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group