مهمترین عناوین روز

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
دهم تیرماه سال ۱۳۶۵ و سالروز آزادسازی مهران قهرمان در عملیات غرورآفرین کربلای یک ، یادآور خاطرات شیرین و ماندگاری از پایمردی و رشادت شهیدان ، رزمندگان و ایثارگرانی است که با تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و تاسی به آموزه های مقدسی از اسلام ناب ، همچون جهاد و شهادت ، صبر و استقامت در راه خدا و با کمترین امکانات و تجهیزات در نبردی به مثابه تن دربرابر تانک در مقابل هجوم رژیم بعث صدام ایستادند و نگذاشتند که عزت و شرف ایران عزیز پایمال شود.

سرزمینی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی خون پاک و مطهر بیش از شش هزار شهید والامقام در آن جاری شد و این جمله ای که رزمندگان عزیزمان بر دیوارهای این شهر نوشتند " مهران آزاد شد ، قلب امام شاد شد " شاید زیباترین جمله ای باشد که در تاریخ جنگ ایلام در ذهن مردم نقش بسته است.

آزاد سازی مهران علاوه برکشیدن خط بطلان بر استراتژی دفاع متحرک که در آن زمان رژیم بعث بر آن مانور می داد موجب بالا بردن روحیه رزمندگان برای عملیات های بعدی شد.

به لطف و برکت این مجاهدت ها ، امروزه مردم عزیزمان از جای جای کشور دیار مهران را به عنوان امن ترین و بهترین مسیر برای رسیدن به عتبات عالیات بر می گزینند و از این دیار مقدس بسوی میعادگاه عاشقان اهل بیت سلام الله علیهم رهسپار می شوند.

در شرایط ویژه امسال که با پدیده ویروس کرونا مواجه هستیم و امکان برگزاری مراسمات گرامیداشت سالروز آزادسازی به صورت حضوری وجود ندارد، شایسته است که فعالان فرهنگی در عرصه فضای مجازی به این مهم توجه ویژه داشته و دستاوردهای این حماسه بزرگ برای نسل جوان امروز تبیین و بازگو کنند.

اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی مهران قهرمان و عملیات ظفرمندانه کربلای یک ، این روز عزیز را به محضر خانواده های معظم شهیدان ، رزمندگان و ایثارگران و عموم مردم عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از درگاه خداوند متعال سعادت و سربلندی را برای همگان مسالت می نمایم. والسلام علیکم ،

سرتیپ ۲ پاسدار جمال شاکرمی

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین( ع )استان ایلام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group