مهمترین عناوین روز

 

 

 ایلام - مدیرکل راه و شهرسازی ایلام از افتتاح حساب ۲۴۳ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در این استان خبر داد و گفت: بانک مسکن به عنوان بانک عامل در پرداخت تسهیلات این طرح، تامین مالی احداث پروژه‌های یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.

علی‌اصغر کاظمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن بعد از ثبت نام اولیه و بررسی شرایط و صلاحیت آنها، لازم است در بانک مسکن حساب مخصوص این طرح را افتتاح کنند تا نسبت به واریز آورده نقدی برای خانه دارشدن در این طرح اقدام لازم را انجام دهند.

وی افزود: متقاضیانی که پیامک راه و شهرسازی استان را دریافت کرده اند و پس از مراجعه به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مدارک خود را تهیه کرده اند باید در مدت زمان تعیین شده (۱۵ روز پس از دریافت پیامک) برای پرداخت سهم آورده به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و بانک مراجعه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: این متقاضیان در مدت زمان ذکر شده پس از تشکیل پرونده باید مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال جهت احداث واحد مسکونی خود پرداخت کنند.

کاظمی اضافه کرد: این مبلغ به صورت علی الحساب تعیین شده است و در صورت نیاز به پرداخت سهم آورده از سوی متقاضیان در مراحل بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در مورد دیگر متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که هنوز پیامک دریافت نکرده اند، گفت: این متقاضیان در مراحل بعدی پالایش احراز شرایط قرار دارند و به زودی برای انجام اقدام های مورد نیاز به آنان اطلاع رسانی می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با بیان اینکه تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر برای این طرح در استان ثبت نام کرده اند، گفت: ارسال پیامک به افراد واجد شرایط از چند روز پیش آغاز شده و تا کنون ۲۴۳ مورد افتتاح حساب، ۱۷۶ نفر فاقد شرایط لازم، ۹۷۶ نفر رد درخواست، ۸۲ نفر انصراف و ۲۴ مورد نیز آورده واریزی خود را انجام داده اند.

وی با اشاره به حذف متقاضیانی که شرایط دریافت مسکن ملی را ندارند، تاکید کرد: پس از بررسی‌های نهایی متقاضیانی که شرایط دریافت مسکن در طرح اقدام ملی را ندارند حذف می‌شوند.

کاظمی افزود: در صورتی که تعداد متقاضیان از تعداد مسکن در نظر گرفته شده در طرح اقدام ملی مسکن بیشتر باشد برنامه ریزی برای افزایش تعداد مسکن احداثی در این طرح به عمل خواهد آمد.

بیش از ۹۰۰ هکتار از محدوده قانونی استان ایلام را بافت های فرسوده و ۲۳۰ هکتار را نیز سکونتگاه های غیر رسمی تشکیل می دهد که این میزان در مجموع ۳۰ درصد محدوده شهری این استان را شامل می شود.

طرح «اقدام ملی تولید و عرضه مسکن» به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده است./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group