مهمترین عناوین روز

 

 

 


ایلام - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام از افزایش ۱۷ درصدی مصرف گاز سی‌ان‌جی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.

علی اصغر چاغروندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: تنها در تیرماه امسال میزان مصرف گاز سی ان جی ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گفته وی، این میزان مصرف گاز سی ان جی در تیرماه باعث صرفه جویی در مصرف بیش از یک میلیون لیتر بنزین شده است.

چاغروندی با اشاره به مصرف دیگر فرآورده های نفتی یادآور شد: باتوجه به محدودیت‌های تردد و پروتکل‌های بهداشتی حاکم در جامعه و کاهش ترددها، مصرف فرآورده‌های نفتی در استان در چهارماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در این مدت مصرف بنزین ۲۲.۵ درصد و گازوییل نیز ۷.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام در خصوص سوخت‌های حرارتی صنعتی در استان نیز تاکید کرد: در حال حاضر ۶ باب تاسیسات گاز مایع( LPG) در سطح استان فعال است که از این تعداد یک مورد در شهر ایلام قرار دارد.

وی با اشاره به شایعات رایج مبنی بر گران شدن قیمت گازوییل بیان کرد: تاکنون دستور عملی مینی بر افزایش قیمت گازوییل اعلام نشده است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام تاکید کرد: در حال حاضر ارائه سوخت( گازوییل) به کامیون‌ها بر اساس پیمایش با ۲ نرخ، لیتری ۳۰۰‌ و لیتری ۶۰۰ تومانی(نرخ آزاد) عرضه می‌شود.

۴۸ باب جایگاه بنزین و ۲۳ جایگاه CNG در سطح استان ایلام فعال است./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group