مهمترین عناوین روز

 

 

 

 

 

ایلام - پویاخبر - سرهنگ کیاست سپهری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام خبر داد؛ مرزداری هوشمند یعنی کاهش استفاده از نیروی انسانی در مرزها و کنترل این مناطق به صورت غیرمستقیم و از راه دور است.

ایشان خاطر نشان ساخت؛ بازرگانان از همه نقاط کشور تبادلات تجاری خود را با طرف عراقی با آرامش و امنیت کامل انجام می دهند و مرزهای استان در امنیت کامل هستند.


سرهنگ کیاست سپهری افزود؛ ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی به مرزبانی استان ایلام اختصاص یافته است و این مبلغ برای پروژه های راه سازی، ساخت ابنیه و مقرهای مرزبانی، کنترل و انسداد مرز هزینه می شود، تا پایان مهرماه ۶ پاسگاه نوار مرزی فاقد برق به سیستم برق رسانی سراسری متصل می شود.

وی خاطر نشان ساخت؛ رایزنیهای متعددی با مسئولان عراقی برای ایجاد امنیت و ثبات پایدار صورت گرفته است و گشت مشترک نیز با مرزبانان عراق انجام می شود.

این مسئول خاطر نشان ساخت؛ نقاط کور مرزی محل تردد قاچاقچیان برای تبادل کالای قاچاق شناسایی شده و تاکنون ۱۷ مورد کشف احشام با تعداد یک هزار و ۷۰۰ راس توسط مرزبانی استان انجام شده است.

سرهنگ کیاست سپهری در ادامه یادآور شد؛ ۲ محموله به ارزش ۲۵ میلیارد ریال در پایانه مرزی مهران توسط مرزبانی کشف و ضبط شد که این اقلام قاچاق فاقد مجوز تردد شامل مواد خوراکی، دارویی و خودرویی بود.

سرهنگ سپهری فرمانده مرزبانی ایلام گفت؛ زیستگاه کولک توسط مرزبانان و محیط بانان برای جلوگیری از شکار وحوش حفاظت و حراست می شود و مرزبانی همانگونه که در مبارزه با قاچاق کالا با جدیت برخورد می کند با شکارچیان نیز مصصم و بدون مماشات برخورد می کند.

فرمانده مرزبانی استان ایلام خبر داد؛ در برخی نواحی مرزی مین های به جای مانده از جنگ تحمیلی وجود دارد که این نواحی به عنوان مناطق قرمز شناسایی و علامت گذاری شده اند ، تردد در این نقاط ممنوع است و مناطق زرد هم در نوار مرزی وجود دارد که کشاورزان و دامداران با هماهنگی و اطلاع مرزبانی اجازه تردد در این نواحی را دارند و مردم عزیزمان باید هنگام تردد در نوار مرزی مراقب علائم هشدار دهنده مربوط به این مین های به جا مانده از جنگ تحمیلی باشند./

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group