مهمترین عناوین روز

 

 

 


زاهدان - درهم آمیختن خون شیعه و سنی در حادثه تروریستی 15 آذرماه در چابهار بار دیگر حماسه ای ماندگار و وحدت آفرین در دفاع از مرزهای ایران اسلامی را رقم زد و رشادت سرباز اهل سنت و افسر شیعه در جلوگیری از ورود عامل تروریستی به داخل ستاد انتظامی حماسه دیگری چون شهید «فهمیده» آفرید.

حادثه چابهار بار دیگر مصداقی روشن تر از روز برای این جمله از مقام معظم رهبری با عنوان «شیعه و سنی در دشوارترین میدان ها در کنار یکدیگرند» بود.
ریخته شدن خون دو جوان شیعه و سنی برای هدفی مقدس به نام دفاع از وطن حماسه ای بود که از دل حادثه ای ناجوانمردانه سربرآورد.
حماسه ای که بار دیگر به جهانیان نشان داد گذشتن از جان در راه وطن در ایران اسلامی شیعه و سنی نمی شناسد و حتی یک سرباز در مصاف با دشمنان این مرز و بوم سرداری شجاع است.
حتی فکرش هم شجاعت می خواهد تا دربرابر خودرویی که می دانی قصدش چیست اینگونه مردانه مقاومت کنی اما شهیدان درزاده و رنجبر شجاعت و رشادت را به معنای واقعی در حق مردم و این نظام به جا آوردند و بار دیگر حماسه ای فهمیده وار رقم زدند.
کسی چه می داند داریوش رنجبر آن زمان که بال های شهادتش به روی آسمان باز شد برای دفاع از میهن از چه آرزوهایی در روزهای جوانی اش گذشت.
هیچکس نمی تواند خودش را به جای سربازی تصور کند که در اوج جوانی برای انجام وظیفه اش برای ابد از دیدن دوباره 2فرزند خردسالش محروم شد.
مقاومت ستوان دوم ایوب آماده نیز در راه دفاع از وطن چیزی از شهادت همرزمانش کم ندارد چرا که نشان داد در زمان خطر چگونه برای شهادت آماده است.
اگر چه اوج رشادت و شجاعت این افراد قابل توصیف و درک نیست اما برای کوردلانی که چشم دیدن امنیت و آبادانی این مرز و بوم را ندارند پیامی واضح و روشن دارد و آن چیزی جز ادامه نهضت خمینی و پایداری مردم ایران به انقلاب اسلامی نیست.
حادثه تروریستی چابهار بار دیگر نشان داد که درهای شهادت هنوز هم به روی مردم مرزبان سیستان و بلوچستان باز است و نهضتی که 40 سال قبل امام امت آن را بنا نهاد همچنان ادامه دارد.
این حماسه نشان داد که در راه خدمت به نظام جمهوری اسلامی جوانی شیعه از خطه فارس در کنار جوانی اهل سنت و بلوچ از خطه بلوچستان برای کشورش در قلب توسعه ایران یعنی چابهار خدمت می کند و تا پای جان نیز برای انجام وظیفه اش رشادت به خرج می دهد.
برخی باور نمی کردند همزمان با چهل سالگی و پایداری انقلاب اسلامی روزهای توسعه و پیشرفت تنها بندر اقیانوسی ایران را ببینند اما اکنون که چابهار را رقیب جدی خود در بازار تجارت و ترانزیت جهان می بینند سعی دارند با ایجاد احساس ناامنی این بازار را به نفع خود کساد کنند.
حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در روز وقوع حادثه تروریستی در چابهار و کلنگ زنی چندین طرح سرمایه گذاری نشان داد که این بازار به این راحتی ها کساد نمی شود.
حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از گذشت ساعاتی از این حادثه تروریستی در چابهار و شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدای این جنایت نیز از عزم جدی دولت و نظام برای توجه به چابهار خبر داد.

**فداکاری مدافعان حریم امنیت در چابهار مانع خرابکاری گسترده شد
فداکاری و از خودگذشتگی 2 تن از مدافعان حریم امنیت در مقر انتظامی چابهار مانع خرابکاری گسترده و افزایش تعداد شهدا توسط گروهک تروریستی انصارالفرقان شد.
حمله تروریستی صبح پنجشنبه 15 آذرماه در مقابل درب دژبانی فرماندهی انتظامی چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان که 43 زخمی و 2 شهید به همراه داشت، از آنجایی حائز اهمیت است که شهید داریوش رنجبر از کادر انتظامی و سرباز وظیفه شهید ناصر درزاده با نثار جان خود مانع ورود خودروی حامل بمب تروریستها شدند.
تروریست عامل این حادثه تصمیم داشت خودروی وانت نیسان که گفته می شود حدود یک تن مواد منفجره به همراه داشت، پس از ورود از درب دژبانی ساختمان فرماندهی انتظامی را منفجر کند.
این حادثه که صدای انفجار آن تا شعاع حدود 9 کیلومتری شنیده شده و موجب ترک خوردن دیوار برخی ساختمان ها و شکستن شیشه های اماکن اداری و واحدهای مسکونی تا شعاع بیش از 600 متر شده است، خود نمایان گر قدرت تخریب آن بود که اگر نبود رشادت و ایثار مدافعان حریم امنیت، هم اینک شاهد افزایش شمار شهدا و زخمی های زیادی بودیم.
داریوش رنجبر مجرد و اهل یاسوج از پرسنل نیروی انتظامی در چابهار و از دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین است که در مقابله با حمله تروریستی در چابهار به شهادت رسید.
ناصر درزاده نیز سرباز وظیفه و اهل سنت ساکن شهرستان بمپور سیستان و بلوچستان و دارای دو فرزند است.
تشییع پیکر مطهر شهیدان ستوان یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی، سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور، سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان و شماری از مسئولان /جمعه/ 16 آذرماه جاری در چابهار برگزار شد.
مراسم تشییع پیکر پاک شهید داریوش رنجبر نیز امروز یکشنبه 18 آذر از مقابل ستاد فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد به سمت میدان هفتم تیر و در ادامه به سمت گلزار شهدای یاسوج برگزار شد.
در حالی که گروهکهای تروریستی با ادعای دفاع از حقوق بلوچ و اهل سنت دست به قتل عام مردم بی گناه شیعه و سنی می زنند، دفاع جانانه شهید درزاده سرباز فداکار بلوچ و اهل سنت در جلوگیری از ورود خودروی حامل بمب به داخل ستاد انتظامی و صدور پیام ها و بیانیه های مختلف از سوی علما، معتمدان و ریش سفیدان طوایف مختلف اهل سنت و بلوچ سیستان و بلوچستان و حضور گسترده مردم شیعه و سنی چابهار در مراسم تشییع شهدا و انتشار پیامهایی در محکومیت این جنایت از سوی کاربران اهل سنت و بلوچ فضای مجازی نشانگر ادعای پوچ و بی اساس تروریستها است.

سرپرست فرماندار شهرستان ویژه چابهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار یکی از نقاط راهبردی ایران است که دشمنان امنیت آن را برای فرار سرمایه گذاران هدف قرار داده اند.
رحمدل بامری افزود: دشمنان نظام اسلامی باید بدانند خون تشیع و تسنن در هر حادثه ای با هم آمیخته است و این خونهای پاک نهال انقلاب را آبیاری کرده و هرروز مستحکم تر می شود و نمونه بارز آن شهادت 2 شهید شیعه و سنی در حادثه تروریستی چابهار است.
وی با اشاره به حادثه خونین انفجار در مراسم تاسوعای حسینی چابهار در سال 1389 خاطرنشان کرد: در آن حادثه نیز خون ناحق تشیع و تسنن با هم ریخته شد.
سرپرست فرمانداری چابهار ادامه داد: چابهار یکی از بهترین نقاط تجاری و اقتصادی سیستان وبلوچستان است و هیچگاه دشمنان نمی خواهند این منطقه رنگ توسعه و آبادانی ببیند.
وی از هوشیاری قشرهای مختلف مردم و مسئولان در خنثی کردن توطئه های دشمن قدردانی کرد و افزود: همزمان با حادثه تروریستی مقر انتظامی در حدود یک کیلومتر آن طرف تر معاونان وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی سه طرح بزرگ سرمایه گذاری با اعتبار هزار و 700 میلیارد ریال را کلنگ زدند که نشان از اراده آهنین برای توسعه این منطقه است.

امام جمعه اهل سنت چابهار نیز با محکوم کردن این حادثه گفت: اهل سنت همیشه این حرکات را محکوم کرده و ما خواهان مجازات بانیان و عاملان اصلی این ناامنی ها هستیم.
مولوی عبدالرحمن ملازهی افزود: این حرکات ناجوانمردانه کار دشمنان قسم خورده نظام اسلامی است.

امام جمعه چابهار نیز با تسلیت حادثه تروریستی مقابل فرماندهی انتظامی این شهرستان گفت: این حادثه نیاز به تسلیت ندارد و باید به پرسنل دلاور و ایثارگر انتظامی تبریک گفت.
حجت الاسلام سیدمحمد موسوی افزود: دشمن وقتی از تمام راهها برای نابودی نظام اسلامی ناامید می شود دست به چنین کارهای خشونت بار می زند که این اقدام ناجوانمردانه از سوی تمامی قشرهای جامعه محکوم است.
وی از تلاش ها و رشادت کم نظیر پرسنل انتظامی بویژه 2 شهید بزرگوار این حادثه تروریستی که از وقوع حادثه ای به مراتب بزرگ تر جلوگیری کردند قدردانی کرد و اظهار داشت: شهدای حریم امنیت آسمانی شدند و نام و رشادت آنان برای همیشه جاوید و ماندگار است.

مدرس حوزه علمیه جامعه الحرمین الشریفین و امام جمعه موقت اهل سنت چابهار نیز گفت: این حرکت هیچ خللی در عزم و اراده مسئولان و مردم برای توسعه چابهار ایجاد نمی کند و عزم رهبر معظم انقلاب برای آبادانی این منطقه محروم جدی است.
مولوی عبدالواحد بزرگزاده افزود: چابهار یکی از نقاط امن برای سرمایه گذاران و نقطه امید آبادانی استان محرومی نظیر سیستان وبلوچستان است.
وی بیان کرد: حرکات گروهک های تروریستی و ترقه بازی آنان راه به جای نخواهد برد و ادعای آنان مبنی بر دفاع از حقوق اهل سنت پوچ و بی اساس است.
اسماعیل جدگال یکی از شهروندان اهل سنت چابهار نیز گفت: اهل سنت و بلوچ سیستان و بلوچستان ایرانی هستند و همانند سایر هموطنان از حقوق مساوی برخوردارند و هیچ نیازی به این قبیل حرکات و اقدامات تروریستی و مدعیان حقوق خود ندارند.
وی افزود: شاید مشکلات و محرومیت های بجا مانده از گذشته در این منطقه وجود داشته باشد اما هیچ ایرانی حاضر نیست بخاطر حل مشکلاتش که طرح آنها به راحتی از راههای قانونی وجود دارد دست به قتل هموطن خود بزند، کسانی که به بهانه دفاع از حقوق اهل سنت جنایت می کنند بدانند شیعه و سنی در کنار هم، متحد و یکپارچه از میهن و آرمانهای نظام خود دفاع می کنند و قاطعانه در مقابل مخلان امنیت ایستاده اند.
به گزارش ایرنا خودروی وانت نیسان حامل مواد منفجره ساعت 9:55 دقیقه پنجشنبه گذشته قصد ورود به مقر ستاد انتظامی شهرستان چابهار را داشت که با مقاومت ماموران انتظامی روبه رو شد و عامل انتحاری، این خودرو را درب ورودی این ستاد منفجر کرد و به هلاکت رسید.
43 نفر در این حادثه تروریستی زخمی و 2 نفر شهید شدند.
10 نفر از حادثه دیدگان از کادر نیروی انتظامی و بقیه شهروندان عادی هستند که در آن حوالی در حال تردد و مشغول فعالیت روزمره بودند.
گروهکی موسوم به «انصارالفرقان» مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.
این گروهک تروریستی شنبه شب با انتشار عکسی از عامل این حادثه تروریستی وی را عبدالله عزیزی معرفی کرده است.
شهرستان چابهار از شرق با کشور پاکستان، از جنوب با دریای عمان(مکران)، از غرب با بندر کنارک و از شمال به شهرستانهای دیگر سیستان و بلوچستان متصل است.
بندر و منطقه آزاد چابهار در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است./ایرنا

 

 

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 

ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات:  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

  

عضویت در تلگرام

 

Back to Top

Template Design:Dima Group