مهمترین عناوین روز

 

 

 


تهران - معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه رسانه ای برای توسعه رفاه شهروندان کوتاه قامتان بلند همت تاکید کرد وگفت: رسانه‌ها با توجه ویژه ضمن فرهنگ‌سازی، مطالبات بحق این افراد را تا حصول به نتیجه پیگیر باشند.

محمد سلطانی فر درنشست با اعضای انجمن «کوتاه قامتان بلند همت» با خبرنگاران رسانه های خارجی، بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه رسانه ای برای توسعه رفاه شهروندان دارای شرایط خاص تاکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با بسیج امکانات موجود در دولت و نهادهای عمومی نظیر شهرداری ها، امکانات رفاهی را برای شهروندان دارای شرایط خاص مناسب سازی کنیم و در این راه از توان و ظرفیت های رسانه های کشور استفاده خواهیم کرد.

** ارائه راهکار حمایت از شهروندان دارای شرایط خاص

وی ادامه داد: طی نشستی که در آینده ای نزدیک با مدیران مسئول رسانه های برخط و مکتوب خواهیم داشت اهمیت موضوع و راهکارهای رسانه ای لازم برای حمایت مجموعه نهادهای مردمی و دولتی در ایجاد شرایط مطلوب شهری برای هم میهنان دارای شرایط خاص بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

** کوتاه قامتان بلند همت نشریه دارمی شوند

سلطانی فر با اشاره به اولویت های حمایتی معاونت مطبوعاتی در سال 97، بر توسعه تمهیدات رسانه ای برای فرهنگ سازی های لازم در خصوص شرایط ویژه کوتاه قامتان تاکید و ضمن پیشنهاد انتشار رسانه تخصصی توسط آنان، تصریح کرد: حضور کوتاه قامتان بلندهمت در باشگاه خبرنگاران خارجی که به همت اداره کل رسانه های خارجی صورت گرفت، فتح باب خوبی برای فعالیت این عزیزان در عرصه اطلاع رسانی کشور و ارائه توانمندی‌های تشکل‌های مردم‌نهاد خواهد بود.

** تفاوت ظاهری باعث مرزبندی افراطی انسان ها نباشد

رئیس هیات مدیره انجمن کوتاه قامتان بلند همت ایران نیز در این نشست، ضمن تاکید بر نقش موثر رسانه ها در فرهنگ سازی برای گروه‌های خاص جامعه، کوتاه قامتی را نه یک ضعف که یک ویژگی خدادادی توصیف کرد و با بیان اینکه تفاوت های ظاهری نباید باعث مرزبندی های افراطی میان انسان ها باشد افزود: خیلی وقت ها این تفاوت های ظاهری هم افزایی های شگفت انگیزی را درپی دارد؛ مثلا شاید خیلی ها ندانند که تعمیر بخش هایی از هواپیما تنها افراد کوتاه قامت را می طلبد و این یک توانایی منحصر به فرد است.
محبوبه ابراهیم خانی، ادامه داد: همانطور که سال ها زمان برده است تا مرز سیاه و سفید و زرد و سرخ از بین برود و امروز شاهد حقوق مشترک آن ها در خیلی از کشورهای توسعه یافته هستیم، وقت آن رسیده که مرز کوتاه قامت و بلند قامت هم شکسته شود و کوتاه قامتان به عنوان بخشی تاثیرگذار از یک جامعه بزرگ، انگیزه و دغدغه برای توسعه و ترقی خود و جامعه شان را داشته باشند.

** رسانه ها مشکلات کوتاه قامتان را تاثیرگذار پررنگ کنند

وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند دغدغه‌ها و مشکلات کوتاه قامتان را در قالب‌های تاثیرگذار در جامعه مطرح و پررنگ کنند، افزود: ما یک حرکت رو به جلو ایجاد کردیم و از همه افراد کوتاه قامت دعوت می کنیم تا با عضویت فعال در «انجمن کوتاه قامتان بلند همت» هم افزایی کرده تا باعث پیشرفت این جامعه شویم و از حقوق شهروندی برابر با دیگر هموطنان برخوردار شویم./ایرنا

 

 

 

×××

 

 انتهای پیام/*

 

ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات:  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

  

عضویت در تلگرام

 

Back to Top

Template Design:Dima Group