مهمترین عناوین روز

 

 ایلام - رئیس پلیس راه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی(ناجا) با اشاره به تردد ۲۰۰ هزار خودرو در مسیرهای منتهی به شهر مهران، گفت: ۳۰ درصد تردد جاده‌ای در این مسیرها مربوط به بازگشت زائران به کشور است.

به گزارش روز یکشنبه ما از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار سید تیمور حسینی در مرز مهران اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد ترددها از مرز مهران انجام شده است که ۷۰ درصد بار ترافیکی جاده‌های منتهی به مهران مختص به رفت و ۳۰ درصد نیز مربوط به بازگشت زائران است.

وی افزود: همانند سال‌های گذشته پایانه مرزی مهران بیشترین حجم مراجعه زائران را به خود اختصاص داده است و این پایانه همچنان در صدر پرتردد ترین مرزها در بین مرزهای چهارگانه به سمت عراق است.

رئیس پلیس راه ناجا یادآور شد: در طول اجرای ماموریت بزرگ اربعین امسال شاهد خیل عظیمی از هموطنان برای زیارت عتبات عالیات در مرزهای چهارگانه بوده‌ایم ولی از ابتدای ماه صفر تا کنون حجم زیادی از تردد زائران از طریق پایانه مرزی مهران انجام شده است.

سردار حسینی اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی ها از فردا بار سنگین بازگشت زائران به کشور دور از انتظار نیست بنابراین در صورت تحقق این موضوع در برخی مسیرها مانند ایلام به مهران و قصرشیرین به سرپل ذهاب محدودیت ترافیکی و یک طرفه شدن مسیرها اعمال می‌شود.

وی تاکید کرد: در چند روز گذشته شاهد وقوع تصادفات زیادی در محورهای مواصلاتی استان ایلام بودیم که علت اصلی آنها خستگی، خواب آلودگی و عجله و شتاب از سوی رانندگان بوده است.

رئیس پلیس راه ناجا به زائران توصیه کرد: از عجله و شتاب به شدت پرهیز کنند و با توجه به چندین روز پیاده‌روی و تحلیل قوای جسمانی به محض ورود به کشور استراحت کافی را قبل از سفر بازگشت به استان تابعه خود داشته باشند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند./ایرنا

 

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group