مهمترین عناوین روز

 

 ایلام - رییس کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان ایلام گفت: روزانه ۳۰۰ هزار وعده غذایی شامل صبحانه، نهار، شام و میان وعده بین زائران اربعین حسینی در مرز مهران توزیع می‌شود.

محمد علوی فر روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: با توجه به حجم تردد زائران از مرز مهران و ضرورت خدمات دهی بویژه غذای گرم به این افراد مردم ایلام، مهران و شماری از استان های کشور مشارکت مطلوبی در خدمات دهی به زائران دارند.

وی با ذکر اینکه این خدمات دهی از طریق ۸۰ موکب این کمیته واقع در مرز مهران ارائه می شود، یادآور شد: علاوه بر این در این موکب ها با چای، شربت، خرما و غیره از زائران پذیرایی می شود.

رییس کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین استان ایلام با ذکر اینکه مشکل تامین آب و یخ در مهران اکنون رفع شده است، گفت: تمامی امکانات موکب های این کمیته از محل مشارکت مردم خارج و داخل استان تامین و در مجموع ۱۸ استان با این ستاد همکاری دارند.

علوی فر اضافه کرد: مردم می توانند کمک های خود را اعم از نقدی و غیر نقدی برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی در شهر ایلام به ستاد بازسازی عتبات عالیات، در مهران به موکب ها و در سایر شهرستان ها به دفاتر نماینده ولی فقیه تحویل دهند.

وی ادامه داد: خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در این موکب ها تا پنجم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران تردد داشته اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند./ایرنا

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group