مهمترین عناوین روز

 

 ایلام - رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه سه میلیون و ۲۵۲ هزار نفر تاکنون در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، گفت: سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از ابتدای صفر تا کنون از طریق مرزهای چهارگانه به عراق تردد کردند.

حسین ذوالفقاری روز دوشنبه در نشست قرارگاه اربعین مرز مهران اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر تاکنون به کشور بازگشته‌اند و ۲ میلیون نفر دیگر هم اکنون در عراق بسر می‌برند.

وی با اشاره به اینکه اربعین امسال شاهد افزایش سه برابری تردد زائران به نسبت سال‌های گذشته هستیم، پیش‌بینی کرد: امسال شاهد خروج سه و نیم میلیون زائر ایرانی از عراق باشیم.

ذوالفقاری یادآور شد: به تمامی زئران ثبت‌نام شده در سماح از طریق پیامک برای مدیریت بهتر تردد (خروج و ورود) اطلاع‌رسانی شده است تا به تدریج از مرزها تردد کنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: هم اکنون تعداد زائران ورودی به کشور به نسبت موج رفت بیشتر شده و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در داخل مهران و ۴۵۰ دستگاه در داخل عراق مستقر شده است.

ذوالفقاری گفت: همچنین برای ترابری زائران در مسیرهای مرز مهران، پایانه برکت و پل زائر هم ۲۵۰ تریلر لبه دار سپاه برای جابجایی زائران برگشتی تعیین شده است.

وی اظهار داشت: اعزام اتوبوس‌های دورن و برون‌شهری به مرزها به نسبت میزان زائران برگشتی در مرزها خواهد بود و با توجه به تجارب گذشته بیشترین تعداد اتوبوس‌ها به مرز مهران اختصاص می‌یابد.

ذوالفقاری افزود: هماهنگی میان ارگان‌های کشوری و لشگری عضو ستاد اربعین بسیار بهتر از سال های گذشته بوده و سطح رضایت‌مندی زائران در مرز مهران نیز در ارزیابی‌های صورت گرفته ارتقا یافته است.

وی با اشاره به تصویب طرح تفصیلی اربعین در مهران، افزود: سال های آینده با سازماندهی بهتر به استقبال زائران اربعین می رویم.

وی بر لزوم حفظ شان و منزلت زائران تاکید کرد و گفت: هدف اصلی اربعین که همانا تقویت معنویت است نباید دچار مسایل حاشیه‌ای شود.

ذوالفقاری یادآور شد: امسال میزان دریافتی بیمه به 22 هزار تومان کاهش یافته و در مقابل میزان کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای نیز افزایش یافته است.

به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین، موکب‌ها در مسیر بازگشت زائران از نظر آب، برنج و آرد تقویت شده‌اند و همچنین مراقبت و پایش مسیر تردد زائران بویژه از نظر مسائل بهداشتی الزام‌آور است.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران تردد داشته اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند./ایرنا

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group