مهمترین عناوین روز

 

 

 ایلام - رئیس پلیس راه ایلام گفت: رانندگان اتوبوس‌های بین شهری تنها می‌توانند مسافران را در پایانه برکت سوار یا پیاده کنند و حق سوار یا پیاده کردن زائر در طول مسیرهای اصلی داخل استان ایلام را ندارند.

سرهنگ رضا همتی‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: به منظور مدیریت تردد ناوگان عمومی و زائران، برای رانندگان اتوبوس‌های برون‌شهری ممنوعیت حمل و نقل مسافران اربعین خارج از پایانه برکت اعمال شده است.

وی افزود: همچنین توزیع نذری در مکان‌هایی غیر از ایستگاه‌های صلواتی به علت ایجاد راه بندان و گره‌های ترافیکی در جاده‌ها ممنوع است و این افراد باید نذری‌های خود را در کنار ایستگاه‌های صلواتی توزیع کنند.

رئیس پلیس راه ایلام یادآور شد: با توجه به افزایش چند برابری تردد زائران، پلیس در روزهای آینده در صورت تراکم بار ترافیکی محدودیت‌هایی را در سطح جاده‌های استان و با یک طرفه کردن مسیر مهران - ایلام و ایلام - سرابله اعمال خواهد داد.

سرهنگ همتی‌زاده از مردم حاشیه روستاهای مسیر ایلام به مهران و سرابله خواست: در زمان اعمال طرح‌های ترافیکی با ماموران پلیس همکاری کنند تا مدیریت تردد خودروها با سهولت بیشتر انجام شود.

وی یادآور شد: هم اکنون نیز هنگامی که حجم تردد خودروها زیاد باشد در محدوده ماربره رانندگان به سمت جاده قدیم ایلام - صالح آباد هدایت می‌شوند.

وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ گروه گشت خودرویی فعال است و به صورت شبانه‌روزی به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند.

سرهنگ همتی زاده با بیان اینکه در طول ۱۳ روزه اول ماه صفر بیش از ۲۰۰ هزار خودروی سواری و بیش از ۱۱ هزار اتوبوس وارد شهر مهران شده است، گفت: در مجموع حدود ۳۲۰ هزار تردد خودرویی در ورودی و خروجی شهر مهران ثبت شده است.

وی افزود: مشاهده شده است بعضی از رانندگان جهت استراحت در حاشیه جاده‌ها توقف می کنند که این کار هم باعث ترافیک و ایجاد گره ترافیکی می‌شود و هم احتمال برخورد ماشین‌های عبوری با آنها وجود دارد بنابراین رانندگان برای استراحت اماکن امن و دور از حاشیه جاده‌ها همچون اقامگاه‌های بین راهی در کنار موکب‌ها را انتخاب کنند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکنون بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران تردد داشته اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.

هم اکنون در کنار تردد زائران به کشور عراق، موج بازگشت زائران نیز از مرز مهران آغاز شده است./ایرنا

 

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group