مهمترین عناوین روز

 

 ایلام - فرماندار شهرستان چرداول گفت: ۷۰ درصد تردد زائران عتبات عالیات در این شهرستان از سه مسیر حمیل - شباب، پل سیمره - شباب و چهار مله آسمان آباد - ایلام انجام می گیرد.

مراد یگانه روز دوشنبه در جلسه مشترک شورای اداری و فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: هیچ تجمعی در دنیا به بزرگی و عظمت اربعین نیست و این بزرگی و نمایش همبستگی باعث بهت و حیرت جهانیان شده و هرسال این حادثه عظیم باشکوه تر از سال قبل در حال برگزاری است.
وی افزود: اربعین و امام حسین علیه السلام به استان ایلام اعتبار و آبرو داده و کارهای در راستای توسعه زیر ساخت های استان به یمن همین اربعین صورت گرفته و این روند ادامه دارد.

فرماندار چرداول یادآور شد: برای استقبال و پذیرایی از زائران عتبات عالیات از چند ماه گذشته جلسات شهرستان چرداول برگزار و با ورود اولین کاروان کربلا مردم و دستگاه های اجرایی در حالت آماده خدمت رسانی قرار گرفتند و در این راستا چهار موکب مردمی در مسیر تردد زائرین برقرار شد که روزانه ۴ هزار پرس غذا در سه وعده توزیع می کنند.

یگانه ادامه داد: در حال حاضر تمام دستگاه های امنیتی، نظامی و انتظامی،درمانی و امدادی ، دستگاه های خدماتی و اورژانس در حالت آماده باش کامل هستند و تا پایان خروج تمام زائران به خدمت رسانی خود ادامه خواهند داد.

وی گفت: ۷۰ درصد تردد زائرین عتبات عالیات از مسیر شهرستان چرداول از ۳ مسیر حمیل- شباب، پل سیمره- شباب و چهار مله آسمان آباد به ایلام صورت می پذیرد و در این راستا ۹ ایستگاه انتظامی و ۳ ایستگاه هلال احمر برای تامین امنیت و موارد امدادی استقرار یافته است.

استقرار موکب سرابله برای بازگشت کامل زائران، مراسم اربعین حسینی،آماده باش همه عوامل ستاد اربعین تا خروج تمام زائران از استان، تامین سوخت و پول باجه های خودپرداز بانک ها برای زائران از دیگر مواردی بود که فرماندار شهرستان چرداول بر آن ها تاکید کرد.

یگانه در بخش دیگری از سخنان خود حمله ترکیه به مناطق کورد نشین سوریه را محکوم و خواستار توقف کشتار مردم بی گناه بوده و تاکید کرد: از کشور مسلمان ترکیه می خواهیم ضمن خاتمه این حملات زمینه ظهور مجدد داعش و انشقاق کشور سوریه را فرآهم نکند.

یگانه به تحریم های بی سابقه آمریکا علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی در یکسال گذشته پس از خروج از برجام اشاره کرد و گفت: تا کنون هیچ تحریمی به این شدت بر کشور تحمیل نشده بود و هدف دشمن نیز از این کار نابودی کشور و نظام ما بود که در این راستا فشارهای اقتصادی فراوانی بر مردم وارد شد.

وی ادامه داد: علیرغم تلاطمات و جنگ های روانی و فشارهای اقتصادی فراوان بر مردم با ایستادگی و مقاومت ملی و ارشادات و راهنمایی های مقام معظم رهبری و تدابیر دولت تدبیر و امید از این برهه زمانی سخت با سربلندی عبور کردیم و اینک در محور آرامش قرار داریم.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰کیلومتری ایلام قرار دارد. راهپیمایی باشکوه اربعین در کشور به یک ارزش و فرهنگ تبدیل شده و باید فرهنگ مشارکت عمومی را در این رویداد بیشتر تبیین کنیم./ایرنا

 

 

 

 

 

×××

 

   

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، یادداشت، سوژه و درج تبلیغات

   

 ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴ - ۰۹۳۹۸۴۳۳۹۱۶ - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

  

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group