مهمترین عناوین روز

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)

کرمانشاه- مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از تدوین طرح گردشگری سراب «قره‌بلاغ» سرپل‌ذهاب به عنوان یک اثر طبیعی منحصر به فرد در آینده ای نزدیک خبر داد.

امید قادری روز جمعه در سفر به شهرستان سرپل ذهاب و بازدید از سراب قره بلاغ افزود: برخی از ظرفیت های گردشگری منحصر به فردی در نقاط مختلف کشور و استان وجود دارد که تاکنون مغفول مانده و با بازدیدهای میدانی این گونه ظرفیت ها شناسایی می شوند.
او ادامه داد: سراب زیبای منطقه قره بلاغ سرپل ذهاب از جمله پتانسیل های کم نظیر طبیعی است که باداشتن طبیعتی دست نخورده و نیلوفرهای آبی و زرد و همچنین مجموعه تاریخی قلعه مریم به عنوان مکمل گردشگری این منطقه زیبا تلالویی از زیبایی های خدادادی و هویت ملی را به نمایش گذاشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به بازدید از مسیر گازرسانی گردنه پاطاق به سمت ریجاب اظهار کرد: باتوجه به نزدیکی این مسیر به طاق گرا کارشناسان نیز از محل بازدید کردند و نظرات کارشناسی و نهایی را در شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی استان مطرح خواهند کرد.

قادری همچنین با اشاره به بازدید از محل جانمایی مستاجرین زلزله زده روستای پاطاق و دغدغه مردم و همچنین ساکنین پیرامون منطقه ترابی باتوجه به نزدیکی قلعه گبری و عرصه و حریم این مجموعه و محدودیت های ساخت و ساز خاطرنشان کرد: در اسرع وقت شورای فنی استان تشکیل و تصمیمات لازم اخذ خواهد شد که امیدواریم با ارایه راهکارهای کارشناسانه به زودی مشکلات مردم حل شود.
وجود بیش از ۲ هزار و ۲۵۰ اثر ثبت شده ملی، مجموعه جهانی بیستون و ده‌ها اثر گردشگری که هنوز به ثبت نرسیده اند، حاکی از استعداد بالای کرمانشاه در بخش گردشگری است
بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، طاق گرا، گور دخمه اسحاق وند، تکایای بیگلربیگی و معاون الملک، بوستان کوهستان، بازار سنتی، سراب های نیلوفر، هرسین، صحنه، روانسر، غار قوری قلعه، غار پراو، کاروانسراهای شاه عباسی و ماهیدشت، آبشار پیران و ... از مهمترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری در استان کرمانشاه است.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۲ هزار و ۵۹۵ روستا و ۳۴ شهر دارد./ایرنا

 

 

 

 

 

×××

   

 

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید - این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

     ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

  واتساپ - بَله: 09398433916

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group