مهمترین عناوین روز

 

 

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)

ایلام- امام جمعه ایلام لحظاتی پیش با حضور در شعبه شماره ۶۸ واقع در مدرسه توحید شهر ایلام رای خود را به صندوق انداخت.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار صبح امروز با حضور در شعبه اخذ رای مدرسه توحید شهر ایلام در نخستین ساعت آغاز رای گیری، رای خود را به صندوق انداخت.

امام جمعه ایلام در حاشیه این آیین با اشاره به حضور رای دهندگان انتخابات مجلس یازدهم از ساعات ابتدایی روز اظهار داشت: از اولین ساعات حضور گسترده و معنا دار مردم در پای صندوق های رای را مشاهده می کنیم، حضور مردم در این انتخابات سرنوشت‌ساز خواهد بود و آنچه دشمن را مایوس می کند، همین حضور مردم در پای صندوق های رای و آرامش در انتخابات است.

وی افزود: امروز چشمان تمامی دنیا بخصوص دشمنان نظام و انقلاب به حضور حماسی قشرهای مختلف ملت ایران در پای صندوق های رای دوخته شده است، به طور قطع هر برگ رای ملت ایران در عزت و عظمت روزافزون کشور تاثیرگذار بوده و دسیسه های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تاکید کرد: امروز ملت سلحشور و انقلابی ایران اسلامی آزمون بزرگی در پیش دارند که با انتخاب صحیح و حضور خود، مجلسی قوی، مقتدر و کارآمد ایجاد می‌کنند، افراد باید با دقت از بین نامزدهای مختلف، هرکدام که شایستگی بیشتری دارند و بهتر و بیشتر می توانند مسائل حوزه های مختلف را سامان دهند، انتخاب کنند.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: مردم پیروز واقعی و برنده انتخابات هستند زیرا انتخابات متعلق به مردم و به معنای مردم سالاری دینی است و بازنده انتخابات دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند .

وی ابراز امیدواری کرد با حضور سلایق مختلف در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن آنکه از نظر کمی و کیفی میزان مشارکت مردم نسبت به دوره های گذشته چشمگیرتر باشد، شاهد شکل گیری مجلسی خواهیم بود که در تراز انقلاب اسلامی با رای بالای مردم خواهد بود.

گام دوم انقلاب، قانون مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی ، شعار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در استان ایلام از بین ۱۳۹ نفر داوطلب، صلاحیت ۶۱ نامزد نهایی از سوی شورای نگهبان تایید شد که در روزهای اخیر با انصراف تعدادی از این افراد در نهایت ۲۷ نفر در حوزه شمالی و ۱۸ نفر در حوزه جنوبی به رقابت خواهند پرداخت.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال هستند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار می‌شود./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

×××

   

 

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید - این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

     ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

09185138854 - واتساپ - بَله: 09398433916

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group