مهمترین عناوین روز

 

 

 

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir) 

استان‌ها-  شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی مردم و مسوولان را بر آن داشت تا ارادت خود به پاس یک عمر مجاهدت و ایثار این سرباز وطن را نشان دهند به همین خاطر در یک پویش گسترده بسیاری از خیابان‌ها، بزرگراه‌ها و معابر اصلی و مهم در نقاط مختلف به نام او ثبت شد تا یاد و راهش در تاریخ این سرزمین ماندگار شود.

در این حرکت مسوولان دستگاه های مختلف تصمیم گرفتند تا به پاس قدردانی و تلاش های ۴۰ ساله سردار دل‌ها برخی از گذرگاه‌ها و خیابان ها را به نام این شهید والامقام نامگذاری کنند که این حرکت مورد استقبال آحاد جامعه قرار گرفت.

تهران، کرج، بندرعباس، اردبیل، کرمان، گرگان، دامغان، قزوین، بوشهر، آبادان، ارسنجان، ساوه، ارومیه، اهواز، همدان، مشهد، کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری از جمله شهرهایی هستند که آمادگی خود را برای نامگذاری قسمت های مهمی از شهر به نام سردار سلیمانی اعلام کرده و در مدت زمان کوتاهی به این کار مبادرت کردند.

در این اقدام ملی با تصویب شورای معاونان شهرداری بندرعباس یکی از خیابان های اصلی شهر بندرعباس به نام سردار رقم خورد و بنابه پیشنهاد شهرداری و موافقت شورای اسلامی شهر مشکین دشت و شورای نامگذاری، کمربندی و کنار گذر اتصال فرخ آبادزیبادشت مشکین دشت به اتوبان کرج - تهران با نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

این کمربندی در سه فاز اجرا شده است فاز اول بلوار صیادشیرازی تا بلوارشهید کاظمی به شهرک بعثت، فاز دوم مشکین دشت به روستای فرخ آباد زیبادشت و فاز سوم شهرک بعثت مشکین دشت به بلوار کامیونداران و اتوبان کرج - تهران متصل می شود.

شهردار بروجرد نیز اعلام کرد: با همکاری و هماهنگی شورای اسلامی شهر بروجرد مصوب شد که یکی از میادین بروجرد در ورودی مسکن مهر به نام این شهید نامگذاری شود.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۷ رای دو فوریتی طرح احداث و نصب یادمان شهید سردار سلیمانی را تصویب کردند. با تصویب این طرح شهرداری تهران موظف می شود تا یادمان سردار سلیمانی را در محل مناسبی از فضای شهری ایجاد کند.

شورای اسلامی شهر تهران نیز با تصویب یک طرح دو فوریتی ، قسمت شرقی بزرگراه رسالت حدفاصل بزرگراه کردستان تا بزرگراه شهید یاسینی را به نام شهید سردار قاسم سلیمانی تغییر نام داد.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این باره گفت: در این نامگذاری میدان رسالت و تونل رسالت به همین نام باقی می مانند .
وی توضیح داد: غربی ترین قسمت بزرگره رسالت نیز اکنون به نام شهید همدانی و قسمت مرکزی آن به نام آیت الله حکیم است و قسمت شرقی را هم به نام سردار سلیمانی نامگذاری می کنیم تا پیام مقاومت را به جهانیان مخابره کنیم.

بر اساس اعلام علیرضا پوستی رییس شورای اسلامی شهر اردبیل یکی از خیابان‌های اردبیل به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نام‌گذاری می‌شود.

حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل همچنین اظهار داشت: تندیس شهید سپهبد قاسم سلیمانی تا اربعین این شهید در یکی از میادین شهر اردبیل نصب خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر یزد نیز از نامگذاری میدان ورودی شهر یزد از سمت کرمان به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: این میدان روبروی روستای محمدآباد قرار دارد.

غلامعلی سفید افزود: این میدان تازه ساز است و هنوز برای آن نامی در شورای اسلامی شهر یزد مصوب نشده بود و اکنون که این سردار سرافزار به فیض شهادت نائل آمد با درخواست اعضای شورا و طرح ۲ فوریتی به نام سردار سپهد قاسم سلیمانی نام گرفت.

اعضای شورا شهر گرگان هم اعلام کردند که یکی از خیابان‌ها یا اماکن اصلی شهر گرگان به نام حاج قاسم سلیمانی نامگذاری خواهد شد.

رییس شورای شهر دامغان نیز در خبری اعلام کرد که بلوار حدفاصل میدان ساعت تا میدان دانشجو در شهر دامغان به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی نام‌گذاری شد.

رضا زارع زاده افزود: نام‌گذاری یک بلوار و میدان به نام شهید قاسم سلیمانی، بنا بر پیشنهاد شهرداری و شورای اسلامی شهر دامغان به نام سردار سرافراز اسلام انجام شد.

وی ادامه داد: همچنین میدان ساعت دامغان نیز پس از انجام تغییراتی به نام سردار سلیمانی مزین می‌شود و سردیس سردار نیز در آینده نزدیک در این مکان نصب می‌شود.

زارع زاده تصریح کرد: این بلوار که در گذشته به بلوار چشمه علی معروف بود و اکنون حدفاصل میدان ساعت تا میدان دانشجو به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نام‌گذاری شده است.

بزرگترین ایستگاه متروی سطحی کشور نیز بر اساس اعلام عزیزاله شهبازی استاندار البرز که به تازگی با حضور دکتر روحانی رییس جمهوری در شهر جدید هشتگرد راه اندازی شد با دستور استاندار مزین به نام سرباز قهرمان میهن سپهبد شهید قاسم سلیمانی شد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین نیز گفت: با پیشنهاد شورا و ارایه لایحه از سوی شهرداری، یکی از معابر اصلی شهر قزوین به پاس سال‌ها مجاهدت و فداکاری فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به نام وی نامگذاری شد.
مهدیه سادات قافله باشی افزود: بر اساس لایحه شهرداری بلوار دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) حد فاصل میدان سرداران تا آزادراه قزوین - زنجان، خیابان نادری حدفاصل نادری تا آزادی و همچنین میدان عدل برای نامگذاری به نام این شهید بزرگوار پیشنهاد شده بود که در نهایت خیابان نوروزیان برای این نامگذاری انتخاب شد.
حجت الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هم در دیدار با جمعی از فعالان حوزه مقاومت، از تغییر نام فرهنگ‌سرای بهاران به فرهنگ‌سرای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

وی اظهار داشت: فرهنگ‌سرای بهاران در منطقه ۱۷ به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تغییر نام می دهد و از این پس اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و تولید آثار هنری با محوریت این شهید والامقام و تمامی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جهان اسلام در دستور کار قرار می گیرد.

مهرزاد آسایش عضو شورای اسلامی شهر بوشهر نیز پیشنهاد کرد مکانی در بوشهر به نام سردار قاسم سلیمانی نام‌گذاری شود.

وی بیان کرد: خیابان‎های آزادگان، توحید، تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی از جمله پیشنهادهای دریافتی از سوی شهروندان برای نام‌گذاری به نام سردار شهید سپهید قاسم سلیمانی است.

همچنین یک میدان و یک کوی آبادان به‌نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شد

رییس شورای اسلامی شهر آبادان نیز گفت: یک میدان و یک کوی شهر آبادان به نام سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

ناصر کعبی افزود: به پاس مجاهدت‌ها و فداکاری‌های سردار شهید سلیمانی، با تصویب کمیسیون نامگذاری آبادان، کوی سلیچ غربی و شرقی این شهر به نام این شهید بزرگوار مزین و میدان مقابل هتل کاروانسرای آبادان نیز به نام میدان سردار شهید سلیمانی نامگذاری شد.

مجید ابراهیمی شهردار ارسنجان نیز اعلام کرد: یک بلوار جدید حد فاصل بلوار اشرف الکتاب ارسنجانی و بلوار سپاه پاسداران و همچنین خیابان ۲۰ متری منشعب از دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برای نامگذاری به شورای اسلامی شهر ارسنجان پیشنهاد شد.

وی ادامه داد: با تصویب شورای اسلامی شهر ارسنجان، خیابانی تازه ساخته شده که اکنون در مرحله جدول گذاری قرار دارد و از دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان تا خیابان طالقانی این شهر کشیده شده است، به نام شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساوه هم از نام‌گذاری میدانی در شمال شهر ساوه به نام شهیدحاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: این اقدام با رای مثبت همه اعضای شورای شهر و تصویب آنان انجام شد.

احمد حاج امینی اضافه کرد: این میدان تازه تاسیس در ورودی شمالی شهر ساوه حدفاصل پمپ بنزین واقع شده است و به زودی تابلوهای آن به نام شهید سلیمانی نصب خواهد شد.

رییس سازمان برنامه بودجه با پیشنهاد جامعه خیرین مدرسه‌ساز برای تغییر نام مدرسه‌ای که قرار بود به نام وی نامگذاری شود به نام «سردار سلیمانی» موافقت کرد.

محمدباقر نوبخت بعد از سفر به رشت و حضور در مراسم کلنگ‌زنی یک مدرسه خیرساز در گیلان که قرار بود به نام خودش نامگذاری شود، در صفحه شخصی توئیتر خود این گونه نوشت: با تشکر و ادای احترام به جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، به‌ دلیل نقش بی‌بدیل‌شان در زمینه‌سازی تربیت شایسته نسل آینده، حضور اینجانب در مراسم امروز همچون مراسم‌ قبلی، تنها به‌دلیل ابراز ارادت و قدردانی از خیرین بود و نامگذاری مجتمع آموزشی در دست ساخت به نام این حقیر موضوعیتی ندارد.

همچنین در بخشی دیگر از این پیام آمده است که پیگیری‌های وی برای تخصیص‌های بودجه مربوط به مدارس خیرساز (۵۰درصد خیرین و۵۰درصد دولت) وظیفه قانونی‌ام بوده و نیازی به قدردانی ندارد.

نوبخت نوشت: از خیران مدرسه‌ساز و آموزش و پرورش گیلان خواسته‌ام که این مجتمع را به نام خلبان شجاع ارتش شهید محمدرضا رحمانی یا یکی از مفاخر گیلان بنامند.

کلنگ ساخت مجتمع آموزشی خیرساز گیلان ۱۲ کلاس درس در سه طبقه با زیربنای چهار هزار و ۹۰ مترمربع دارای سالن ورزشی ۴۰۰ مترمربعی، آمفی تئاتری با ظرفیت ۲۰۴ نفر، آزمایشگاه ، نمازخانه ۸۰ متری محله محور و کتابخانه ای با زیربنای ۷۰ متر و محله محور با رویکرد مدرسه سبز با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در رشت پنجشنبه گذشته با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به زمین زده شد.

غلامحسین اسدی شهردار ایذه گفت: با موافقت شورای اسلامی شهر ایذه و به پاسداشت مجاهدت‌های این سردار سرافراز کشورمان، خیابان ۳۶ متری ورودی ایذه از سمت پیان به نام پرافتخار سردار سلیمانی نامگذاری شد.

شهردار ارومیه گفت: امتداد خیابان امام (ره) ارومیه به نام «سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی» نامگذاری شد.

محمد حضرت‌پور اضافه کرد: همچنین طبق مصوبه شورای اسلامی شهر ارومیه قرار شد که بنیاد فرهنگی با نام سردار سلیمانی در این شهر راه اندازی شود.

حمیدرضا چمن آرا رییس شورای اسلامی دزفول نیز اعلام کرد: پل جدید دزفول که به خیابان شریعتی منتهی می‌شود با رای اعضای شورای شهر به نام پل شهید سردار سلیمانی نامگذاری شد.

یک عضو شورای اسلامی شهر اهواز نیز گفت: یک اتوبان و یک جاده کمربندی در اهواز به نام شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نامگذاری شد.

محمدجعفر فلسفی بیان کرد: در نشست فوق‌العاده شورای نامگذاری شهرداری اهواز مصوب شد اتوبان پاسداران (حد فاصل اتوبان آیت الله بهبهانی تا پل شیبان) به نام سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی و در ادامه کمربندی جاده اندیمشک تا پل شیبان نیز بنام سردار شهید ابومهدی المهندس نامگذاری شد.

خسرو سایوند رییس دانشگاه ملایر نیز گفت: به منظور پاسداشت نام و جایگاه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ساختمان مرکزی دانشگاه ملایر به نام شهید سلیمانی نامگذاری شد.

رییس کمیسیون امنیت و ایثار شورای اسلامی شهر سبزوار نیز گفت: با پیشنهاد شهردار و موافقت شورای شهر حد فاصل میدان خلیج فارس تا کمربند جنوبی(تهران- مشهد) سبزوار به طول سه کیلومتر به نام این سردار رشید اسلام نام‌گذاری شد.

علی ارغیانی ادامه داد: نام‌گذاری بزرگراهی در سبزوار به نام سردار سلیمانی با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره همه شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مورد موافقت و تصویب قرار گرفت.
بلوار بین میدان آزادی تا میدان امام رضا(ع) شاهرود نیز بنا بر پیشنهاد شهرداری به شورای شهر و موافقت فرماندار شهرستان شاهرود به نام شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی نام‌گذاری شد. همچنین استادیوم ۱۵ هزار نفری در حال ساخت این شهر نیز به پیشنهاد رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود به نام سردار پر افتخار سپهبد قاسم سلیمانی نام‌گذاری خواهد شد.

قرارگاه جهادی خاتم الائمه اعلام کرد: نام این قرارگاه به قرارگاه جهادی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی تغییر نام می‌یابد.

محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد نیز گفت: به پاس قدردانی از جانفشانی های سردار سلیمانی و محکومیت ترور ناجوانمردانه این شهید بزرگوار، ساختمان شهرداری منطقه ۲ و یکی از معابر شهر خرم آباد به نام وی مزین می شود.

غلامعلی سفید رییس شورای اسلامی شهر یزد هم از نامگذاری یکی از معابر یا خیابان‌های یزد به پیشنهاد مردم و اعضای شورای شهر به نام سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

محمدرضا امیدی سرپرست شهرداری شهرکرد نیز در خبری اعلام کرد: با تایید و مصوبه شورای اسلامی شهرکرد یکی از معابر مرکز چهارمحال و بختیاری به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری خواهد شد.

همچنین شهردار ارومیه گفت: یکی از خیابان‌های ارومیه در سریع‌ترین زمان ممکن به نام «سردار سلیمانی» نامگذاری می‌شود.

محمد حضرت‌پور افزود: در نخستین جلسه شورای شهر ارومیه، درخواست نام‌گذاری یکی از خیابان‌های شهر ارومیه به نام این سردار رشید اسلام مطرح شده و به تصویب خواهد رسید.

اعضای شورای‌ اسلامی شهر همدان در طرحی نامگذاری یکی از میدان‎‌ها، خیابان‌ها و یا مکان‌‎های مناسب شهر همدان با هماهنگی فرماندهان سپاه و بنیاد شهید استان همدان به‌‎نام سردار شهید قاسم سلیمانی را مصوب کردند.

صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم اعلام کرد که بزرگترین خانه جوان کشور در کرمانشاه به نام سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» نامگذاری می‌شود.

حسین دهقان شهردار ورامین نیز گفت: محور اصلی شهرستان ورامین به قرچک از میدان یادمان ۱۵ خرداد (کفن‌پوشان) تا میدان ولی‌عصر(عج) ، به نام سردار رشید اسلام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نام‌گذاری شد.

اما مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان نیز به پاس قدردانی از تلاش های سردار دل ها گفت: برابر اعلام مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و به دستور وزیر راه و شهرسازی، فرودگاه بین المللی اهواز به عنوان نخستین قدمگاه پیکر وی به نام سردار سلیمانی نامگذاری می‌شود.

محمدرضا رضایی یادآورشد: به زودی از سردر جدید این فرودگاه با نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رونمایی خواهد شد،

رییس کمیته نامگذاری شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: اعضای این شورا با نامگذاری میدان تازه تاسیس ورودی شرقی شهرکرد به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی موافقت کردند.

طیبه شریفی افزود: همچنین براساس مصوبه شورای اسلامی شهرکرد بزودی تندیس سردار شهید سلیمانی ساخته و در این میدان نصب خواهد شد.
وی تصریح کرد: همچنین قرار شد شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری به شورای فرهنگ عمومی استان پیشنهاد دهد تا با نامگذاری بزرگ‌راه شهرکرد به بروجن به نام سردار شهید سلیمانی موافقت کند.

احسان اصولی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: به زودی یکی از خیابانهای اصلی شهر مقدس مشهد به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی مزین می‌شود.

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر کرج و با توجه به پیشنهاد مهدی حاجی قاسمی دبیر اول و رییس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شورای شهر کرج، به منظور قدرشناسی از رشادت ها و خدمات سپهبد شهید قاسم سلیمانی پروژه بزرگراه شمالی کلانشهر کرج را به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری کرد.

بزرگراه شمالی کرج از مرداد ماه سال ۹۵ عملیات اجرایی آن به طول ۱۹ کیلومتر آغاز شده و اکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، این بزرگراه ، آزاد راه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج – قزوین در غرب کلانشهر کرج متصل می کند.

یکی از معابر اصلی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی هم با تصویب کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قطعی شد.

علیرضا باغچقی نایب رییس شورای اسلامی خراسان شمالی گفت: بر اساس تصمیم شورا، بولوار شهدای بجنورد، در حدفاصل میدان ۲۲ بهمن (بازرگانی) تا میدان امام رضا (ع) این شهر، با نام سردار سلیمانی زینت خواهد گرفت.

غلامعلی شریف رییس شورای اسلامی شهر خوی نیز در خبری اعلام کرد: کمربندی تازه تاسیس حدفاصل تقاطع آیت‌الله العظمی خویی (ره) تا تقاطع جاده قطور شهر خوی، به‌نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

همچنین مهران حسین زاده شهردار گناباد گفت: به پیشنهاد شهرداری و با مصوبه شورای اسلامی بزرگراه حدفاصل زیرگذر میدان امام رضا (ع) تا میدان خراسان گناباد به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد.با هدف گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی یک بزرگراه در این شهر به نام این شهید نامگذاری شد.

عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هم اظهار داشت: به پیشنهاد این سازمان و با موافقت وزیر راه و شهرسازی به پاس رشادت ها و مجاهدت های سردار رشید و پرافتخار اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، پایانه مرزی مهران که گذرگاه خیل عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) به عتبات عالیات است، به نام این شهید والامقام نامگذاری شد.

۶۳ مجتمع آموزشی در کشور، سه بلوار اصلی شهرهای فراشبند، کوهنجان شهرستان سروستان و شهر قادرآباد شهرستان خرم‌بید، بلوار بعثت همدان، ساختمان مرکزی دادسرا و دادگاه‌ های شهرستان بویراحمد، دریافت صدور مجوز راه اندازی کانون فرهنگی هنری مسجد قدس بندرعباس، بلوار ورودی بندردیلم از سمت شهرستان گناوه، سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور شهرستان اهر، نصب تمثال سردار سلیمانی در کمربندی نوشهر - چالوس، مرکز ام. آر. آی بیمارستان ولیعصر (عج) لامرد، بند خاکی همگن و کنترل سیلاب و آبخوانداری حوضه آبریز در روستای کاریان بخش جویم لارستان، ورزشگاه ۷ هزار نفری اسلامشهر، کمربندی جنوبی شهر بابل و بلوار واقع در رینگ داخلی و یکی از میدان‌های قائمشهر از دیگر مکان هایی هستند که به نام سردار جبهه مقاومت مزین شدند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

×××

   

 

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید - این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

     ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

09185138854 - واتساپ - بَله: 09398433916

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group