مهمترین عناوین روز

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)

ایلام - استاندار ایلام گفت: تعداد بهبود یافتگان از ویروس کرونا در استان بیشتر از میانگین کشوری است و تاکنون ۵۰ درصد افراد مبتلا در این استان بهبود پیدا کرده اند.

قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در نشست ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کرونا در استان ایلام اظهار داشت: مجموع افراد مشکوک به بیماری کرونا در استان تاکنون ۸۴۵ نفر است که جواب آزمایش ۷۹۰ نفر آنها منفی بوده و ترخیص شدند.

وی افزود: ۵۹ نفر هم اکنون بستری هستند در حالیکه ۶۵۰ تخت برای بستری بیماران احتمالی در استان پیش بینی و مهیا شده است.

استاندار ایلام یادآور شد: تا کنون نتیجه آزمایش کرونا ۲۱۴ نفر در این استان مثبت اعلام شده است که از مجموع ۱۰۰ نفر بهبود یافته، ۷۴ نفر در نقاهتگاه های خانگی یا مراکزی که پیش بینی شده است دوران نقاهت خود را سپری می کنند.

جان باختن ۱۳ نفر در اثر ویروس کرونا

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: ۱۳ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان تاکنون جان خود را از دست داده اند که از این تعداد ۱۱ نفر سابقه بیماری زمینه ای داشته و تنها ۲ نفر فاقد بیماری زمینه ای بوده اند.

وی اضافه کرد: ۹۵ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان مربوط به شهرستان ایلام، ۴۱ نفر ایوان ، ۲۹ نفر مهران، ۱۱ نفر دهلران، ۱۰ نفر دره شهر، ۱۰ نفر ملکشاهی، ۶ نفر آبدانان ، ۲ نفر چرداول و ۲ نفر سیروان بوده اند.

استاندار ایلام گفت: ۶ نفر از افراد فوت شده نیز مربوط به شهرستان ایوان، ۲ نفر ایلام ، سه نفر مهران و ۲ نفر نیز از اهالی دره شهر هستند.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: ایلام از نظر افراد مبتلا به ویروس کرونا به نسبت سایر مناطق کشور وضعیت بهتری دارد بطوریکه در کشور تعداد مبتلایان ۰/۰۳ درصد است درحالیکه این مقدار در ایلام کمتر از این مقدار است، ضمن اینکه تعداد بهبودیافتگان در مجموع کشور ۳۵/۵ درصد بوده ولی در ایلام ۵۰ درصد مبتلایان بهبود یافته اند.

وی اظهار داشت: تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا در کشور معادل ۷.۸ درصد مبتلایان بوده است درحالیکه این مقدار در ایلام ۶ درصد است.

ثبت نام ۷۰ درصد مردم ایلام در سامانه غربالگری

استاندار ایلام افزود: سامانه سلامت یا غربالگری همزمان با کشور در ایلام راه اندازی شده است و تاکنون ۷۰ درصد مردم در این سامانه ثبت نام کرده و وضعیت عمومی سلامت آنها از طریق خوداظهاری بررسی و بلافاصله مراقب پزشکی شرایط آنها را بررسی و در صورت نیاز و برای معاینات پزشکی بیشتر به مراکز پیش بینی شده ارجاع داده می شوند.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: همچنین سامانه دومی نیز برای تحویل کالاهای مورد نیاز بهداشتی و درمانی پیشگیری از ویروس کرونا همچون دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی طراحی شده است چراکه پیش از این بدلیل احتکار در تامین این مواد با مشکل روبرو بودیم.

وی یادآور شد: این سامانه به همه خانواده ها و داروخانه ها متصل و ضمن جمع بندی، کالاهای مورد نیاز آنها را حتی به صورت پست در اختیار شهروندان قرار می دهد و در این طرح اولویت با افراد مشکوک و بیمار است تا با قیمت تمام شده و با هدف جلوگیری از احتکار و چند بار خرید توزیع شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: تاکنون یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از طریق خیرین و موسسه های خیریه کمک نقدی به منظور مقابله با ویروس کرونا جذب شده است.

تولید ۶۵ هزار لیتر مواد ضد عفونی در ایلام

سلیمانی دشتکی با اشاره به تغییر خط برخی واحدهای تولیدی استان برای تامین مواد مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا گفت: تاکنون ۳۲۱ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک ، ۶ هزار عدد گان مورد نیاز در مراکز پزشکی ، ۱۲ هزار دست لباس حفاظتی ، ۲۵ هزار عدد پد الکلی و ۶۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی تولید و در اختیار معاونت غذا و دارو استان قرار گرفته است.

فعالیت یک سوم کارکنان ادارات در ایلام

وی در خصوص ساعت فعالیت کارکنان ادارات در سال جدید و پس از پایان تعطیلات نوروز گفت: بر اساس تصمیمات گرفته شده تا ۱۵ فروردین ماه ۹۸ یک سوم کارکنان برای رفع نیازها و پاسخ به ارباب رجوع در محل کار حضور یافته و مابقی یا به شکل دورکاری فعالیت یا از مرخصی استحقاقی استفاده می کنند و مدیران موظف هستند با شیفت بندی زمینه اجرای این برنامه را فراهم کنند./ایرنا

 .

 .

 .

 

 

×××

    (گروه رسانه ای ندای زاگرس (ندای زاگرس – سپهرروز – پویاخبر – ماناسپهر - نگاه اقتصاد

 

http://www.nedayezagros.ir  -  http://www.manasepehr.ir  - http://pooyakhabar.ir  - http://negaheghtesad.ir 

 

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

      ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

 09185138854 - واتساپ: 09398433916

*** 

 

 

عضویت در تلگرام

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group