رسانه پویاخبر

 

مهمترین عناوین روز

جستجو در سایت


 

 

 

ایلام - استاندار ایلام از تحقق ۶۹ درصدی تعهد اشتغال استان ایلام در مقایسه با سایر استان کشور و کسب رتبه نخست از نظر ایجاد اشتغال در کشور در پنج ماهه نخست سال جاری گفت: از ابتدای سال تاکنون برای ۴۶۰۳ نفر در این استان شغل ایجاد شده است.

 حسن بهرام نیا روز شنبه در نشست شورای اشتغال استان اظهار داشت: ایلام با ۶ هزار ۷۷۱ تعهد اشتغال، و تحقق چهار هزار و ۶۰۳ شغل در پنج ماهه نخست سالجاری با تحقق ۶۹ درصدی همچنان رتبه نخست کشور را در اختیار دارد.

وی با اشاره به عملکرد خوب استان از نظر تحقق اشتغال در مقایسه با سایر استان های کشور، خواستار استمرار فعالیت دستگاه های حوزه اقتصادی استان و بانک ها برای رونق اشتغال در استان شد و گفت: طبق ارزیابی ها در پنج ماهه نخست سال ۱۴۰۱ شهرستان های مهران، چرداول، ایوان از نظر میزان تعهد اشتغال به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردند.

بهرام نیا در ادامه میانگین بازدهی عملکرد مدیران استانی و فرمانداران را رضایت بخش عنوان کرد و افزود: همه فرمانداران بعنوان رئیس کارگروه اشتغال شهرستان ها و مدیر اداره کار شهرستان بعنوان دبیر برای تحقق رقم اشتغال باید اهتمام جدی داشته باشند تا بتوانیم از رقم تعیین شده برای استان عبور کنیم.

وی اضافه کرد: فرمانداران تعهد ایجاد شده اشتغال در شهرستان را بصورت راندوم رصد کنند و تمامی تلاش خود را برای افزایش میزان اشتغال و راستی آزمایی پرداخت تسهیلات بکار گیرند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به توزیع اعتبارات تبصره ۱۶ و ۱۸ در استان گفت: نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۶ چهار درصد و نرخ سود تسهیلات تبصره ۱۶ بین ۱۰ تا ۱۲ درصد است.

وی همچنین خواستار هماهنگی و همکاری بیشتر بانک های استان برای حوزه اشتغال استان شد و گفت: بانک ها منبع اصلی تامین و تزریق اعتبار برای حوزه اشتغال استان هستند./ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Back to Top

Template Design:Dima Group