مهمترین عناوین روز

 

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)  

کرج -  رییس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با تاکید اینکه طرفداران نامزدهای انتخاباتی فقط می توانند شایستگی های نامزد مورد حمایت خود را معرفی کنند، گفت: طرفداران حق ندارند علیه نامزدی دیگر صحبت کرده یا توهینی نسبت به آنان داشته باشند.

علی طالبی روز چهارشنبه در همایش ویژه بازرسان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان البرز افزود: اگر کسی حیثیت نامزدی دیگر را زیر سوال ببرد با وی برخورد قانونی می شود.

وی تاکید کرد: گاهی نامزدها در مواردی مانند حوزه تقسیمات کشوری قول هایی به مردم می دهند، در حالی که در حیطه تصمیم گیری آنها نیست و برای این موارد کمیته کشوری تصمیم گیری می کند.

وی با اشاره به اهمیت شفافیت در کار برای بازرسان انتخابات پیش رو ادامه داد : در این زمینه هر کسی در شهر شیطنتی دارد باید جلوی آن ایستادگی کنید تا شفافیت حوزه های انتخاباتی زیرسوال نرود، ما در این زمینه رفتار کدخدامنشی را قبول نداریم.
طالبی با بیان اینکه وزارت کشور مامور کنترل صحت انتخابات است گفت: در جامعه بر مواردی از جمله تبلیغات زودهنگام نظارت خواهیم کرد، در این مورد گزارشاتی از استان ها داشته ایم که از استان البرز نیز گزارش های به موقع و مکتوبی برای ما ارسال شد که این گزارشات را در اختیار وزیرکشور نیز قرار داده ایم.
رییس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور اظهار داشت: دستگاه های دولتی حق ندارند که از جایگاه های خود به نفع با علیه کاندیدایی استفاه کنند، صداو سیما ، منبرهای نماز جمعه و تمام افرادی که به عنوان نماینده دولت دارند کار می کنند حق ندارند به نفع یا علیه کاندیدی در نهاد یا سازمان خود کار کنند، باید مراقبت کرد که از امکانات دستگاه های دولتی در این زمینه استفاده نشود.

طالبی افزود: در زمان انتخابات مواردی مانند آرای مجهول یا رای خریدن یا معرفی نماینده از طرف افراد خاص برای نظارت بر شعب اخذ رای مطرح می شود که این موارد نیزباید به دقت رصد شده و گزارش داده شود.

وی خاطرنشان کرد: سال ۹۸ شاید پرکارترین و پرمخاطره ترین سال دولت کنونی است، از تحریکات کنونی دشمن در فضای مجازی برای اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد نشان دهد.

رییس مرکز مدیریت عملکردد و امور بازرسی وزارت کشور گفت: در سنوات گذشته خیلی از بازرسان در انجام وظایف خود سهل انگاری داشته اند، به همین دلیل این افرادی امسال از لیست بازرسان حذف می شوند.
وی با اشاره به اهمیت بی طرفی و توجه به قانونمندی برای بازرسان انتخابات ادامه داد: انتخابات یک امانت و حق الناس است و باید بازرسان به آن پایبند باشند، مردم رای و سرنوشت خود را در اختیار آنها قرار می دهند، خیانت در امانت در قانون جزای کشور دارای مجازات و کیفر خاص خود است.

طبق آخرین گزارش های رسمی از حوزه های انتخابیه استان البرز از مجموع ۳۷۹ داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در این استان صلاحیت ۱۲۴ نفر تائید شد.

استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون نفر و ۶ شهرستان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است .

این استان دارای حوزه انتخابیه شامل کرج ، اشتهارد و فردیس با ۲ کرسی و حوزه انتخابیه ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان با یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است./ایرنا 

 

 

 

 

 

×××

   

 

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید - این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

     ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

09185138854 - واتساپ - بَله: 09398433916

 

 

عضویت در تلگرام

Back to Top

Template Design:Dima Group