ایلام -  فرمانده پلیس راه ایلام گفت: بی احتیاطی رانندگان و عدول از قوانین راهنمایی و رانندگی باعث بروز 2 فقره تصادف ، کشته شدن 2 نفر و زخمی شدن 6 نفر دیگر شد.

 

 

 


ایلام - فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: قاتل جوان 25 ساله در ایوان دستگیر و جسد مقتول کشف شد.

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
فرمانده انتظامی جیرفت از دستگیری دوباره هوش سیاه، هکر حرفه‌ای خبر داد و گفت: وی پس از رهایی از زندان ۸۷ میلیون ریال را از حساب یک شهروند به سرقت برده بود که به دام افتاد.
سرهنگ ماشاالله ملائی فرمانده انتظامی جیرفت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: درپی ارجاع پرونده نیابتی به ماموران پلیس فتا جیرفت مبنی بر هک اطلاعات کارت بانکی و برداشت غیرقانونی از حساب ‌بانکی‌ شهروندی از سوی سارقی اینترنتی، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با بررسی های بعمل آمده مشخص شد سارق فردی سابقه دار است که قبلا نیز به علت سرقت های مشابه چندین مرحله توسط کارآگاهان پلیس فتا دستگیر و روانه زندان شده است.
ملائی افزود: کارآگاهان پلیس فتا جیرفت با اقدامات شبانه روزی و بهره گیری از امکانات فنی و اطلاعاتی مخفیگاه متهم سابقه دار این پرونده را شناسایی و در عملیاتی منسجم وی را دستگیر کردند.
وی گفت: این جوان که به هوش سیاه مشهور شده است در آخرین مرحله پس از رهایی از زندان به سرقت اینترنتی ۸۷ میلیون ریال از حساب بانکی یک شهروند دست زده بود که به این عمل خود اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی جیرفت به شهروندان توصیه کرد: برای طعمه قرار نگرفتن در خرید های اینترنتی حتی المقدور از صفحه کلیدهای مجازی تعبیه شده در درگاه بانکی استفاده کنند تا از سرقت اطلاعات جلوگیری شود.
وی تأیید کرد: زنگ خطر پلیس برای کلیه تبهکاران به صدا در آمده و چنانچه افرادی بخواهند از راه های ناصحیی کسب مال نمایند پلیس با قاطعیت و جدیت با آنان برخورد می کند./خبرگزاری فارس

 

 

انتهای پیام/*

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):

درگیری دو کارگر روزمزد نانوایی به جنایت و قتل منجر شد.
در ساعت ۲۱:۴۵ مورخه ۲۹ خرداد ۹۵ از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری منجر به جنایت به کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم اعلام شد.
با حضور مأمورین کلانتری در محل جنایت واقع در محوطه چمن میدان شهید سلمانی و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی ۵۵ ساله بنام علی . الف بر اثر اصابت ضربه جسم تیز (چاقو) به ناحیه گردن فوت نموده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور قاضی کشیک دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با حضور کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که مقتول، کارگر مغازه نانوایی در فاصله چند متری از محل وقوع جنایت است.
بنا بر اظهارات شاهد اصلی صحنه درگیری منجر به جنایت (یکی از کارگران مغازه نانوایی) ، مقتول طی درگیری با یکی از کارگران جوان نانوایی بنام مرتضی به قتل رسیده است.
شاهد صحنه جنایت در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲۱:۳۰ مورخه ۲۹ خرداد ۹۵ مرتضی قصد رفتن به خانه اش را داشت که در زمان خروج از مغازه ، مجددا با مقتول درگیری لفظی پیدا کرد که در ادامه، درگیری شان شدت پیدا کرد و به داخل محوطه میدان کشیده شد.
در این زمان مقتول با دسته تِی چند ضربه به سمت مرتضی پرتاب کرد که مرتضی نیز با چاقویی که همراه خود داشت ضربه ای را به سمت مقتول پرتاب کرد که چاقو به گردن مقتول برخورد کرد.
زمانی که مقتول بر روی زمین افتاد، مرتضی شروع به خودزنی کرد که باعث مجروح شدنش از ناحیه دست و پا شد؛ قصد گرفتن چاقو از مرتضی را داشتم که او مرا تهدید کرد و در حالیکه دچار خونریزی شدیدی شده بود، از محل متواری شد.
با توجه به اظهارات شاهد صحنه جنایت مبنی بر خودزنی قاتل و احتمال مراجعه وی به مراکز درمانی جهت انجام اقدامات درمانی، بلافاصله طرح مهار به مرحله اجر گذاشته شد و ساعتی پس از ارتکاب جنایت، مأمورین کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم  در حالیکه مرتضی . ر( ۲۵ ساله ) جهت انجام اقدامات درمانی بر روی پای راست و کتف دست چپ و جلوگیری از ادامه خونریزی به بیمارستان شهدای هفتم تیر شهرری مراجعه کرده بود او را دستگیر کردند.
همزمان با اجرای طرح مهار توسط مأمورین کلانتری ۱۷۲ ، کارآگاهان اداره دهم نیز در تحقیقات از محل درگیری (مغازه نانوایی) اطلاع پیدا کردند که قاتل و مقتول، هر دو نفر کارگر روزمزد مغازه نانوایی هستند که تنها چند روز از زمان مشغول بکار شدنشان گذشته اما با این وجود و از همان ابتدای آغار بکارشان به دلایل مختلف با یکدیگر درگیری داشته اند.
سرهنگ کارآگاه حمـید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و دیگر شواهد و دلایل بدست آمده در پرونده (گواهی شهود و ...) ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت./خبرگزاری فارس

 

 

انتهای پیام/*

 

 

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
مردی که متهم است ۸‌ماه بعد از ازدواج، همسرش را در خانه‌شان به قتل رسانده در جلسه محاکمه دست داشتن در این جنایت را انکار کرد و گفت دلیلی وجود نداشته که بخواهد همسرش را به قتل برساند.
این مرد ۳۹ساله آبان‌ماه سال‌۸۹ با پلیس تماس گرفت و گفت همسرش در خانه‌شان واقع در یافت‌آباد به قتل رسیده است. دقایقی بعد از این تماس بازپرس جنایی پایتخت همراه با تیم بررسی صحنه جنایت در آنجا حاضر شدند و تحقیقات آغاز شد. زن جوان با ضربات چاقو به قتل رسیده بود و كارآگاهان به‌دلیل اختلافاتی كه این زوج با یكدیگر داشتند در همان بررسی‌های اولیه به مرد جوان مظنون شدند و وی را بازداشت كردند.
او قتل همسرش را انكار می‌كرد و می‌گفت بی‌گناه است با وجود این ۳‌ماه بعد از قتل پیراهن خون‌آلود وی در خانه‌اش كشف شد كه ظن و گمان كارآگاهان را درخصوص قاتل بودنش تقویت می‌كرد. در چنین شرایطی پرونده اتهامی وی با صدور قرار مجرمیت و كیفرخواست به شعبه دوم دادگاه كیفری یك استان تهران فرستاده شد و این مرد با نظر قضات دادگاه مجرم تشخیص داده شده و به قصاص محكوم شد.
مرد جوان كه همچنان بر بی‌گناهی‌اش اصرار داشت به این رأی اعتراض كرد و پرونده در شعبه۱۶ دیوان عالی كشور مورد بررسی قرار گرفت. قضات دیوان با بررسی محتویات پرونده رأی دادگاه را نقض كردند و مقرر شد متهم یك‌بار دیگر در دادگاه محاكمه شود. به این ترتیب متهم صبح دیروز در شعبه دهم دادگاه یك كیفری استان تهران پای میز محاكمه ایستاد تا در برابر اتهام قتل همسرش از خود دفاع كند. در ابتدای جلسه، نماینده دادستان به قرائت كیفرخواست پرداخت و در ادامه اولیای دم برای متهم درخواست مجازات قصاص كردند.
سپس او در دفاع از خود گفت: من ۵سال و ۷‌ماه و ۱۴روز است كه بازداشت شده‌ام و در تمام این مدت گفته‌ام كه بی‌گناهم. وی ادامه داد: من راننده آژانس بودم. روز حادثه وقتی از سر كار برگشتم و در خانه را باز كردم با جسد همسرم روبه‌رو شدم. چون او به قتل رسیده بود به هیچ‌چیز دست نزدم و فورا پلیس را خبر كردم اما از همان روز من را دستگیر كردند. وی درباره پیراهن خونی‌اش كه در محل جنایت كشف شده گفت: پیراهن متعلق به من است اما نمی‌دانم چطور خون‌آلود شده است. من به ۲نفر مظنون هستم و ممكن است آنها همسرم را به قتل رسانده باشند. وی ادامه داد: من و همسرم ۸‌ماه با یكدیگر زندگی كردیم و هیچ مشكلی با یكدیگر نداشتیم و دلیلی نداشت كه بخواهم او را به قتل برسانم. به‌دنبال دفاعیات متهم و وكیل مدافعش ختم جلسه اعلام شد تا درباره ادعاهای متهم تحقیق شود.

 

انتهای پیام/*

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group