مهمترین عناوین روز

رسانه پویاخبر

 

جستجو در سایت


 

 

 

 

پویاخبر - کم کم به جمعه سرنوشت ساز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نزدیک می شویم . در این دوازده انتخابات مجلس شورای اسلامی استان ایلام به واسطه تعصب به نظام اسلامی ، انقلابی بودن ، پایبندی به خون شهدا و همچنین ارزش قائل بودن برای انتخاب صحیح یکی از پیشتازان مشارکت در کشور بوده است.

 

 

 

 

 

پویاخبر - انتخابات به عنوان پدیده ای اجتماعی که قاطبه جامعه بشری را درگیر خود می‌نماید همواره به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی، نقش مهمی در سایر مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... داشته است. در این رویداد جایگاه اخلاق در انتخابات بسیار مهم بوده و ابعاد گوناگونی را دربر می‌گیرد.

 

 

 

 

طی روزهای گذشته پخش یک کلیپ تحت عنوان عاقبت جالب یک دعوای لفظی توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد و افرادی زیادی تحت تاثیر بازگویی این اتفاق یا بهتر بگویم خاطره این کلیپ قرار گرفتند.

 

 

 

 

 

پویاخبر - شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده اید که چرا مصرف آب روز به روز بالا می رود و علیرغم تبلیغات گسترده در جهت صرفه جویی، مسئولین به ما گوشزد می کنند که در آینده با بحران آب مواجه خواهیم شد.

 

 

 

 

 

پویاخبر - دمای هوا بندرت درحال کم شدن بود،بچه‌ها حال حوصله شون توی خونه سر رفته بود و همگی عزم رفتن به بوستان کوچک محله‌ را کردیم . کوچکترهای خانواده دوچرخه‌هایشان را از پارکینگ خارج کردند و سوار بر دوچرخه راهی شدیم. بوستان کمی خلوت به نظر میرسید، چند تا مرد در گوشه‌ای از پارک دور هم جمع شده بودند و از مشکلات و گرفتاری‌های زمانه با هم درد دل می‌کردند.


یکی از پسر و دختر تحصیلکرده و بیکارش می‌گفت و دغدغه اشتغال آنها رو داشت ،دیگری؛ از اوضاع نابسامان تورم و سختی های زندگی در این بازار گرانی اقلام و مواد خوراکی سخن می‌گفت.


دیگری هم ؛ دغدغه پیدا کردن یه خونه اجاره ای با رهن و اجاره پایین را داشت که با عیال و فرزندانش دراین گرمای تابستان سرپناهی داشته باشند.

 

در گوشه‌ ی دیگر ؛ مادرها ومادر بزرگ‌ها محفلی گرم و صمیمی برای خودشان ایجاد کرده بودند وباصدای بلندازکم وکیف زندگی صحبت می‌کردند،به گونه ای که از فاصله چند متری به راحتی گفته‌هاشون قابل شنودبود، از کدبانویی، خانه داری ،آشپزی، پخت و پز، بچه داری، دخترها و عروس هاشون تعریف و تمجیدها می‌کردند.


یکی از مادرها، دغدغه ازدواج پسر بزرگش را داشت، از مهریه‌های سنگین، شیر بها، خرید طلا و مراسمات پرهزینه ازدواج می‌گفت واز همه مهمتر پیدا کردن دختری شایسته و اهل زندگی و به اصطلاح امروزی‌ها باوقار، خانه‌دار و خوش‌اخلاق و خیلی مُحسنات دیگر از توقعات و انتظارات مدنظرش بود.


مادر دیگری از حرفاش مشخص بود پسرش مستاجر است، نگران تامین پول رهن و اجاره های زیاد این روزهای تورمی و افزایش رهن و اجاره‌ها بود.


دیگری از دخترش و بچه‌ی تازه به دنیا آمده و داماد کارگرش می‌گفت؛ درآمد کم و ناچیز و ناپایدارِ دامادش برای تامین مخارج زندگی با گرانی پوشاک و اقلام مورد نیاز که برای بزرگ کردن نوزادش در این روزهای سخت اقتصادی و معیشتی از دلنگرانی‌های او بود.


همینطور که ناخودآگاه صدای آنها را می‌شنیدم، احساس کردم که کسی رو نیمکت پارک کنارم نشست، سرم را بلند کردم و نگاهی به کنارم انداختم. مرد میانسالی با موهایی جوگندمی ،پک سنگینی به سیگاری که همون لحظه روشنش کرده بود زد و با فوتی بلند و کشیده دودش را از دهانش به بیرون هدایت کرد.

 

سرصحبت را خودش باز کرد. از جور زمانه و گرفتاریها و مشکلاتی که داشت شکایت‌ها داشت.


کارگر ساختمانی بود، از بدِ روزگار دچار حادثه شده بود ۴ تا مهره کمرش را جراحی کرده بود چهار تا پلاتین تو مهره‌های پشتش کار گذاشته بودند .تازگی ها یکی دیگر از مهره‌هایش به خاطر فشار کاری دچار مشکل شده بود، دکترا بهش گفته بودند اگر این مهره را عمل کند احتمال دارد تا آخر عمر ویلچرنشین شود.


یک خانواده چهار نفری داشت که تنها نان آور خانواده با این اوضاع و احوال جسمانی بود، نمی‌دانست با کدام مشکلش کنار بیاید و آینده زندگیش چی میشه. مدت ۱۵ سال بود که تحت نظر پزشک اعصاب و روان بود و هر روز وضعیت روحی و روانی‌ش بد و بدتر می‌شد.

 

بچه‌ها هنوز مشغول بازی با وسایل بازی فرسوده مستعلک بوستان و دوچرخه سواری بودن.


هوا داشت کم کم تاریک می‌شد، به سمت خانه راه افتادیم در حالی که تو ی ذهنم به مشکلات اسفبار و شاید لاینحل پدر و مادرها و... که در بوستان محله امان برای یکدیگر درد دل میکردند فکر میکردم آیاروزنه امیدی برای رفع این مشکلات هست؟.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پویاخبر - سیدخلیل سجادی اسدآبادی - با احتساب جنگ همه جانبه اقتصادی دشمن علیه ایران، ترميم تیم اقتصادی دولت، بالأخص، جابجایی برخی از مديران ناتوان شبکه بانکی لازم و قابل اجراست.

 

 

 

پویاخبر - شهریار غلامپور - اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی از آخرین اخبار و اطلاعات روز دنیا و جهان پیرامونی از مهمترین کارکردها و عملکردهای رسانه است، که این کارکرد در عصر معاصر، در سرعت انتقال داده‌ها و اطلاعات؛ رسانه ها را در تقابلی مثبت؛ پویا و فعال نگه داشته است.

 

 

 


پویاخبر - سختی زندگی و پیچیدگیهای دنیای امروز انسانها را با مشکلات فراوانی مواجهه کرده است، دنیای ماشینی امروز در کنار تمام حسن هایی که می تواند داشته باشد، معایب بیشماری را برای بشر نسل امروز با خود به ارمغان آورده است.

 

 

 


پویاخبر - در عصر حاضر صنعت پرورش دام و محصولاتی که از این صنعت تولید می شود در درجه اول اهمیت قرار دارد، دامپروری در تمام نقاط دنیا از مهمترین اولویت های هر کشوری محسوب می شود، در کشور ما عشایر در این میان نقشی پر رنگ و مهم را در کشور ایفا می کنند، آنها با پرورش دامهای خود به صورت طبیعی هر ساله تولیدات مهمی را در سطح کشور ارائه می دهند، از پشم، گوشت، پوست و تولیدات لبنی گرفته تا پرورش دیگر صنایع مربوط به این حوزه مانند زنبور داری و تولید عسل، نمونه بارزی از آنهاست.

Back to Top

Template Design:Dima Group