مهمترین عناوین روز

 

 

 

 

پویاخبر - سلبريتي به اشخاصی اطلاق می‌شود که معمولاً در يک زمینه‌ خاص و محدود توانسته‌اند مهارت خود را بيش از حد معمول ارتقا دهند و فقط در همان موضوع محدود قابل الگوبرداري است. اين اشخاص به همين دليل عامه، دارای سرشناسی و معروفیت هستند.

 

اما در هياهوي امروز جامعه و در پس کوچه‌هاي شلوغ شهر، اشخاصي زندگي مي‌کنند که نه در يک موضوع خاص بلکه در بسياري از موضوعات قابل الگوبرداري هستند اما کمتر کسي آنان را مي‌شناسد. اين اشخاص زندگي خود را با معنويت عجين کرده‌اند و سلبريتي‌هاي واقعي هستند اما در آسمان معنويت.


اين موضوع دغدغه‌اي بود که سیدیونس رسولی به نمایندگی از پایگاه خبری تحلیلی نگاه اقتصاد گفتگویی را به مناسبت روز دانشجو با مهندس مسعود ترابي از دانشجويان بسيجي و از نخبگان کشوري و کارآفرين جهادي به انجام برسانند که ماحصل آن درپی می‌آید.


لطفا خودتان را معرفي کنيد؟


بسم الله الرحمن الرحیم

و با سلام به روح بلند و ملکوتی حضرت امام (ره) و شهداي عزيز این مرز و بوم و بخصوص شهدای هسته‌ای و شهید بزرگوار، شهید فخری‌زاده مظلوم و گمنام.


اینجانب مسعود ترابی متولد اردیبهشت ۱۳۶۷ و ۳۲ ساله دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اسلامشهر هستم.


نظرتان درباره فضاي دانشگاه خودتان و فضاي دانشگاهي کشور چيست؟

 

متاسفانه متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها نسبت به چند سال گذشته کاهش چشمگیری داشته‌اند که این موضوع در اصل ریشه در سو مدیریت مسئولين دارد که با بی‌تدبیری و نا امید نمودن جوانان با استعداد، درسددند ایران را از هدف خود یعنی تبدیل شدن به یک ابر قدرت اقتصادی دور کنند.


متاسفانه باید عرض کنم دانشگاه‌ها دیگر آن دانشگاه‌های سابق نیستند چون دانشجویان انگیزه‌های سابق را ندارند، از طرفی همانطور که آمارها نشان می‌دهد رشد علمی کشور کاهش چشمگیری داشته است.


محدوديت هاي کرونايي چه تاثيري بر فعاليت هاي دانشجويي گذاشته است؟

 

در این مورد باید عرض کنم، با توجه به شیوع ويروس منحوس کرونا و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها، اکثر فعاليت‌های دانشجویی کم رنگ شده است.


نظر شما درباره کانون هاي دانشجويي چيست؟

 

کانون هاي دانشجويي و بخصوص بسیج دانشجویی نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت دانشجویان دارند و بويژه اردوهاي جهادي که توسط بسیج دانشجویی برگزار می‌شود. همچنين کرسي‌های آزاد اندیشی که رهبرمعظم انقلاب، به برگزاری آن تاکید نموده‌اند بسيار مفيد است. بنظر بنده این دو فعاليت اردوهاي جهادي و کرسي هاي آزاد انديشي در روند رو به رشد شخصیت دانشجو بسیار تاثیر گذار خواهند بود یکی از بُعد اجتماعی و دیگری از بُعد سیاسی.

 

شما چه برنامه هایی را براي اوقات فراغت داريد؟

 

متاسفانه به علت مشغله کاری بسیار زیادی که دارم امسال برنامه خاصی برای اوقات فراغت خود ندارم. مگر اینکه خدای نکرده در کشور اتفاقی رخ دهد که در قالب سفرهای جهادي به آن منطقه برویم و کمک رسانی کنیم.


شما تا کنون چه فعاليت هاي جهادي، کارآفريني و... داشته ايد؟

 

بسیار کوتاه عرض کنم، بنده سعادت داشته ام که از سال ۱۳۸۷ به صورت مستمر در سفرهای جهادي شرکت نمایم و به مردم مناطق محروم کشورمان کمک کنم. بعنوان مثال در ايام زلزه استان کرمانشاه در آنجا حضور مستمر داشتيم و براي زلزله زدگان کانکس توليد مي‌کرديم.


در مورد بحث کار آفرینی هم باید عرض کنم، چندی پیش به این فکر می‌کردم که در آن پنج سالی که به کرمان سفر کردم چه تاثيري برای کشور و ملتم داشته‌ام؟ اما وقتی بعد از چهار سال، به آن منطقه نگاه می‌کنم می‌بینم که برای صدها نفر شغل پایدار و پردرآمد ایجاد شده است خوشحال می‌شوم و بهتر است بگویم در پوست خود نمی‌گنجم. چرا که وقتی سال ۱۳۹۱ به شهرستان قلعه گنج کرمان رفتم آن شهرستان در مجموع ۳ یا شاید ۴ هکتار یونجه کشت می‌شد و مردم بشدت با فقر زندگی می‌کردند. اما الان چند صد نفر با آموزش و الگوبرداري از فعاليت‌های ارائه شده، در زمین‌های خود مشغول به کار هستند و چند صد هکتار زمین زیر کشت گیاه یونجه رفته است.

 

شما به عنوان یک دانشجو چه انتظاراتي از مسئولين دانشگاه و مسئولين کشور داريد؟

 

از مسئولين دانشگاه انتظار دارم به کیفیت علمی و بالا بردن سطح علمی دانشجویان بپردازند و از تبديل دانشگاه‌ها به باشگاه سياسي خودداري کنند. همچنين از مسئولين کشور انتظار دارم به عواقب کارهای خود بسيار فکر کنند و همچنين به آخرت و روز قیامت. این دنیا فانی و زود گذر است، به این مردم مظلوم فکر کنند و.....

 

در پايان اگرمطلب خاصی داريد بفرماييد؟

 

کشور ما الان در شرايط، حساس و سرنوشت سازي قرار دارد و در سال آینده نیز انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو داریم. از مردم عزیز خواهش می‌کنم دقت بسیاری در انتخاب رئیس جمهور بعدی داشته باشند، رئیس جمهوری، دلسوز، پرتلاش، متعهد، انقلابی و کاربلد تا انشالله، شاهد ایرانی، آباد سربلند، پرافتخار و در عین حال با اقتصادی پویا و در خور شأن ملت باشیم و شرایط معیشتی ملت و... برخلاف روزهایی که در آن هستیم دگرگون شده و برکت و رونق مجدداً به کشور عزیزمان برگردد./نگاه اقتصاد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group