مهمترین عناوین روز

 

 

 

 


تهران-هنگامی که تعداد سالمندان افزایش می باید، احساس نیاز به فراهم بودن زیرساخت ها، خدمات و تجهیزات لازم برای آنها نیز دو چندان می شود. امری که تاکنون بنا به دلایل مختلف نظیر پررنگ بودن مسایل جوانان از قبیل اشتغال، بیکاری، ازدواج، طلاق و مواردی از این دست چندان مورد توجه سیاست گذاران و نهادهای دولتی نبوده است.

 

 تهران- خشونت زنان علیه مردان یک پدیده نوظهور محسوب می گردد که در ابعاد مختلف روانی، اجتماعی، اقتصادی و فیزیکی نمایان می شود. این نوع خشونت در طول تاریخ به دلیل عجین بودن جامعه با المان های مردانه و مردسالارانه چندان مورد توجه قرار نمی گرفت.

 

 تهران - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حذف دهک‌های پردرآمد جامعه، گفت: تلاش می‌کنیم در مهرماه یارانه افراد با درآمد بالا با کمترین خطا و دقت زیاد حذف شود.

 

 تهران- خانه‌های بازی در حالی به فعالیت غیرقانونی خود ادامه می‌دهند که هنوز نهاد مشخصی متولی اعطای مجوز به آنها نیست و این مراکز، بدون هیچ نظارتی به درآمدزایی مشغول‌اند.

 

 استان ها - بارش های نسبتا خوب روزهای پایانی سال ۹۷ و بهار امسال گرچه تا حدودی از ابعاد گسترده بحران کم آبی و خشکسالی در برخی از مناطق کشور کاست، اما این تصور که بارش ها توانسته مشکلات ناشی از سال ها کم بارشی را حل کند، تلقی درستی نیست.

 

 

 تهران- برخی از کارشناسان معتقدند نگاه سنتی مبنی بر وجود مهریه های سنگین به هیچ وجه نمی تواند تضمینی برای زندگی مشترک باشد چنانکه تاکنون چنین نگاهی بستر ساز افزایش تعداد بدهکاران و زندانیان مهریه شده است.

 

 

 

تهران - شورای نگهبان با دو ایراد جزیی با اصل اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی موافقت کرد.

 

 تهران- وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها دستور داد که با اهتمام ویژه و با محوریت سازمان ملی زمین و مسکن حداکثر توان و تلاش خویش را برای احداث پروژه‌های آماده‌سازی زمین، انبوه‌سازی و خدماتی با مشارکت بخش خصوصی به کار گیرند.

 

 تهران- «سیدحسن حسینی» استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران معتقد است: یکی از دلایل وجود و گسترش کودکان متکدی در جامعه، مردم هستند زیرا به خاطر اعتقادات و ترحم به این کودکان کمک می کنند، می بایست با فرهنگ سازی، افراد جامعه را به این باور رساند که تمام متکدیان نیازمند نیستند بلکه برخی از آنها به گروه هایی مافیایی تعلق دارند.

 

 ساری -حرکت قطار گردشگری مازندران که از اواخر سال گذشته کلید خورد و از ابتدای امسال به صورت رسمی وارد مدار صنعت گردشگری این استان شده بود، به گفته متولیان امر به خاطر " بعضی مخالفت‌ها "، متوقف شده است.

Back to Top

Template Design:Dima Group