قائم مقام رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: ادعای دفاع از حقوق بشر توسط دولت آمریکا منفعت طلبانه است در حالیکه این کشور خود بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

سردار "حسين اشتري" در آئين تکريم و تقدير از خبرنگاران حوزه انتظامي با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي رسانه اظهار کرد: خبرنگاران افسران اصلي و در صحنه اند و ما قدردان زحمات اصحاب رسانه هستيم.

پس از گذشت 4 سال از روند رسیدگی به پرونده‌های مفتوح یک مدیرعامل ورشکسته، خیرین استان البرز با اهدای باقیمانده مبلغ بدهی این محبوس موجبات آزادی وی را فراهم آوردند.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی در مراکز ملکی این سازمان از مردادماه استفاده نمی‌شود و بیمه‌شدگان با ارائه کد ملی خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

پویاخبر/رییس جمهوری با قدردانی از همه دست اندرکاران برجام و بویژه خبرنگاران رسانه های همگانی تصریح کرد که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام )، کم هزینه ترین راه برای رسیدن به اهداف و منافع ایران اسلامی بود و راهی به جز برجام برای رسیدن سریعتر به این اهداف وجود نداشت.

سکوت: برخی افراد به جای شرکت در بحث‌های سازنده به منظور ریشه‌یابی و فرونشانی اختلاف در محیطی آرام و محترمانه، ترجیح می‌‌دهند هیچ چیز نگویند و فقط سکوت اختیار کنند.

اسلام انصاری‌فر/ اختصاصی پویاخبر: فراغت یعنی آسودگی، بی دغدغه بودن و اوقات فراغت یعنی لحظه‌هایی که با آسودگی و آرامش همراه هستند. اما نکته‌ی بارز مسئله این جاست که این روایت تاکنون به درستی تعبیری از خود نشان نداده و در کشاکش دهر، همچنان یک پایش می‌لنگد.

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
عضو سابق ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: دو ماه پیش در نشستی تبعیض‌ها در فیش‌های حقوقی پزشکان را به آقای نوبخت گفتم، ایشان جواب داد مثل لانه زنبور است اگر دست بزنیم به هم می‌خورد.
موسی‌الرضا ثروتی در رابطه با وجود فیش‌های حقوقی چند صد میلیونی در وزارت بهداشت،‌گفت: در سال 83 در مجلس هفتم پرستاران،‌معلمان و بازنشستگان جلوی مجلس تجمع می‌کردند که نظام هماهنگ حقوق اجرا شود. مجلس هفتم مصوبه‌ای داشت که دولت هشتم را موظف به ارائه لایحه نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان کرد.
وی با اشاره به اینکه در آن زمان پرستاران مرتب نسبت به حقوقشان تجمع می‌کردند، گفت:‌ دولت هشتم لایحه را ارائه نکرد و دولت نهم اجازه آن را داد اما 2 سال طول کشید تا قانون مدیریت خدمات کشوری آن را مصوب کرد بنابر این برای پزشک 1.1 یعنی حقوق پزشکان 10 درصد نسبت به کارمندان افزایش داشته باشد،‌حقوق آموزش و پرورش به همین میزان و نیروهای مسلح تا 20 درصد افزایش یافت.
عضو سابق ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد، افزود: این مصوبه در سال 86، انجام شد ولی از سال 87 به بعد باید مجلس ضریب این حقوق‌ها را تصویب می‌کرد و میزان افزایش حقوق را با توجه به تورم می‌دید اما دولت‌ها هیچکدام در هیچ سالی آن را انجام ندادند و همیشه در زمان بودجه، دولت تبصره می‌آورد که اختیار افزایش حقوق کارمندان،‌بازنشستگان،‌اعضای هیأت علمی و هیأت مدیره شرکت‌ها در اختیار دولت باید باشد در نتیجه دولت‌ها نسبت به این موضوع متفاوت عمل کردند.
ثروتی تصریح کرد: دولت هشتم حقوق اعضای هیأت علمی را در وزارت بهداشت و علوم 100درصد افزایش داد و این تبعیض فاحش بین حقوق شاغلان در وزارت علوم و بهداشت با سایر کارمندان است. فردی که دکترا دارد در وزارت علوم 2.5 تا 3 برابر نسبت به فردی که در وزارت آموزش و پرورش در همان رشته و در همین مقطع فعالیت می‌کند، حقوق می‌گیرد.
عضو سابق ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد، اشاره کرد:‌ در سال 93،‌دولت تعرفه‌های درمانی را تا 400 درصد افزایش داد و این باعث شد به شدت حقوق پزشکان بالا رود. در فیش‌های حقوقی این افراد وجود دارد فردی که پیمانی است تازه تخصص گرفته و جوهر مدرکش هنوز خشک نشده 700 میلیون تومان کارانه گرفته است.
وی افزود: فردی که رتبه اول کنکور را دارد و مثلاً در دانشگاه شریف برق می‌خواند و نخبه علمی محسوب می‌شود حداکثر با بالاترین رتبه علمی در دانشگاه 20 میلیون تومان دریافتی دارد در حالی که معاون وزیر بهداشت می‌گوید حقوق‌های 80 میلیونی پزشکان طبیعی است!
ثروتی ادامه داد: من از دولت یازدهم سوال دارم آیا حقوق‌های کارمندان خود را تا 400 درصد افزایش داده که تعرفه درمانی را تا این میزان بیشتر کرده است. اگر برای پزشکان مشکلی بوده آیا برای مردم پرداخت آن سخت نیست؟ آیا دولت شرم ندارد در مقابل این حقوق‌ها، معلول 70 درصدی ماهی 50 هزار تومان حقوق بگیرد، من به عنوان نماینده شرم دارم.
عضو سابق ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: این ظلم، جنایت و خیانت است هر سالی که آمدیم مقداری حقوق این افراد را بالا ببریم دولت مخالفت کرد در حالی که باید 40 درصد حقوق پایه که اگر امسال 900 هزار تومان است به خانواده‌های معلول و بهزیستی داده شود. این افراد آسیب‌دیده یا باید دزدی کنند یا به قاچاق و فساد آلوده شوند پس آیا رواست تعرفه‌های درمانی تا 400 درصد بالا برود.
وی گفت:‌ 2 سال پیش آقای توکلی نماینده مجلس فیش حقوقی یکی از معاونان کنونی وزارت بهداشت را به مجلس آورد که ماهانه 150 میلیون تومان قبل از اینکه معاون شود می‌گرفته است. حتی آقای پزشکیان در حضور وزیر بهداشت گفت مجلس برای طرح تحول سلامت 10 هزار میلیارد تومان مصوب کرد اما پولش باید در جیب پزشکان ریخته شود.
ثروتی گفت: درست است که در بخش بستری فقط 5 تا 10 درصد را بیماران می‌دهند اما در بخش سرپایی فاجعه است نرخ‌های ویزیت هم حد و حصری ندارد و این وظیفه نظام پزشکی است که به جای دفاع صرف از صنف پزشکی از مردم هم دفاع کند.
عضو سابق ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد، اشاره کرد: 4 ماه پیش از وزیر بهداشت در مجلس پرسیدم در کجای دنیا به اندازه پزشکان ما درآمد دارند، که ایشان پاسخ داد حقوق پزشکان آنقدرها افزایش نیافته است.
وی افزود: می‌گویند صحبت کردن از این فیش‌های حقوقی سیاسی‌کاری است در حالی که اینگونه نیست ما 8 میلیون بیکار داریم، فارغ‌التحصیلان لیسانس و بالاتر داریم که بیکار هستند آیا فقط باید به مرده‌ها رسیدگی شود.
ثروتی گفت: دو ماه پیش در جلسه حقوق و دستمزد، تبعیض‌های موجود را به آقای نوبخت گفتم، ایشان جواب داد مثل لانه زنبور است  اگر دست بزنیم به هم می‌خورد.
عضو سابق ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد ادامه داد: تا کی باید دست روی دست گذاشت، می‌گویند تعرفه‌ها را دیگر نمی‌شود کم کرد و حقوق این پزشکان را نمی‌توان کاهش داد. با اینکه می‌گویند این دریافتی‌ها غیر متعارف است اما به نظر من غیرقانونی است./خبرگزاری فارس


انتهای پیام/*

 

 

 

 

 


پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
گرچه حدود یک‌سال از آن فاجعه می‌گذرد که حداقل 465 خانوار را عزادار کرد اما اشک‌هایی که از چشم همسران و فرزندان شهدای منا جاری شده هرگز بند نمی‌آید.
ساعت 10 صبح یک روز عادی 70 خانواده به نمایندگی از خانواده‌های شهدای منا دست فرزندان خود را که دیگر سایه پدر یا مادر بر سر ندارند بدست گرفته اند و در گردهمایی بیت عتیق شرکت کردند.
بیش از 9 ماه از فاجعه منا می‌گذرد، فاجعه‌ای که در آن 465 خانوار ایرانی عزیزان خود را در اثر بی‌تدبیری آل سعود از دست دادند، فاجعه‌ای که در آن حداقل 7 هزار نفر جان خود را از دست داده و به شهادت رسیدند؛ اما همچنان یاد و خاطره عزیزان از دست رفته زنده است.
امروز اشک‌های خانواده‌های شهدای منا همچنان جاری است و گویا قصد ندارد حالا حالاها بند بیاید. اشک‌هایی که کودکانشان با آن شمع تولد خود را فوت کردند و در کنار هم به یاد پدر گریستند.
گردهمایی در حالی با عنوان نشست خبری خیزش تمدنی اسلام آغاز شده که تک تک اعضای خانواده شهدای منا تصاویری از، از دست رفتگان خود بدست داشتند و اشک‌های خود را پشت قاب عکس پنهان می‌کردند. دخترانی که در مقابل دوربین‌های شبکه‌های خبری نمی‌توانستند اشک خود را در فراغ پدر مخفی کنند و ناخودآگاه به یاد پدر اشک می‌ریختند.
در گوشه‌ای زمانی که دوربین‌های خبری خانواده شهدا را سوژه کرده بودند تا از آنها مشکلات و درخواست‌هایشان را بپرسند دختری در مقابل دوربین اشک می‌ریخت و از یک هفته مفقود الاثری پدر می‌گفت. از یک هفته‌ای که برای او و خانواده‌اش یکسال گذشته بود و بعد از یک هفته بی‌خبری خبر شهادت پدر را به او داده بودند. او نتوانست اشک‌های خود را نگه دارد و صورتش را پشت عکس پدر پنهان کرد چرا که می‌گفت پدرم هرگز نمی‌خواست ما اشک بریزیم.
امروز خانواده‌ها دست کودکان خود را گرفته بودند تا همزمان جشن تولدی در فراغ پدر برای آنها گرفته شود و دختری که دکلمه‌ای آماده کرده بود و در آن خطاب به پدر شهیدش می‌گفت؛ نمی‌دانم به خواهر چند ماهه‌ام زمانی که هفت ساله شد در فراغ تو چه کسی دیکته خواهد گفت.
اشک‌های کودکان تنها زمانی متوقف شد که شمع‌های کیک تولدشان خاموش شده بود و پدر نبود که برای آنها دست بزند. آنها بهت‌زده به دنبال پدرشان می‌گشتند در حالی که پدر 9 ماه است که به معراج رفته است.
خانواده‌ها زمانی که مقابل دوربین قرار می‌گرفتند تنها یک خواسته داشتند و حرفشان با وزارت خارجه بود که چرا هنوز شکایتی از سعودی‌ها به مجامع بین‌المللی صورت نگرفته است؛ همسری که دختر کوچکش را به بغل داشت و دست دختر بزرگتر را گرفته بود همزمان که اشک می‌ریخت می‌گفت دریغ از یک عذرخواهی، یک نفر نیامد بگوید معذرت می‌خواهیم و ما آزرده‌خاطریم از وزارت امور خارجه که هنوز شکایتی از عربستان نکرده است.
جشن تولد کودکان در حالی به پایان می‌رسید که مادرانشان اشک می‌ریختند و همسری نبود که آنها را دلداری دهد./خبرگزاری فارس

 


انتهای پیام/*

 

 

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
پرداخت وام 70 میلیونی نوسازی بافت فرسوده در تهران آغاز شد
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران از آغاز پرداخت وام 70 میلیونی قرض‌الحسنه نوسازی بافت فرسوده با سود 2 درصد در تهران خبر داد.
عبادالله فتح‌الهی در جمع خبرنگاران از آغاز پرداخت وام نوسازی 70 میلیونی خبر داد و گفت:‌ پرداخت این وام آغاز شده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران ادامه داد: این وام 50 میلیون تومان برای ساخت و 20 میلیون تومان ودیعه مسکن با سود 2 درصد است و به ازای هر واحد 70 متری با احراز ریزدانه‌های زیر 100 متر پرداخت می‌شود.
به گفته فتح‌الهی تا کنون 4 هزار نفر را برای دریافت وام به بانک معرفی کرده‌ایم.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران به نمای ساختمان‌ها در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت:‌ به ازای نمای ساخت و ساز متناسب با نمای کمیته منطقه از 10 تا 20 میلیون تومان کمک بلاعوض داده می‌‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ستاد نوسازی و بازآفرینی مناطق شکل گرفته است،‌گفت: این کار با محوریت مدیریت محلات است و همه زیرساخت‌های فنی نوسازی را بر عهده دارد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران گفت: برای اولین بار در بودجه دولت 400میلیارد تومان از دیون دولت به شهرداری‌ها در حوزه نوسازی بافت فرسوده به تصویب رسیده  که امیدواریم هر چه زودتر در اختیار نهادها قرار گیرد.
فتح‌الهی با بسته‌های تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده کلانشهر تهران اشاره کرد و گفت:‌ اعطای وام قرض‌الحسنه  نوسازی،تخصیص100 درصدی هزینه انشعابات برق،‌گاز،‌ آب و فاضلاب، اعطای تسهیلات ودیعه مسکن، رایگان نمودن عوارض صدور پروانه شهرداری متقاضیان  پرداخت هزینه‌های طراحی نما،‌اعطای کمک هزینه اجرای نما، اعطای تراکم تشویقی، و ارائه کلیه خدمات توسط دفاتر خدمات نوسازی رایگان است.
وی افزود: بسته‌های ویژه محلات هم در نظر گرفته‌ایم که در 149 محله و در 12 منطقه اجرا می‌شود و بسته ویژه هر محله متناسب با آن محله خواهد بود و اولویت با منطقه 12 است.
به گفته فتح‌آلهی منطقه 12 را به سه زون جنوبی، تاریخی و شمالی تقسیم کرده‌ایم.
وی ادامه داد:‌در زون تاریخی حصار صفوی و بخشی از حصار ناصری وجود دارد و کارها بر اساس مقاوم‌سازی وبهسازی انجام می‌شود و با هماهنگی سازمان میراث این فعالیت‌ها انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران همچنین به وام ویژه ستاد بازآفرینی و میراث اشاره کرد و گفت:‌ وام مرمت و احیای ارزش‌های تاریخی داده می‌شود.
وی همچنین در خصوص زون جنوبی منطقه 12 گفت:‌رویکرد و حمایت در این زون بر این اساس است که ساکنینی که آنجا مستقر هستند با شرایطی آنها را مالک کنیم. در حال حاضر در آنجا خانه‌های مجردی شکل گرفته و ما باید این محله را خانواده‌محور کنیم.
فتح‌الهی تأکید کرد: در نوسازی بافت فرسود ه از ادبیات اجباری استفاده نمی‌کنیم./خبرگزاری فارسانتهای پیام/*

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group