مهمترین عناوین روز

 

 

 


تهران- رهبر انقلاب اسلامی تمسک به قرآن را مایه سعادت، قوت وعزت عنوان کرده و فرمودند: آنچه امروز دشمنان علیه ایران انجام می دهند، نفس های آخر دشمنی‌شان با جمهوری اسلامی است. هرچه آنها سخت‌تر بگیرند، اراده‌ ما قوی‌تر خواهد شد.

 

 

 


تهران- معاون میراث سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس گزارش‌ها، سیل اخیر به 730 اثر تاریخی کشور خسارت وارد کرده که حدود 300 میلیارد تومان تخمین زده می شود.

 

 

 


سمنان- 25 رجب سال 183 هجری قمری است و هفتمین خورشید آسمان امامت، پیشوای صبر و استقامت امام موسی کاظم(ع)، سنگینی امامت را بر دوش زمین می گذارد و امشب بدون غل و زنجیر و فارغ از صدای هلهله زنان قبیله تاریکی، راهی سفر می شود.

 

 

 

 


تهران -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین حساب توییتری خود نوشت: رئیس جمهوری بر ارتباط هرچه بیشتر دولتمردان با اصحاب فرهنگ و هنر تاکید کرد.

 

 

 


اصفهان- بهار، سفر، مهرورزی و صله رحم از جمله موضوعاتی است که مولای متقیان علی (ع) در نهج البلاغه از آن سخن گفته است که اندیشه های نابی که با بکارگیری آن درون و برون هر انسانی متحول می شود.

 

 


قم - شهر قم و اماکن مقدس آن همچون حرم کریمه اهل بیت(ع) و مسجد جمکران در سالروز میلاد خجسته و باسعادت مولی الموحدین، حضرت امیرالمومنین، امام علی (ع) غرق در جشن و نور و سرور شده است.

 

 

 


سمنان- اعتکاف عید تطهیر عاشقان و دل کنده گان از خاک و دل سپرده گان به افلاک در میانه ماه رجب امسال با سال نو خورشیدی همزمان شده است، تشنگان هدایت در این آیین دست هایشان را برای ره توشه گرفتن به شاخه های نور گره می زنند.


* فرشته قاسمیان
روشن است که یکی از اساسی ترین موارد مرتبط با حفظ پاکدامنی و عفاف و پرهیز از گناه، رعایت حجاب و پوشاندن بدن در برابر افراد نامحرم بوده که این نیز در مکاتب و آرا و مذاهب مختلف، به شیوه ها و روش ها و تعاریف خاصی، تفسیر و بیان گردیده، اما در هر حال این موارد در یک نکته، مشترک بوده و آن رعایت پوشش اعضای بدن و نیز حفظ حجاب و بالطبع و همزمان رعایت اصول اخلاقی و اجتماعی از طریق دوری از گناه و پرهیزگاری و اتخاذ خصوصیات بهینه فرهنگی است.

 


*سودابه خانی
بدون شک یکی از ضروریات دین اسلام و تمام ادیان آسمانی، لزوم پوشش زن و البته پوشش زن و مرد با هم است، چون حجاب فقط مختص زنان نیست و مردان جامعه هم باید آراسته و متین دیک مکان اجتماعی ضاهر شوند، با توجه به دلایل محکمی که وجود دارد جای تردیدی باقی نمی ماند که حجاب اسلامی هدیه ی الهی در پاسخ به ندای درونی و فطری زنان است و از افراط و تفریط هایی که در مکاتب قدیم و جدید بوده یا هست بر کنار می باشد این لطف الهی نه تنها باعث محدودیت و دورماندگی زن از جامعه نمی شود؛ بلکه شرطی برای حضور و مصونیت او در اجتماع است.

*اختصاصی پویا خبر/سیدداود سجادی اسدآبادی
عشق به خانواده، زندگي و به هر چيز ديگري که دل و ذهن يک جوان را تسخير مي کند مي تواند براي خيلي از ما عامل وابستگي به دنيا و زرق و برق های دلفریب آن  باشد.

Back to Top

Template Design:Dima Group