مهمترین عناوین روز

 

 قم – رئیس کمیته فرهنگی و آموزش اربعین بابیان اینکه بیش از سه هزار مبلغ به مراسم پیاده‌روی اربعین امسال اعزام می‌شوند گفت: برگزاری محافل سخنرانی در ۶۰ موکب، اجرای محافل قرآنی مشترک با عراق و همچنین تکریم ۶۰۰ موکب دار عراقی ازجمله برنامه‌های فرهنگی ایام اربعین است.

 

 تهران- دکتر محمدرضا زائری با اشاره به گسترش ابزارهای ارتباطاتی در عصر کنونی گفت: وقتی آخرین فراورده‌های فرهنگی دنیا به لحظه در اختیار جوانان ما قرار می‌گیرد، دیگر ادبیات سنتی و محفلی برای اقناع آنان کافی نیست و باید از ادبیات انسانی و جهان‌شمول بهره برد و ادبیات سیدالشهدا در عاشورا هم این گونه بود.

 

 تهران- حضور یک هزار و ۵۰۰ گردشگری خارجی برای تماشای آئین‌های مُحرم تنها در شهر یزد،‌ نشان از ظرفیت گردشگری معنوی و مذهبی ایران برای تبدیل این کشور به قطب گردشگری محرم دارد که با فراهم کردن زمینه‌ها و زیر ساخت‌های لازم می‌تواند علاوه بر معرفی معارف، آموزه‌های این ماه به رونق گردشگری نیز بیانجامد.

 

 آتن - شب گذشته همزمان با برپایی آیین شب عاشورا در پایتخت یونان، علاوه بر ایرانیان مقیم آتن، یکی از کشیش های این شهر نیز با حضور در این مراسم، به مقام والای امام حسین(ع) و خاندانش ادای احترام کرد.

 

 تهران- مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در عراق گفت: دشمنان از حضور باشکوه زائران ایران در عتبات هراسان هستند و به همین دلیل بدنبال تفرقه‌افکنی و ایجاد دو دستگی بین زائران هستند.

 

 
تهران- هفدهمین نمایشگاه «عطر سیب» به مناسبت ماه محرم علاوه بر حمایت از هیات‌های مذهبی با رویکردی مردمی و خانواده‌محوری امسال همزمان با نمایشگاه زنان و تولیدات ملی در حالی برگزار شده است که دیگر فقط مسئولان خرید هیات‌ها، مخاطب آن نیستند.

 

 تهران- معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به مردم توصیه کرد تا مراقب بهداشت فردی و محیطی در عزاداری‌ها باشند و تخلفات احتمالی را به شماره تلفن ۱۹۰ گزارش دهند.

 

 تهران- مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: زائران اربعین حسینی می توانند برای حضور در این آیین باشکوه بدون اخذ ویزا و تنها با داشتن گذرنامه برای ثبت مهر تایید ورود و خروج، راهی عتبات عالیات شوند.

 

 استان ها - امامان جمعه کشور در خطبه‌های نماز 21 تیر 98 با اشاره به روز ملی حجاب و عفاف به بررسی تاریخی سالروز قیام مسجد گوهر شاد و اقدام رضاخان برای کشف حجاب پرداختند.

 

 قم - حضرت آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی از علمای حوزه علمیه قم دعوت حق را لبیک گفت.

Back to Top

Template Design:Dima Group