آسیب های اجتماعی نتیجه تخطی از نظم اجتماعی است

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شکل گیری آسیب های اجتماعی را نتیجه تخطی از نظم اجتماعی عنوان کرد و گفت:برای جلوگیری از وقوع جرم در جامعه مجازات شرط لازم است.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،”جعفرداراخانی”در همایش رابطان سازمان های دولتی اظهار داشت:در هر جامعه ای در کنار هنجارها همواره ناهنجاری هایی نیز وجود […]

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شکل گیری آسیب های اجتماعی را نتیجه تخطی از نظم اجتماعی عنوان کرد و گفت:برای جلوگیری از وقوع جرم در جامعه مجازات شرط لازم است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،”جعفرداراخانی”در همایش رابطان سازمان های دولتی اظهار داشت:در هر جامعه ای در کنار هنجارها همواره ناهنجاری هایی نیز وجود دارد و رشد ناهنجاری ها اگر بیشتر از هنجارها نباشد کمتر آن نخواهد بود.

 

وی ادامه داد:در زمان های قدیم برای جلوگیری از جرم رویه مجازات های خشن را دنبال می کردند اما امروز دیدگاه صاحب نظران بر آن است که مجرمان باید اصلاح و بازسازی شوند و مجازات ها درمانگر باشند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از وقوع جرایم اعمال مجازات لازم و کافی نمی باشد،گفت:آسیب های اجتماعی نتیجه تخطی از نظم اجتماعی است.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص پیگیری چهار آسیب طلاق،اعتیاد،حاشیه نینی و امنیت اخلاقی در جامعه گفت:بایستی با علت شناسی و برنامه ریزی مستمر تلاش ها برای کاهش این آسیب ها افزایش یابد.
داراب خانی در ادامه با اشاره به اینکه طلاق یک آسیب اجتماعی است می تواند زمینه بسیاری از جرایم باشد،گفت:خیلی از مشکلاتی که در زندگی زناشویی افراد پیش می آید عدم شناخت زوجین از یکدیگر در ۵ سال اول زندگی است.
وی تصریح کرد:استان ایلام از نظر وقوع طلاق در رتبه ۳۰ کشور قرار دارد.
معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایلام در پایان با اشاره به اینکه علت بسیاری از خشونت ها به حالات روحی و روانی افراد بر می گردد بر لزوم فرهنگ سازی استفاده از روانشناسی در جامعه تاکید کرد.
همایش سالیانه رابطان اجتماعی ادارات دولتی با حضور جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای دولتی و کارشناسان نیروی انتظامی استان در سالن اجتماعات فرماندهی انتظامی استان ایلام برگزار شد.

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}