سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد؛

آغاز طرح تشدید نظارت بهداشتی عید قربان/ ارایه خدمات رایگان به مردم

تهران- سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: طرح تشدید نظارت بهداشتی در سراسر کشور به مناسبت عید قربان از ۶ صبح فردا (دوشنبه ۲۸ خرداد) آغاز و بیش از یک هزار و ۸۵۰ جایگاه ثابت و سیار دام زنده به مردم خدمات رایگان ارایه می‌دهند.

به گزارش وزارت جهادکشاورزی، سازمان دامپزشکی در اطلاعیه‌ای به مناسبت عید سعید قربان، انجام این سنت حسنه جایگاه‌های ثابت و سیار عرضه دام زنده را با حضور ناظران بهداشتی و شرعی و با همکاری استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها و به منظور رفاه حال مردم، سلامت جامعه و سهولت در انجام کارها، در سراسر کشور از ۶ صبح تا ۱۴ بعدازظهر فردا (دوشنبه) ایجاد می کند.

خدمات رایگان در این جایگاه‌های ثابت و سیار در حوزه نظارت بهداشتی و کشتار از سوی سازمان دامپزشکی کشور ارایه می‌شود.

۳ هزار و ۵۸۰ نفر از دامپزشکان در جایگاه‌های ثابت و سیار برای نظارت و توصیه‌های بهداشتی حضور خواهند داشت ضمن آنکه در این محل‌ها بروشورهایی حاوی توصیه‌ها و رعایت نکات بهداشتی پس از ذبح دام به مردم ارایه خواهد شد.

سازمان دامپزشکی کشور توصیه کرد: مردم پس از دریافت گوشت در کیسه‌های مخصوص برای طی شدن جمود نعشی و جلوگیری از انتقال احتمالی بیماری‌های مشترک میان انسان و دام آن را به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچال بگذارند، ضمن اینکه با این اقدام، گوشت طعم بهتری پیدا می‌کند./ایرنا