آیت الله علم الهدی: مردم در انتخابات به قیم نیاز ندارند

مشهد- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز برای انتخابات مردم بصیرت دارند، بهتر تشخیص می‌دهند و بر اساس تجربه خودشان تصمیم می‌گیرند، نیاز ندارند کسی قیم آنان باشد و آنها را به سمت فرد خاصی هدایت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، وی روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) در مشهد افزود: اگر مردم شکرگزار نعمت انقلاب بودند، طبیعی است که خداوند به‌واسطه این شکرگزاری، بهترین نیروها را در مسیر زندگی آنان قرار خواهد داد اما اگر مردم کفران این نعمت را بکنند، بزرگ‌ترین عذاب برای آن مردم رقم می‌خورد و آن به قدرت رسیدن افراد خودپرست و تجمل‌پرستی است که سرنوشت مردم را ابزار خودشان بکنند.

وی با بیان این‌که برخی می‌گویند رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که ساده‌زیست نباشد و به فکر رفاه مردم باشد تصریح کرد: شاخصه‌هایی که ما از یک مدیر مجاهد، تلاشگر و خستگی‌ناپذیر از این انقلاب دیدیم و مردم نیز آن را لمس کردند را باید در انتخاب خودمان ملاک قرار دهیم و به دنبال مدیری اجرایی برویم تا شرایط را برای تأمین نیاز افراد مستضعف مهیا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی (ره) گفت: بعد از ۳۵ سال معتقدیم امام ما را ترک نکرده‌اند و این موضوع از جهت احساس و عاطفه نیست، از باب اثرگذاری و زندگی انقلابی امام است که این‌طور باور داریم.

علم الهدی با بیان این‌که غالب مجامع سیاسی دنیا معتقد بودند انقلاب اسلامی وابسته به شخص امام است و اگر امام نباشد انقلاب نیز نخواهد بود افزود: این عقیده در بسیاری افراد و شخصیت‌های سیاسی داخل کشور که ضعف اعتقادی داشتند نیز وجود داشت که پس از رحلت امام، وضعیت انقلاب دگرگون می‌شود.

وی ادامه داد: نه‌تنها انقلاب اسلامی ادامه پیدا کرد و با رهبری حکیمانه جانشین شایسته امام به این نقطه رسید، بلکه تمام معیارهای انقلابی امام را امروز در حال تحقق می‌بینیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: روزی امام فرمودند «اسرائیل باید از بین برود»، امروز حتی آن کارشناس صهیونیست هم می‌گوید ما در آغازِ پایان حیات اسرائیل قرار داریم. آن روز امام فرمودند «استکبارستیزی در مقابل آمریکا باید ادامه پیدا کند»، تا آن روز مرگ بر آمریکا تنها در این کشور شنیده می‌شد اما امروز کجای جهان هست که صدای مرگ بر آمریکا از آن به گوش نرسد؟

علم الهدی اضافه کرد: امروز می‌بینید مردم در عزای رئیس‌جمهوری که از دست دادند، بزرگ‌ترین امتیازی که از او می‌گویند کمک به قشر آسیب‌پذیر است، هرچه امام آن روز گفت، نقطه عملی فرمایشات ایشان را چند برابر در جامعه امروز خودمان مشاهده می‌کنیم بنابراین با این خصوصیت می‌گوییم امام در ذهن ما زنده است.

وی اضافه کرد: شهادت یک عملیات نیست، شهادت یک خط است، این‌که بعضی جوانان می‌گویند دعا کنید ما شهید شویم، باید توجه کنند که برای شهادت باید خط شهادت را انتخاب کنند و خط شهادت یعنی هرچه دارم در راه خدا، اسلام و انقلاب هزینه کنم و اگر کسی این خط را انتخاب کرد که همه وجودش برای خدا باشد، چه با گلوله، چه با بیماری و چه حوادث دیگر از دنیا برود، شهید است.

امام جمعه مشهد با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص شهادت آیت‌الله رئیسی، متذکر شد: «سبیل الله» تنها در میدان جنگ نیست، میدان خدمت و مدیریت کشور هم سبیل الله است و میدان شهادت، این میدان نیز دست خدا است اما آنچه به ما مربوط است، حرکت در خط شهادت است که همه هستی و توان خود را پای خدا و امام زمان (عج)بریزیم./ایرنا