ابزار‌های نرم و سخت به منظور ایجاد زمینه خروج آمریکا از منطقه؛ خون بهای شهید قاسم سلیمانی  *رضا دهبالایی؛ روزنامه نگار و پژوهشگر

پویاخبر - ترور شهیدان سلیمانی و ابومهندس جنایت بزرگ و بی‌شرمیِ دشمنان ملت ایران و عراق بود که نشان دهنده ناتوانی و شکست دشمن است. امپریالیسم آمریکا و همدستان جنایتکارش، چون اسرائیل غاصب در همه سیاست‌های چهارساله گذشته خود در منطقه شکست خورده است و امروز، چون ماری زخم خورده به خود می‌پیچد. زمانی که آمریکا چنین جنایتی را انجام می‌دهد و سردار بزرگی را ناجوانمردانه به شهادت می‌رساند، طبیعی است که مسئولان و متولیان و به‌ویژه نیرو‌های نظامی به‌دنبال انتقام باشند و این مورد هم مطالبه ملت است.

از رهیافت‌های مهمی که مقام معظم رهبری و ملت ایران به جد دنبال آن هستند ضربه به منافع آمریکا در منطقه و ایجاد شرایط انتقام سختی است که در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش می‌بایست پیگیری شود. انتقام سخت، وعده‌ای تحقق پذیر است و خروج تروریست‌های نظامی ایالات متحده از منطقه، بخشی از پازل این وعده‌ی حق به شمار می‌رود؛ لذا باید مفهوم انتقام سخت را متوجه شد و درک کرد.

مقام معظم رهبری به یک نکته ظریفی اشاره کردند که همه انتقام سخت انتقام نظامی نیست. انتقام سخت‌تر، غلبه نرم‌افزاری است که باید پدید آید، همان‌طور که سردار سلیمانی در منطقه جهان اسلام و میان ملت‌های محروم و مستضعف و حتی در خود آمریکا نماد مقاومت شد و کسی که پرچم‌دار مبارزه با تروریسم است را آمریکایی‌ها به‌عنوان تروریست به شهادت رساندند و این یک اتفاق بزرگی است.

 

 

 

نگارنده در ذیل به برخی از اقدام‌ها و ابزار‌هایی در جهت ایجاد زمینه خروج نیرو‌های تروریستی آمریکا از منطقه اشاره می‌کند:

۱- ناامن کردن مناطق حضور نظامیان و افراد غیر نظامی آمریکا در کشور‌های همسایه
۲- تبلیغات فرهنگی سیاسی و برگزاری گردهمایی‌هایی در حمایت از مقاومت و آرمان‌های شهید حاج قاسم سلیمانی
۳- رایزنی با هیئت‌های پارلمانی کشور‌های همسایه به منظور تدوین قوانین مقابله با اقدامات و حضور آمریکا در کشورشان
۴- تقویت و توسعه شبه نظامیان وابسته به ایران و تشکیل گروه‌های مردمی در جهت ایجاد اقدام علیه منافع آمریکا در منطقه
۵- توسعه جنگ سایبری علیه مقامات و سازمان‌های آمریکایی
۶- حمایت مالی و معنوی از احزاب مخالف حضور آمریکا در منطقه