استاندارایلام در دیدار با محمدجواد کبیر؛ مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان: توجه به طرح پزشک خانواده یک اصل اساسی است

استاندارایلام در دیدار با مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان خواستار تقویت سیستم ارتباطی روستا به شهر و توجه به طرح پزشک خانواده در استان ایلام شد.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام محمدرضا مروارید اظهار داشت: اکثر بیمارستان های ایلام دارای سیستم دولتی است و بیمارستان […]

استاندارایلام در دیدار با مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان خواستار تقویت سیستم ارتباطی روستا به شهر و توجه به طرح پزشک خانواده در استان ایلام شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام محمدرضا مروارید اظهار داشت: اکثر بیمارستان های ایلام دارای سیستم دولتی است و بیمارستان خصوصی در این استان کم است با این حال پرداخت بدهی بیمه ها به دانشگاه علوم پزشکی مناسب است ولی باید در اولویت کار بیمه ها قرار گیرد.
محمدرضا مروارید افزود: هر چند مردم از صدور دفترچه بیمه سلامت و طرح تحول نظام سلامت استقبال زیادی کرده اند اما این امر باعث افزایش هزینه بیمه ها شده است.
مدیر عامل بیمه سلامت ایرانیان نیز در این دیدار گفت: ۱۱ میلیون از جمعیت کشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت ایرانیان قرار گرفته و از خدمات متنوع این بیمه برخودار هستند.
وی ابرازکرد: ۱۱ میلیون جلد دفترچه بیمه سلامت برای استفاده بیمه شدگان صادر شده و در اختیار آنها قرار داده شده است.
محمدجواد کبیر بیان کرد: سال گذشته ۲۸۰ میلیارد ریال و امسال ۳۸۰ میلیارد ریال از مطالبات بیمارستان های دولتی در قالب طرح تحول سلامت از سوی بیمه سلامت ایرانیان پرداخت شده است.
وی در خصوص پرداخت مطالبات مرکاز درمانی استان ایلام از سوی بیمه سلامت ایرانیان تاکید کرد: مراکز درمانی این استان از نظر پرداختی در وضعیت مطلوبی قرار دارند.
کبیر یادآور شد: ۳۶۰ هزار نفر از مردم استان ایلام هم اکنون تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند که ۵۰ درصد از این بیمه شدگان را مردم مناطق روستایی تشکیل می دهند.
به گفته وی، تلاش می کنیم بخش بیمه روستایی تقویت شود بنابراین با توجه به شرایط استان ایلام و همکاری شورای هماهنگی افق جدیدی پیش روی بیمه روستاییان قرار دارد.
مدیر عامل بیمه سلامت ایرانیان در خصوص طرح پزشک خانواده هم گفت: این طرح با اولویت در دستور کار دولت قرار دارد.
کبیر اضافه کرد: نظام ارجاع روستا به شهر برای دریافت خدمات درمانی و بیمه ای باید ساماندهی شود و کلنیک های ویژه برای دسترسی مردم به مراکز درمانی باید افزایش یابد.
در پایان از زحمات آقای کهن تقدیرو آقای رحیمی بعنوان مدیرعامل بیمه سلامت استان ایلام معارفه گردید.

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}