استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛ لزوم بررسی عالمانه مشکلات واحدهای صنعتی و اتخاذ تدابیر لازم برای رفع آنها

  پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):استاندار خراسان رضوی طبق برنامه هفتگی خود از دو واحد تولید صنعتی در حوزه قطعات خودرو واقع در جاده صنعتی فریمان بازدید کرد.علی رضا رشیدیان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه تاکنون ۴۰۰ واحد مشکل دار در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده […]

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):
استاندار خراسان رضوی طبق برنامه هفتگی خود از دو واحد تولید صنعتی در حوزه قطعات خودرو واقع در جاده صنعتی فریمان بازدید کرد.
علی رضا رشیدیان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه تاکنون ۴۰۰ واحد مشکل دار در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، گفت: ۱۸۰ مورد به دلیل کمبود منابع مالی برای دریافت سرمایه در گردش و ثابت به بانک های عامل معرفی شده اند.
وی با اشاره به اینکه چالش های واحدهای تولیدی در نبود نقدینگی خلاصه نمی شود، افزود: دستگاه های اجرایی مربوطه باید مشکلات احصا شده را در حوزه های مختلف مواد اولیه، فناوری، ماشین آلات، بازرگانی، مدیریت و مالیات بررسی کرده و برای رفع آنها راهکارهای لازم ارائه دهند.
استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: سیاست دولت حمایت از واحدهای صنعتی دارای توجیه اقتصادی است که محصولاتی باکیفیت و متناسب با نیاز بازار را تولید می کنند.
رشیدیان از تامین ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای صنعت قطعه سازی استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: همچنین هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ورود ماشین آلات و تکنولوژی های نوین به استان تخصیص یافت.
وی اظهار داشت: علی رغم ایجاد ۲۷ هزار فرصت شغلی جدید در سال گذشته با توجه به نرخ مشارکت بالای جوانان برای اشتغال درخواست از ۳۸ به ۴۱٫۲ درصد افزایش یافت.
استاندار خراسان رضوی بر لزوم بسیج تمام منابع و امکانات و همراهی بخش های خصوصی، عمومی و مردمی با دولت برای ایجاد فرصت های جدید اشتغال تاکید کرد.
رشیدیان اصلی ترین مولفه اقتصاد سالم را تولید محصولات متناسب با نیاز بازار دانست و خاطرنشان کرد: با احصا مشکلات واحدهای صنعتی و هم افزایی برای رفع آنها، بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و همراهی بانک ها با واحدهای صنعتی برای ارائه تسهیلات با سود مناسب می توان به سمت این تحقق مهم حرکت کرد.
وی با بیان اینکه بیش از چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در استان وجود دارد، گفت: با تسهیل شرایط می توان از این سرمایه ها در راستای اشتغالزایی برای نسل جوان و توسعه خراسان رضوی بهره برد.
گفتنی است؛ استاندار خراسان رضوی در این جلسه به بررسی مشکلات این دو واحد صنعتی پرداخت و همچنین مقرر شد تا مشکلات سه واحد تولیدی در شهرستان نیشابور توسط تیم کارشناسی متشکل از بخش های دولتی، خصوصی، بانکی و دانش بنیان بررسی و در جلسه آینده ستاد مطرح شود.

 

 

انتهای پیام/*