استاندار: ۷۵ کیلومتر از پروژه چهار خطه کردن ایلام به مهران تا اربعین بهره برداری می شود

استاندار ایلام گفت: ۷۵ کیلومتر از طرح چهار بانده کردن ایلام – مهران که در مجموع ۱۰۵ کیلومتر طول دارد، تا اربعین امسال بهره به برداری می رسد.         پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):محمدرضا مروارید در جریان بازدید از مراحل اجرایی چهار خطه کردن جاده ایلام – مهران اظهار کرد: هم […]

استاندار ایلام گفت: ۷۵ کیلومتر از طرح چهار بانده کردن ایلام – مهران که در مجموع ۱۰۵ کیلومتر طول دارد، تا اربعین امسال بهره به برداری می رسد.

 

 

 

 

پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر
(pooyakhabar.ir):
محمدرضا مروارید در جریان بازدید از مراحل اجرایی چهار خطه کردن جاده ایلام – مهران اظهار کرد: هم اکنون این پروژه در قطعات مختلف توسط پیمانکاران در حال اجراست و در بخش هایی نیز از برنامه زمان بندی شده جلو تر هستیم.
وی افزود: با توجه به تردد میلیونی زائران از مرز بین المللی مهران دولت اهتمام ویژه ای را برای بهبود وضعیت زیرساخت های این مرز بویژه از نظر راه های مواصلاتی بکار گرفته و اعتبارات بسیار خوبی در این زمینه اختصاص یافته است.
استاندار ایلام یادآور شد: از مجموع این مسیر ۱۰۵ کیلومتری تا مرز حدود ۷۵ کیلومتر تا اربعین حسینی چهار بانده می شود و تنها ۳۰ کیلومتر باقی می ماند که به دلیل کوهستانی بودن امکان افتتاح آنها در سال جاری وجود ندارد ولی بدون شک در اربعین ۹۷ شاهد راه اندازی و چهار بانده کردن این مسیرها نیز خواهیم بود.
مروارید تاکید کرد: هم اکنون با همکاری دستگاه های اجرایی مختلف همچون شرکت های آب ، برق ، گاز و ارتباطات زیرساخت هماهنگی ها برای برطرف کردن موانع موجود در جریان است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام نیز در این بازدید گفت: یکی از مهمترین مسیرهای ارتباطی استان که از سال ۹۴ کار بهسازی، تعریض و حذف نقاط حادثه ‌خیز آن بیشتر مورد توجه قرار گرفت جاده ایلام – صالح آباد – مهران و بالعکس است.
سید کمال الدین میرجعفریان افزود: این پروژه در سه قطعه به طول اجرایی ۸۵ کیلومتر با عقد قرارداد با پنج پیمانکار در بخش های مختلف و با اعتباری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با پشیرفت فیزیکی مناسبی در دست اجرا است.
وی تاکید کرد: روند اجرای این پروژه از برنامه زمان بندی جلوتر است و از سه راهی جندالله تا ورودی کنجانچم (۲۵ کیلومتر) عملیات اجرایی تا قبل از اربعین امسال تکمیل و زیر بار ترافیک برود.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: مسیر سه راهی ماربره تا مهدی آباد که دارای واریانت سخت و صعب العبوری به طول ۱۰ کیلومتر است و عملیات تونل و خاکبرداری سنگینی دارد در سال ۹۷ تکمیل و به بهره برداری می رسد.
میرجعفریان یادآور شد: در مجموع از ۸۵ کیلومتر طول اجرای پروژه چهار خطه کردن جاده ایلام – مهران، ۲۰ کیلومتر در سال گذشته تکمیل شد و تلاش داریم تا اربعین امسال ۳۰ کیلومتر دیگر از این مسیر تعریض شود.
وی ابراز امیدواری کرد با پیگیری و به سرانجام رساندن طرح های در دست اجرا، استان ایلام از نظر راه های ارتباطی و شبکه زیرساختی توسعه یابد و به مسیری آسان با ترافیک روان برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی و صادرات کالا تبدیل شود.
به گزارش ایرنا، مرز رسمی مهران در جنوب باختری و فاصله ۹۵ کیلومتری شهر ایلام کانون اصلی سفر گردشگران مذهبی در مناسبت های گوناگون دینی به مکان های مقدس کشورهای عراق و ایران است.
روزانه به طور میانگین و در شرایط عادی نزدیک به ۶ هزار زائر ایرانی و عراق از این گذرگاه مرزی به ۲ کشور سفر می کنند.
امنیت بالا و نزدیکی به شهرها و مکان های مقدس و بغداد پایتخت عراق از مهم ترین عوامل استقبال زائران ایرانی عتبات عالیات عراق است.
هر سال در اربعین حسینی نزدیک به دو میلیون زائر سوگوار ایرانی و شیعه خارجی برای شرکت در راهپیمایی اربعین از مرز رسمی و بین المللی مهران راهی عراق می شوند.
انتظارمی رود در اربعین امسال شمار ورودی و خروجی زائران سوگوار ایرانی و غیر ایرانی برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین از راه مرز مهران به حدود ۲٫۵ میلیون نفر برسد. /ایرنا


انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}