مهمترین عناوین روز

 

 

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویاخبر (www.pooyakhabar.ir)

‌تهران -رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: پروتکل نگهداری از معتادان متجاهر که اخیرا رها شده‌اند با توجه به شرایط کرونایی، با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین می‌شود.

سردار مسعود زاهدیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار انتظامی ما افزود: افرادی که از کمپ ها رها شدند، مدت دوره ۶ ماهه نگهداری آنها به اتمام رسیده بود و از نظر قانونی مجوزی برای نگهداری آنها وجود نداشت.
وی ادامه داد: چنانچه این افراد در مراکز امن نگهداری شوند کمتر آسیب می بینند زیرا بسیاری از آنها بی سرپناه و بی خانمان هستند و باید رویکرد «در خانه بمانیم» نیز برای این افراد در نظر گرفته شود زیرا ممکن است وجود آنها در معابر آلودگی ایجاد کند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: این مساله با همکاری مسئولان ذی ربط پیگیری شده تا در این زمینه تصمیم گیری شود تا مدت نگهداری معتادان صلاح شود.
سردار زاهدیان با بیان اینکه از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست شده تا به این موضوع توجه کنند، افزود: این روزها وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا جهاد می کند بنابراین موضوع معتادان متجاهر در مسیر خود در حال پیگیری است.
وی گفت: کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکیل جلسه داده و امیدواریم نتایج اقدامات تا پایان هفته جاری مشخص شود.
به گفته سردار زاهدیان مسئولان قول مساعد داده اند تا پروتکل درمان برای نگهداری معتادان متجاحر را آماده سازی کنند.

به گزارش ایرنا، در چند روز گذشته انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از حضور معتادان در شرایط شیوع کرونا و تاکید بر حضور شهروندان در خانه برای مبارزه و جلوگیری از انتقال این ویروس در فضای مجازی انتشار یافته و واکنش‌هایی را از سوی مسئولان و فعالان اجتماعی در پی داشته است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران‌ روز گذشته(جمعه) با اشاره به حضور معتادان در میدان شوش اعلام کرد: تعطیلی و تعلیق فعالیت برخی مراکز نگهداری معتادان عامل این وضع است.

محمدرضا جوادی یگانه در صفحه توییتر خود افزود: شهرداری تهران⁩ با تمام ظرفیت گرمخانه‌ها و ۲۴ساعته به بی‌سرپناهان کمک می‌کند ولی تعطیلی و تعلیق فعالیت برخی مراکز نگهداری معتادان عامل این وضع است.

وی ادامه داد: ناگزیری بی‌سرپناهان از زندگی در خیابان، آنها را از ⁧حق شهروندی⁩ محروم نمی‌کند و تامین سرپناه برایشان وظیفه همه دستگاه‌ها است.

همچنین سیدمالک حسینی سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به حضور معتادان در میدان شوش پایتخت در پی تعطیلی مراکز نگهداری از این افراد اعلام کرد: زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی این مراکز نقش برآب شد.
حسینی همچنین در نشست خبری مجازی با هشدار نسبت به حضور معتادان متجاهر به دلیل تعطیلی مراکز ماده ۱۶ در پی بیماری کرونا و ایجاد پاتوق‌هایی توسط آنان در مناطق پاکسازی شده پایتخت گفت: مسئولان در این زمینه باید تصمیم جدی اتخاد کنند.

با این حال در پی بازتاب تصاویر تجمع تعداد قابل توجهی از معتادان در میدان شوش تهران و مراوده آنان بدون رعایت هیچ‌یک از نکات ایمنی، محدوده میدان شوش ضدعفونی شد.

همچنین تصایر دیگری از پاکسازی اطراف میدان شوش، قیام و مولوی تهران و انتقال کارتن‌خواب‌ها به گرم‌خانه توسط شهرداری حکایت می کند.

در عین حال انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران روز گذشته(شنبه) در حاشیه شورای اضطراری مبارزه با مواد مخدر استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: معتادان متجاهر حاضر در سطح پایتخت که پیش از این راها سازی شده بودند بار دیگر برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به دیگر شهروندان جمع آوری و پس از غربالگری در مراکز ترک اعتیاد پذیرش می‌شوند./ایرنا

 

 

 

 

 .

 .

 .

 

 

×××

    (گروه رسانه ای ندای زاگرس (ندای زاگرس – سپهرروز – پویاخبر – ماناسپهر - نگاه اقتصاد

 

http://www.nedayezagros.ir  -  http://www.manasepehr.ir  - http://pooyakhabar.ir  - http://negaheghtesad.ir 

 

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید :ایمیل برای ارسال اخبار، مقاله، سوژه و درج تبلیغات

 

      ۰۹۱۸۵۱۳۸۸۵۴  - ارسال اخبار از طریق تلگرام: ۰۹۱۲۰۷۲۰۷۶۱

 

 09185138854 - واتساپ: 09398433916

*** 

 

 {loadmodule mod_banners,عضویت

Back to Top

Template Design:Dima Group