مهمترین عناوین روز

 

 

 

 ساری - معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت که تاکنون یکهزار و ۷۱۸ واحد تولیدی غیر فعال که در تملک بانک‌ها قرار داشت ، از تملک خارج و به مدار تولید بازگردانده شده است.

بابک دین پرست روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی شهرستان بابل در گفت و گو با خبرنگاران افزود : بر اساس آخرین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ، مشکل این واحدهای تولیدی که عمدتا مالی بود بررسی و برطرف شده است.

وی اظهار داشت : یکی از سیاست های دولت این است که واحدهای تولیدی که در تملک بانک ها قرار دارند هر چه زودتر مشکلاتشان رفع و به چرخه تولید باز گردند.

دین پرست افزود : در حال حاضر ۲ هزار واحد تولیدی که در شهرک های صنعتی مستقرند ، راکد و از چرخه تولید دور مانده اند که با برنامه ریزی های صورت گرفته در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ، مشکلات این واحدها هم تا پایان سال جاری رفع می شود و به مدار تولید باز خواهند گشت.

وی ادامه داد : همچنان که فعال کردن واحدهای تولیدی راکد از جمله برنامه های مهم دولت محسوب می شود ، بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی فعال هم از اهمیت بالایی برخوردار است که این بازدید ها در همین راستا صورت گرفته است.

معاون وزیر کشور اظهار داشت : در کشور بیش از چهار هزار و ۵۰۰ معدن غیر فعال وجود دارد که در تلاشیم تا هر چه زودتر مشکلات این واحدها را هم رفع کنیم تا به مدار تولید بازگردند.

وی افزود : آسیب های اقتصادی کرونا مختص ایران نیست و این یک مشکل جهانی است و رییس جمهور نیز معاون اقتصادی خود را مسئول بررسی و حل مشکلات آسیب دیدگان کرونا در این بخش کرده است که دولت با ارائه تسهیلات و تنفس برای بدهی برخی از واحدهای تولیدی کمک های خود را ادامه می دهد.

معاون وزیر کشور سفر یک روزه اش به مازندران را صبح امروز از آمل شروع کرد. وی پس از بازدید از چند طرح تولیدی در مناطق مختلف استان ، قرار است عصر امروز در نشست اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید شرکت کند. افتتاح نخستین مرکز شبانه روزی رفع مشکلات واحدهای تولیدی کشور در مازندران هم از دیگر برنامه های سفر دین پرست اعلام شده است./ایرنا 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top

Template Design:Dima Group