اعزام ۶ هزار ایثارگر به حج تمتع امسال

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امسال ۶ هزار نفر از ایثارگران کشور به حج معنوی تمتع اعزام خواهند شد.     سیدحسن موذنی افزود: سهمیه اعزام ایثارگران به حج تمتع در سال های قبل چهار هزار و ۸۰۰ نفر بود که با همکاری رئیس سازمان حج و زیارت این […]

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امسال ۶ هزار نفر از ایثارگران کشور به حج معنوی تمتع اعزام خواهند شد.

 

 

سیدحسن موذنی افزود: سهمیه اعزام ایثارگران به حج تمتع در سال های قبل چهار هزار و ۸۰۰ نفر بود که با همکاری رئیس سازمان حج و زیارت این سهمیه در سال جاری افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه طبق قانون باید ۱۰ درصد سهمیه حج تمتع به ایثارگران اختصاص داده شود، گفت: امسال این موضوع منظور شده است و خانواده های ایثارگران از این سهمیه بهره مند می شوند.
موذنی ادامه داد: به همین منظور برای هر خانواده شهدای منا نیز دو سهمیه اعزام به حج تمتع در نظر گرفته شده است که می توانند به حج تمتع اعزام شوند.
وی خاطرنشان کرد: برای خانواده شهدای منا نیز سهمیه ای جداگانه لحاظ شده که امسال حدود ۹۰۰ نفر از سهمیه برای آنها منظور شده است.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: خانواده های شهدا که واجد شرایط هستند در کاروان ها ثبت نام می کنند و مانند مردم عادی به این سفر اعزام خواهند شد،‌ یعنی برای آنها کاروان های خاص نداریم،‌البته سهمیه ای که بنیادشهید به آنها می دهد، فیش حج آنها محسوب می شود.
موذنی ادامه داد: البته برای جانبازان ۷۰ درصد ما دو کاروان ویژه داریم که امیدواریم بتوانیم امسال نیز برنامه ریزی ویژه برای اعزام سهمیه ۸۰ نفری را داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: البته برخی از این جانبازان به دلیل مشکلات جسمی می توانند یک تا دو نفر را به همراه خود به حج ببرند تا در صورت نیاز، در انجام فعالیت های جانباز به او کمک کند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیادشهید گفت: بخاطر اینکه هتل هایی که برای زائران خانه خدا تهیه می شود ممکن است از حرم دور باشد همراهی دو عضو دیگر خانواده جانباز می توانند در کمک به این افراد بسیار موثر باشند.
براساس اعلام سازمان حج و زیارت امسال ۸۶ هزار نفر از زائران ایرانی به حج تمتع اعزام می شوند.
همچنین طبق برنامه ریزی های انجام گرفته اولین گروه از زائران ایرانی اوایل مردادماه سال جاری برای انجام مناسک حج راهی عربستان خواهند شد./ایرنا

انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}