وزیر کشور:

اندیشه امام(ره) الگوی گرانسنگی برای ملت‌های آزاده جهان شد

تهران - وزیر کشور در پیامی به مناسبت سی وپنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: اندیشه امام خمینی (ره) الگوی گرانسنگی برای همه ملت‌های آزاده جهان شد.

در متن پیام احمد وحیدی که یکشنبه شب ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ منتشر شده، آمده است: چهاردهم خرداد سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله علیه معمار کبیر انقلاب اسلامی است؛ رهبری از سلاله ایمان در جهان معاصر؛ مردی که با نفس گرم و جهاد مومنانه، جهان را تکان داد.

وی افزود: اندیشه امام خمینی (ره) الگوی گرانسنگی برای همه ملت های آزاده جهان شد و مانند فانوس دریایی، راهنمای همه کشتی شکستگان در تلاطم موج های ظلمت و تاریکی و امید نجات آزادگان عالم بود، هست و خواهد بود.

وحیدی تصریح کرد: نهضت امام راحل با توانمندسازی امت اسلامی، مصداق وعده پروردگار برای رهایی مستضعفان از بندهای اسارت و ضعف و تمکین بخشیدن به آنان در زمین است. از این حیث، اندیشه امام، مختص ایرانیان نیست و راهبرد استقلال و عزت برای همه امت اسلامی و عموم آزادگان جهان است که این روزها تجلی این تفکر را در اعتراض به نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه از اقصا نقاط جهان مشاهده می کنیم و پررنگ تر شدن راهپیمایی های روز جهانی قدس نیز که ابتکار حضرت امام (ره) بود، این طلایه داری تفکر انسانی – اسلامی امام امت را نشان می دهد. این حقیقتی است که مقام معظم رهبری با این عبارت بیان کردند که «این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست».

وزیر کشور در این پیام افزود: نظام پویای تفکر خمینی کبیر، اکنون در سایه رهبری حکیم فرزانه حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب نه تنها در حیات سیاسی جمهوری اسلامی ایران، بالنده، زنده و رو به گسترش است بلکه ابعاد جهانی آن به ویژه در قضیه فلسطین در قلب تحولات جهان اسلام، منجر به جنبش ستم ستیز، ضد استکباری و تشکیل کارزاری بزرگ علیه جبهه باطل شده است.

وی ادامه داد: همچنین پانزدهم خرداد، تذکار روشن پایمردی های آزاد مردان و شیرزنانی است که با حرکت خود، در پی بازداشت امام خمینی (ره) زمینه ساز سقوط رژیم ستم شاهی شدند؛ جان دادند تا آرمان امام بماند و درخت انقلاب بارورتر شود.
به روان مطهر امام و همه شهدای انقلاب و دفاع مقدس، خالصانه ترین تحیات و درودها را می فرستیم. روحشان شاد و راهشان پر رهرو./ایرنا