اوپک: تولید نفت ایران در ماه فوریه به روزانه ۳میلیون و ۸۱۴بشکه رسید

گزارش ماه مارس (اسفند- فروردین) سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نشان می دهد تولید نفت ایران بر پایه اعلام منابع دست دوم، از روزانه سه میلیون و ۷۷۸ هزار بشکه در ماه ژانویه (دی-بهمن) به سه میلیون و ۸۱۴ هزار بشکه در ماه فوریه (بهمن-اسفند) افزایش یافت.   به گزارش خبرنگار اقتصادی ما، تولید نفت […]

گزارش ماه مارس (اسفند- فروردین) سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نشان می دهد تولید نفت ایران بر پایه اعلام منابع دست دوم، از روزانه سه میلیون و ۷۷۸ هزار بشکه در ماه ژانویه (دی-بهمن) به سه میلیون و ۸۱۴ هزار بشکه در ماه فوریه (بهمن-اسفند) افزایش یافت.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ما، تولید نفت اوپک بر پایه این گزارش، در ماه فوریه کاهش پیدا کرد و از روزانه ۳۲ میلیون و ۴۲۰ هزار بشکه در ماه ژانویه به ۳۱ میلیون و ۹۵۸ هزار بشکه رسید.
اوپک، تقاضای نفت این سازمان در سال ۲۰۱۷ میلادی را ۳۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه در روز پیش بینی کرد که از تقاضای پارسال گذشته ۷۳۰ هزار بشکه در روز بیشتر است.
بر پایه پیش بینی اوپک، تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۷ با ۱٫۳ درصد رشد نسبت به پارسال به ۹۶ میلیون و ۳۱۰ هزار بشکه در روز می رسد.
این سازمان تولید نفت کشورهای غیراوپکی در سال ۲۰۱۷ را ۵۷ میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه در روز پیش بینی کرد که نسبت به پارسال ۰٫۷ درصد بیشتر است.
اوپک همچنین بهای سبد نفت این سازمان را که پارسال ۲۷ دلار و ۶۴ سنت بود، برای امسال ۵۲ دلار و ۸۷ سنت پیش بینی کرد.
بر همین اساس، میانگین قیمت نفت ایران از ۲۵ دلار و ۷۳ سنت پارسال به ۵۲ دلار و ۵۱ سنت افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا، هر بشکه نفت برنت دریای شمال صبح امروز (چهارشنبه) به قیمت ۵۱ دلار و ۷۳ سنت و هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت امریکا به بهای ۴۸ دلار و ۵۹ سنت معامله شد./ایرنا

انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}