ایلام مهیای یک حضور پرشور دیگر

ایلام - مردم استان ایلام همپا و همراه با سراسر کشور خود را برای انتخابات مرحله دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری مهیا می کنند تا حماسه ای تماشایی از یک حضور باشکوه را در به نمایش بگذارند.

تنها یک قدم و یک روز دیگر به خط پایان ماراتن چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مانده است، اما تب و تاب و هیجان ناشی از این کارزار سیاسی همچنان به قوت خود باقی است.

هواداران و مبلغان ۲ نامزد باقیمانده در صف رقابت انتخابات ریاست جمهوری تا آخرین لحظات قانونی تبلیغات در دور دوم سعی در جلب حداکثری آرای مردم به سود نامزد مد نظر خود داشتند و از هیچ کوششی دریغ نکردند.

این ایام مهمترین بحث محافل حقیقی و مجازی مسأله انتخابات است و هواداران و ستادهای تبلیغاتی نامزدها در تلاش بوده اند به بهترین شکل ممکن نامزد ریاست جمهوری مد نظر خود را به عامه مردم معرفی کنند.

مردم ایلام همانند دیگر نقاط کشور در پانزدهم تیرماه با حضور در شعب اخذ رای سرنوشت چهارساله کشور را به دست مسعود پزشکیان یا سعید جلیلی می سپارند و تکلیف دولت زودهنگام چهاردهم را مشخص خواهند کرد.

استان ایلام که در هشتم تیرماه و مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری با حضور پرشور مردم خوش درخشید اکنون برای خلق حماسه ای دیگر در روز جمعه ۱۵ تیرماه خود را آماده کرده است.

نظرسنجی های میدانی حکایت از افزایش مشارکت مردم در مرحله دوم نسبت به مرحله دوم دارد چرا که قاطبه مردم استان به اهمیت انتخابات و حضور در این همه پرسی مهم واقف هستند.

حضور و مشارکت گسترده در انتخابات بیانگر وحدت، انسجام و همدلی مردم ایران است که خود سرنوشت چهارساله کشور عزیز ایران را تعیین می کنند.

در استان ایلام همانند مرحله قبل شرایط برای حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی فراهم شده تا واجدان رای با سهولت و آسودگی در دسترسی به شعب، رای نامزد مورد نظرشان را به صندوق ها بیندازند.

 

تدارک ۶۳۳ شعبه اخذ رای برای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در ایلام

۶۳۳ شعبه ثابت و سیار اخذ رأی در سطح شهرها و بخش‌های مختلف این استان برای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در این استان در نظر گرفته شده که ۱۸۷ شعبه آن سیار و ۴۴۶ شعبه هم ثابت است.

این تعداد ۳۴۴ شعبه در مناطق شهری و ۲۸۹ شعبه در مناطق روستایی بوده و در هر فرمانداری و بخشداری مستقل سطح استان یک هیئت اجرایی شامل ۱۳ نفر تشکیل شده است.

در استان ایلام ۳۰ هیات اجرایی در ۳۰ حوزه انتخابیه وظیفه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در سطح شهرها و بخش‌های مستقل استان شامل (۱۲ شهرستان و ۱۸ بخش) بر عهده دارند.

 

بیش از ۲۰۸ هزار نفر از مردم ایلام در انتخابات هشتم تیرماه شرکت کردند

مجموع کل آرای ماخوذه این استان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۸ هزار و ۱۷۸ رای بود.

در مرحله نخست انتخابات و بر اساس شمارش آرای ماخوذه در استان ایلام، مسعود پزشکیان ۱۱۹ هزار ۸۴۳ رای، سعید جلیلی ۴۴ هزار و ۷۰۶ رای، محمدباقر قالیباف ۳۰ هزار ۸۵۲ رای و مصطفی پورمحمدی ۱۷۰۴ رای را به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایرنا، چهاردهمین دوره انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری پس از شهادت آیت الله رییسی و همراهانش، در حادثه سقوط بالگرد که ۳۰ اردیبهشت، برای انتخاب نهمین رئیس جمهور هشتم تیرماه برگزار و با توجه به عدم کسب حد نصاب لازم توسط نامزدهای این دوره از انتخابات، مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری فردا تیرماه برگزار می شود./ایرنا