بازدید مهندس پولادی؛ معاون عمرانی استانداری ایلام از روند پیشرفت فیزیکی سد گلال

معاون عمرانی از روند پیشرفت فیزیکی سد گلال بازدید و در نشست شورای فنی استان در محل پروژه حضور یافت.   به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، مهندس شاپور پولادی در بازدید و نشست اعضای شورای فنی استان که در محل سد گلال تشکیل شد، با […]

معاون عمرانی از روند پیشرفت فیزیکی سد گلال بازدید و در نشست شورای فنی استان در محل پروژه حضور یافت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، مهندس شاپور پولادی در بازدید و نشست اعضای شورای فنی استان که در محل سد گلال تشکیل شد، با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تشکیل نشست های شورای فنی استان در محل اجرای پروژه های تاثیرگذار اظهار کرد: نشست های این شورا هر ۲ جلسه یکبار در محل طرح های تاثیرگذار در حال اجرا برگزار خواهد شد تا ضمن آشنایی هرچه بهتر مدیران با روند پیشرفت فیزیکی طرح ها، برنامه ریزی لازم برای رفع مشکلات احتمالی اتخاذ شود.
پولادی در این نشست، خواستار برگزاری دوره های آموزشی برای پیمانکاران به منظور آشنایی هرچه بیشتر با روش های نوین تامین منابع مالی شد و تاکید کرد: باغ توجه به اینکه روشهای تامین منابع مالی متنوع شده است، ضروریست دستگاههای اجرایی و پیمانکاران سازوکار مناسب را برای استفاده از این شیوه های نوین مالی را ایجاد کنند و در این راستا باید آموزش های لازم برای کلیه عوامل اجرایی تدوین و اجرا گردد.
وی اضافه کرد: پیمانکاران استان اگر از روش های گذشته و قدیمی برای تامین مالی خود استفاده کنند، در رقابت با پیمانکاران سایر استان ها عقب می افتند. لذا باید خود را با شرایط روز در زمینه تأمین منابع مالی تطبیق دهند.
معاون عمرانی استاندار ایلام با اشاره به روند اجرایی سد گلال، هدف از اجرای آنرا تامین آب آشامیدنی بخش چوار و همچنین تامین آب بخش صنعت شهرستان ایلام بویژه مجتمع پتروشیمی و پالایشگاه گاز عنوان کرد.
مهندس پولادی با اشاره به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی برای رفع و حل موارد اختلاف با پیمانکاران به جای اقدام قضائی ، از ظرفیت کمیته حل اختلاف بهره بگیرند، ابراز داشت: تمامی دستگاه های اجرایی ملزم هستند که در قالب کمیته حل اختلاف مشکلات و اختلاف خود را با پیمانکاران حل و فصل کرده و از ارجاع آن به سیستم قضایی خودداری کنند.
وی افزود: بسیاری از مشکلات در اجرای طرح ها را می توان با نگاه تعاملی حل و فصل کرد و مدیران اجرایی باید تلاش کنند تا ضمن سرعت بخشی در اجرای برنامه ها، زمینه به سرانجام رسیدن طرح هایی که تاثیرگذاری بیشتری در روند توسعه و اشتغالزایی استان را دارند، فراهم کنند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام نیز در این نشست گفت: به لطف دولت تدبیر و امید استان ایلام به کارگاه بزرگ سدسازی تبدیل شده است.
ذوالفقار مهدی زاده افزود: بهره برداری از طرح های در دست اجرا تاثیر بسزایی در رونق گردشگری ، افزایش تولید محصولات کشاورزی و همچنین تامین آب بخش صنعت و توسعه اشتغال پایدار نیز تعیین کننده است.
سدگلال با پیشرفت ۴۰ درصدی و با حجم مخزن ۲۰میلیون متر مکعب تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}