برگزاری جلسه کمیته انسجام بخشی وزارت نیرو با حضور قائم مقام وزیر نیرو در استان ایلام

جلسه کمیته انسجام بخشی وزارت نیرو در استان ایلام با حضور قائم مقام وزیر نیرو در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد .   به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ؛ جلسه کمیته انسجام بخشی وزارت نیرو در استان ایلام با حضور مهندس ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو، […]

جلسه کمیته انسجام بخشی وزارت نیرو در استان ایلام با حضور قائم مقام وزیر نیرو در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام ؛ جلسه کمیته انسجام بخشی وزارت نیرو در استان ایلام با حضور مهندس ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو، حمیدرضا تشیعی معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، سیدزمان حسینی معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر و مدیران عامل شرکت های صنعت آب و برق در سالن جلسات شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد .
مهندس بیرنوندی مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام ضمن خیر مقدم به حاضرین ، گزارشی از برنامه ها و خدمات ارائه شده در ایام اربعین به زوار ارائه نمود .
وی با بیان مشکلات فراروی شرکت آب و فاضلاب گفت : خوشبختانه با فعالیت هایی که انجام گرفته تا کنون مشکل کمبود آب وجود نداشته و برای سال های آتی باید اجرای طرح بلند مدت تامین آب شرب شهر مهران و پایانه مرزی در دستور کار قرار گیرد .
مهندس  بیرنوندی در خصوص تامین ، انتقال و توزیع آب شهر مهران پیشنهاد نمود : اجرای طرح بلند مدت تامین آب شرب شهر مهران و پایانه مرزی؛ ورود موثر وزارت نیرو و تخصصی نمودن اجرای زیرساختها؛ فرماندهی واحد در وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای کشور و همچنین پرداخت دیون انباشته شرکت آبفای استان ایلام صورت پذیرد.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان ایلام با بیان اینکه تا کنون ۵ درصد اعتبارات جذب شده، تاکید کرد: با این اوصاف، هزینه ها را کنترل کرده ایم به گونه ای که تنها ۱۲ درصد رشد هزینه داشته ایم که این رقم در مقایسه با سالهای گذشته مطلوب تر است .
وی در پایان سخنانش تصریح کرد : امیدوارم با بهبود وضعیت مالی دولت و تخصیص به موقع اعتبارات بتوانیم شرکتها را پایدار نگه داریم .
در ادامه هر یک از مدیران عامل شرکت های تابعه و وابسته وزارت نیرو به تفصیل گزارشی از فعالیت های حوزه کاری ارائه نمودند .
مهندس ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو در این جلسه گفت : به خاطر شرایط استان، جنگ تحمیلی زودتر از سایر مناطق به استان تحمیل شد به گونه ای که  ۱۳ شهریور مهران اشغال شد و شرایط خاصی پیش آمد.
وی با بیان اینکه اولین پیشقراولان زمان جنگ ایلامیها بودند، ادامه داد : الان در مرز مهران رقابت برای سازندگی و خدمت بیشتر شده است که باید شکرگزار نعمت جمهوری اسلامی ایران باشیم چراکه هم اکنون که سایر کشورهای منطقه به فکر تامین امنیت پایتختشان هستند ، ما امروز در اقصی نقاط مرزی کشور ، فعالیت های عمرانی و سازندگی داریم.
مهندس محمودی با بیان اینکه توان و تعهد مجموعه مدیران در حوزه خدمات زیربنایی بر مشکلات می چربد ، اظهار داشت : برکت کار گروهی بیشتر از کار فردی است و لازمه این مهم داشتن برنامه بلند مدت برای کارهای بزرگ است .
وی تاکید کرد : شرکت آب و فاضلاب استان و مدیران صنعت برق باید برنامه ۲۰ ساله داشته باشند و نیازهای زیرساختهای آب و برق را پیش بینی کنند و از برق منطقه ای غرب می خواهم برنامه و نقشه راه را برای ۲۰ سال آینده برق استان تدوین نماید.
قائم مقام وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنانش از مهندس بیرنوندی مدیرعامل آب و فاضلاب استان و مجموعه همکاران و سایر مدیران حوزه صنعت آب و برق استان بخاطر تلاششان چه در سال گذشته و چه امسال تقدیر و تشکر نمود.
مهندس محمودی با تاکید بر تخصصی بودن فعالیت ها تصریح کرد: باورمان این است که کارها نباید به صورت هیجانی صورت پذیرد.
وی ابراز داشت : مطالبات شرکتها در حوزه اربعین را باید از استان پیگیری نمایید و دکتر تشیعی معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم در حوزه ستادی پیگیری نمایند هرچند برای این کار اعتبار خاصی وجود ندارد .
قائم مقام وزیر نیرو از مدیران ستادی وزارت نیرو خواست که مسئولین ستادی وزارت در مقررات گذاری ، اختیار دادن ها ، حسن نظر به ارائه گزارشات و شاخص گذاری ها به این استان و استان های مشابه توجه ویژه داشته باشند .
وی در پایان سخنانش از  استاندار محترم ایلام و معاونین ایشان و دستگاه های اجرایی آب و فاضلاب و برق استان تقدیر و تشکر نمود.

 

 

 انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}