به مناسبت هفته سربازان گمنام علوی: نامزدهای انتخاباتی یکپارچگی ملی را حفظ کنند/ تشکیلات اطلاعاتی برای بگیر و ببند نیست

وزیر اطلاعات از نامزدهای انتخاباتی خواست به گونه ای عمل نکنند که امنیت ملی و اخلاق آسیب ببیند بلکه باید وحدت و یکپارچگی ملی حفظ شود.     حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی با تاکید بر هوشیاری همیشگی سربازان گمنام امام زمان(عج) افزود: سربازان گمنام امام زمان دشمن را همیشه زیر نظر دارند […]

وزیر اطلاعات از نامزدهای انتخاباتی خواست به گونه ای عمل نکنند که امنیت ملی و اخلاق آسیب ببیند بلکه باید وحدت و یکپارچگی ملی حفظ شود.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی با تاکید بر هوشیاری همیشگی سربازان گمنام امام زمان(عج) افزود: سربازان گمنام امام زمان دشمن را همیشه زیر نظر دارند و امروز در شرایطی هستیم که وزارت اطلاعات اشراف بی خلل و بی خلاء بر دشمن دارد و کوچکترین تحرکات دشمن را رصد می کند.

**انهدام گروه نفاق در استان البرز
وی ادامه داد: سال ۹۵ بالغ بر ۳۰ تیم تروریستی که قصد عملیات تروریستی داشتند، شناسایی شدند و ضربه خوردند ، در سالهای ۹۳ و ۹۴ ، ۴۵ تیم تروریستی شناسایی و متلاشی شد و از آنها ۱۰۸ بمب مغناطیسی، ۱۵ جلیقه انفجاری و ده ها بمب کنار جاده ای کشف و ضبط شد، همچنین یک گروه نفاق در استان البرز شناسایی و منهدم شد که قصد داشتند در ایام انتخابات فضای جامعه را ملتهب کنند.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه یکی از عوامل تامین امنیت، حضور مردم در صحنه است و قدرت یک کشور بیش از هر چیز به حمایت مردم از فضای سیاسی آن کشور بستگی دارد، اضافه کرد: حضور مردم در انتخابات، نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و هرچه این حضور بیشتر باشد، تاثیر گذاری آن هم بیشتر است.
علوی تاکید کرد: مطمئنم مردم فراخوان رهبر انقلاب را در این انتخابات پاسخ خواهند داد و در صحنه حضور باشکوهی خواهند داشت.
وی همچنین از کاندیدها خواست به گونه ای عمل کنند نخست امنیت ملی آسیب نبیند، دوم وحدت ملی و یکپارچگی ملی حفظ شود و سوم اخلاق و ارزشهای جامعه آسیب نبیند.
وزیر اطلاعات با بیان این که تعبیر سربازان گمنام مدالی درخشان است که امام راحل (ره) بر سینه آنها آویخته است، گفت: امنیت کشور مدیون تلاش سربازان گمنام امام زمان و مجاهدت پنهان آنهاست.
علوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در توصیف قدر و منزلت سربازان گمنام امام زمان گفت: رهبر انقلاب همیشه بر چند محور تاکید کرده اند و آن این که سربازان گمنام امام زمان از بعد معنوی بالایی برخوردار باشند زیرا معنویت آنها را مصونیت می بخشد.
وی افزود: مقام معظم رهبری همیشه تاکید داشتند که کار اطلاعاتی بر پایه شرع ، قانون و اخلاق انجام پذیرد.

**با راهکارهای حکیمانه و تعامل می توان مشکلات را حل کرد
وزیر اطلاعات تاکید کرد: امروز بسیاری از مشکلات اجتماعی و امنیتی کشور با تلاش همین سربازان گمنام امام زمان حل شده است؛ چنانکه دیدیم در برنامه های ۱۶ آذر که در دانشگاه های کشور برگزار شد با کمک مسئولان دانشگاه ها هیچ مشکلی پیش نیامد.
علوی درباره نحوه برخورد وزارت اطلاعات با مسائل امنیتی و اجتماعی گفت: با مذاکره و برخورد عاقلانه مساله فرقه الحق و اهل طریقت و صوفیان را که در جلوی مجلس تجمعاتی داشتند و با آنها برخورد پلیسی می شد، حل کردیم.
وی ادامه داد: وقتی می توان با راهکارهایی حکیمانه و با تعامل مشکلات را حل کرد، نیاز نیست از شیوه های دیگر استفاده کرد، این گونه نظام ناچار نیست برای حل مسائل داخلی هزینه زیادی متحمل شود.

**پرداخت ۱۱هزار میلیارد تومان از معوقات معلمان
وزیر اطلاعات با اشاره به تجمع معلمان در جلوی مجلس و اعتراضات آنها و معوقاتشان اظهار کرد: در دولت از حق و حقوق معلمان دفاع کردم و دولت اعتباراتی را آرام، آرام تامین کرد که تاکنون ۱۱ هزار میلیارد تومان معوقات پرداخت شده است.
علوی افزود: با تلاش دولت میانگین حقوق معلمان از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده و این باعث افزایش قدرت خرید معلمان شد.

**بر فضای مجازی اشراف کامل داریم
وی با تاکید بر اشراف کامل وزارت اطلاعات بر فضای مجازی گفت: برخورد با فضای مجازی هم باید هوشمندانه باشد. ما بر همه کانالها و گروهها اشراف کامل داریم و بیشتر اینها گروههای خانوادگی هستند که خطری ندارند.
وزیر اطلاعات ادامه داد: اما برخی دیگر گروهها یا کانال هایی هستند که یا با تذکر و ارشاد با آنها برخورد می شود و یا اگر ضد دین و ضد انقلاب باشند، با آنها برخورد مناسب دیگری شده است و می شود.
علوی با اشاره به این که کانال های مستهجن در تلگرام و فضای مجازی به محض شناسایی بسته می شوند، گفت: تعدادی از کانالها هم مربوط به فعالان سیاسی و اجتماعی است که با اینها هم صیانتی و هدایتی برخورد می کنیم.

**تشکیلات اطلاعاتی برای بگیر و ببند نیست
وزیر اطلاعات گفت: تشکیلات اطلاعاتی را برای بگیر و ببند درست نمی کنند؛ اتفاقا برای نگیر و نبند درست می کنند مگر آنجا که هدایت، ارشاد و تذکر جواب ندهد، آرامش فعالان عرصه مجازی که در درون نظام فعال اند از ضروریات است زیرا از سرمایه های رشد و توسعه کشور است.
علوی افزود: این برخوردهای محبت آمیز و عاقلانه باعث شده دستگاه اطلاعات در نظر مردم محبوب شود و رتبه محبوبیت مردمی آن روز به روز بهتر شده است.

**اهمیت امنیت روانی و حیثیتی کمتر از امنیت فیزیکی نیست
وی تصریح کرد: خشم و خشونت نسبت به دشمن خوب است اما در ارتباط با کشور با فعالان دانشگاهی، اقتصادی، تولیدکنندگان و عرصه هنری و مردم، همیشه نیاز به خشم و خشونت نیست و کار اطلاعاتی در این حوزه با اخلاق معجزه می کند.
وزیر اطلاعات ادامه داد: کار اطلاعاتی همراه با اخلاق باعث امنیت روانی و حیثیتی جامعه می شود و این تاثیرش از امنیت فیزیکی کمتر نیست.

** دستگیری، آخرین مرحله در مقابله با مفاسد اقتصادی است/بدون مسامحه برخورد می کنیم
علوی افزود: در عرصه اقتصاد دو شاخصه داریم یکی سلامت اقتصادی و دوم امنیت اقتصادی. در مدیریت مفاسد اقتصادی دستگیری باید آخر باشد چون باعث احساس ناامنی می شود برای این که سرمایه – به قول معروف- ترسو است.
وی در عین حال تاکید کرد: بدون مسامحه با مفسدان اقتصادی برخورد می کنیم اما لزوما این برخورد دستگیری آنها نیست.
وزیر اطلاعات که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری که سرمایه اش را گاهی به بازار ارز، گاهی به بازار طلا و گاهی به بازار ملک می برد و موجب التهاب در بازار می شود، برخورد می کنیم نه با سرمایه گذاری که سرمایه اش را صرف تولید و رونق کسب و کار در کشور می کند.

**تلاش برای بازگرداندن پول صندوق فرهنگیان/۱۰۰۰ میلیارد تومان بازگشته است
علوی با اشاره به کشفیات سربازان گمنام امام زمان(عج) در عرصه اقتصادی گفت: تا کنون از ۱۰ هزار میلیارد تومان پول فرهنگیان، یک هزار میلیارد تومان آن را برگردانده ایم و عاملان قول داده اند بقیه آن را هم برگردانند.
وزیر اطلاعات افزود: بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین را از زمین خواران باز پس گرفتیم و ۳۸۰۰ پرونده فرار مالیاتی به ارزش ۴ هزارو ۳۰۰ میلیارد تومان تشکیل دادیم./ایرنا


انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}