بیش از سه هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی ایلام رفع تصرف شد

ایلام - مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف سه هزار و ۳۵ متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام در خردادماه سال جاری خبر داد.

“فرشاد دوستی”روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار مااظهار کرد: با اجرای حکم قضایی و با تلاش یگان حفاظت اراضی ملی و دولتی راه و شهرسازی استان، سه هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام به ارزش بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال از تصرف اشخاص سودجو خارج شد.

وی افزود: این میزان رفع تصرف اراضی ملی، طی ۲ عملیات از دست اشخاص فرصت طلب و سودجو توسط یگان حفاظت از اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان با همکاری و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی خارج شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با قدردانی از تعامل و همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان، یادآور شد: به طور حتم و با قاطعیت با سودجویانی که قصد تعدی و دست‌درازی به اراضی ملی و بیت‌المال را دارند، برخورد قانونی خواهیم کرد و برای تحقق این امر مهم از کلیه توان اجرایی و قانونی خود استفاده می‌کنیم.

دوستی اضافه کرد: یگان حفاظت این اداره کل با قاطعیت تمام مقابل افراد سودجو و فرصت طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت المال را کوتاه می‌کند.

وی تاکید کرد: این مدت در سراسر استان یگان حفاظت از اراضی، اداره حراست و معاونت املاک و حقوقی و ادارات شهرستان‌های مختلف راه و شهرسازی استان ضمن رفع تصرف، با هوشیاری و گشت شبانه‌روزی در کل استان فرصت تصرف اراضی به اشخاص سودجو نداده و از زمین‌های ملی و دولتی در برابر تصرف حفاظت و حراست کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام خاطرنشان کرد: اشخاصی که قصد خرید ملک در هر نقطه از شهرهای استان را دارند ابتدا استعلام لازم از اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان و ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌های مختلف به عمل آوردند تا در دام اشخاص زمین خوار و سودجو گرفتار نشوند، چراکه هرگونه خرید، فروش، انعقاد قرارداد و تغییر شکل زمین‌های ملی و دولتی جرم محسوب شده و پیگرد قضایی دارد.

به گزارش ایرنا، استان ایلام با ۵۸۰ هزار نفر جمعیت و ۲ میلیون هکتار مساحت و با داشتن ۴۲۳ کیلومتر مرز با کشور عراق در غرب کشور قرار دارد.

۸۷ درصد مساحت استان ایلام را جنگل ها، مراتع و عرصه‌های ملی تشکیل می‌دهد./ایرنا