تمایل نداشتن بخش خصوصی ساخت سینما در ایلام را به تعویق انداخته است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام علت به تعویق افتادن ساخت سینما در مرکز این استان را که قرار بود پس از تخریب به مجتمع تجاری و فرهنگی تبدیل شود را تمایل نداشتن بخش خصوصی عنوان کرد.        پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر (pooyakhabar.ir):علی محمد نیاکان افزود: تنها سینمای شهر ایلام با […]

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام علت به تعویق افتادن ساخت سینما در مرکز این استان را که قرار بود پس از تخریب به مجتمع تجاری و فرهنگی تبدیل شود را تمایل نداشتن بخش خصوصی عنوان کرد.

 

 

 

 پایگاه خبری تحلیلی پویا خبر
(pooyakhabar.ir):
علی محمد نیاکان افزود: تنها سینمای شهر ایلام با عنوان قدس سال ۹۲ تخریب و قرار بود توسط مالک آن به مجتمع تجاری و فرهنگی تبدیل شود که همچنان به عنوان پارکینگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: با وجود مکاتبات و شکایت هایی هم که از طریق این اداره کل انجام گرفته ولی مالک آن که بخش خصوصی است همچنان برای ساخت سینما تمایل ندارد.
وی اظهار کرد: چنانچه بخش خصوصی وارد کار شده این اداره کل در چارچوب مقررات و متناسب با قانون با پرداخت تسهیلات حمایت خواهد کرد.
مدیرکل ارشاد ایلام با ابراز تاسف از تغییر کاربری سینما قدس سابق ایلام به عنوان پارکینگ کنونی ادامه داد: برای تغییر این کاربری و ساخت دوباره سینما در شهر ایلام مکاتباتی با شهرداری و استانداری ایلام انجام گرفته تا با مذاکره با صاحب این ملک زمینه ساخت سینما در مرکز این استان فراهم شود ولی نتیجه ای حاصل نشده است.
نیاکان اظهار کرد: این اداره کل بدنبال مطالبات فضای فرهنگی بوده تا سینما قدس سابق ایلام دوباره با طرح و شیوه ای جدید برای استفاده همشهریان احداث شود.
وی گفت: با جود تخریب سینمای سابق ایلام ولی به منظور رفع نیاز فرهنگی مردم، سینما فرهنگ ایلام در مجتمع ارشاد ایلام برپا و همه روزه تازه ترین فیلم های سینمایی برای علاقه مندان اکران می شود.
به گفته نیاکان، همچنین ۲ سینما سیار با عنوان سلام نیز در جنوب استان از ۲ ماه گذشته نمایش فیلم را برای مردم این منطقه آغاز کرده است.
سینما قدس ایلام با قدمت بالای ۴۰ سال اواخر سال ۹۲ تخریب و قرار بود به مجتمع ۱۱ طبقه تجاری، فرهنگی و خدماتی تبدیل شود که توسط مالک آن اکنون به عنوان پارکینگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.
ساختمان این مکان به علت پیشینه زیاد و فرسودگی بیش از یک دهه با بی رونقی و استقبال سرد شهروندان ایلامی مواجه شده بود./ایرنا


انتهای پیام/*

 {loadmodule mod_banners,عضویت در تلگرام}