تمهیدات وزارت جهادکشاورزی برای تامین دام در ایام عید قربان

تهران- وزیر جهاد کشاورزی از تمهیدات انجام شده در تامین دام زنده در آستانه عید سعید قربان خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در تامین دام نداریم و نظارت‌های بهداشتی از سوی سازمان دامپزشکی کشور در این ایام انجام می‌شود.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت افزود: در آستانه عید سعید قربان، تامین مناسب دام زنده در نظر گرفته شده و نظارت‌های بهداشتی توسط همکاران ما در سازمان دامپزشکی کشور برای این ایام در حال انجام است.

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه در حوزه تنظیم بازار به ثبات رسیده‌ایم و این شرایط با سال گذشته قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: محصولات کشاورزی فصلی هستند و به همین دلیل در تمام کشورها، نوساناتی در بازار آن وجود دارد، در سال گذشته به دلیل اختلال در تعادل میزان کالا و قیمت در بازار محصولات کشاورزی، حوزه تنظیم بازار دچار نوساناتی شد که امسال شرایط مناسب و کنترل شده است.

نیکبخت درباره تولید گوشت قرمز تصریح کرد: در گام نخست، ضمن جلوگیری از کشتار دام مولد، بازسازی گله مولد در دستور کار است و امیدواریم با برنامه‌ریزی انجام شده شرایط بازار گوشت قرمز مانند آنچه که در تولید و بازاررسانی مرغ، تخم‌مرغ، سبزی و صیفی انجام شد، به ثبات برسیم./ایرنا